Liberec veze výhru ze Zlína. Trefil se Chorvat Kerič

roj
1. 3. 2008 19:31
Tescoma Zlín - FC Slovan Liberec 0:1

Zlín - Fotbalisté Liberce si po vysoké výhře nad Teplicemi vezou vítězství i ze hřiště Zlína, kde v sobotu vyhráli díky brance zimní posily z Chorvatska Andreje Keriče 1:0.

Slovan tak získal ze tří jarních zápasů sedm bodů a v tabulce se vyšplhal po předehrávce devatenáctého kola už na sedmou příčku. To Zlín potřetí za sebou na jaře prohrál, z toho dvakrát doma, a v tabulce se propadá.

Liberec byl od začátku utkání lepším týmem a záhy mohl jít do vedení. Papouškovu střelu z přímého kopu před Baránkem tečoval jeden z hostujících hráčů, míč trefil domácího gólmana a následně se odkutálel po brankové čáře mimo.

Velká šance se urodila i na druhé straně. Kraus zpracoval míč pro Musila, jehož tvrdá rána hostujícího gólmana hodně vystrašila. Obrana Liberce však stečovala míč na roh.

Liberec byl za aktivitu odměněn vedoucím gólem krátce před koncem první půle. Dort zahrál  přímý kop do vápna, míč se odrazil k Papouškovi, jehož střelu nedokázal udržet gólman Baránek a dobíhající Andrej Kerič měl hodně usnadněnou pozici.

Chorvatský útočník tak dal na jaře za Liberec druhý gól. Těsně před odchodem do kabin to mohlo být 2:0. Jenže Papoušek pálil po rychlé akci těsně mimo.

Zlín se ve druhé půli pokoušel alespoň o vyrovnání. Na to mohl dosáhnout čtvrt hodiny před koncem Dujka. Z ničeho nic se zjevil sám před Zlámalem. Ten ale včasným vyběhnutím zmenšil domácímu hráči úhel a Dujka pak trefil právě gólmana Liberce.

Závěrečné minuty už si Slovan pohlídal a domácí k ohrožení své branky nepustil.

FC Tescoma Zlín - FC Slovan Liberec 0:1 (0:1)