Až tě potkám, tak ti naflákám. Mám na tebe pifku, seřval Rada sudího a viděl červenou

Sport ČTK Sport, ČTK
8. 10. 2022 12:46
Trenér Petr Rada musel sledovat většinu utkání mezi Chrudimí a "svojí" Duklou ve druhé lize z tribuny. Po půlhodině hry totiž neudržel nervy na uzdě. Vulgárně nadával rozhodčímu a přidal i dvě výhružky, za které ho hlavní sudí Jan Všetečka vykázal na tribunu.
Fotbalový trenér Petr Rada.
Fotbalový trenér Petr Rada. | Foto: ČTK

Trenér známý svou vznětlivou povahou viděl za stavu 1:0 pro domácí Chrudim po svých protestech žlutou kartu, ta ho ale rozohnila natolik, že ještě přidal urážky a výhružky.

"Až tě potkám, tak ti naflákám," křičel směrem k hlavnímu sudímu Všetečkovi dle zápisu o utkání. "Ty už jsi toho v lize zkurvil dost. Já si to zjistím, kde bydlíš! Ty to víš, že na tebe mám pifku!" dodal ještě.

Dukla prohrála v Chrudimi 1:2 a po čtyřech kolech nebodovala. Celek z Julisky dohrával utkání v deseti, ve druhém poločase viděl ještě červenou hostující Matějka.

Fotbalisté Vyškova zvítězili v 11. kole druhé ligy nad Varnsdorfem 2:0, posunuli se před soupeře a v neúplné tabulce poskočili na druhé místo. 

Vyškov potvrdil, že se mu daří v domácím azylu v Drnovicích. Na kdysi prvoligovém stadionu z šesti zápasů v této sezoně popáté zvítězil. Varnsdorf po čtyřech kolech nebodoval a je čtvrtý.

Chrudim proti Dukle otevřela skóre v polovině první půle po rohu. Krátce nato byl vyloučen hostující trenér Rada, který nejprve za urážlivé výroky směrem k rozhodčímu dostal žlutou a vzápětí červenou kartu. Z následného přímého kopu srovnal Buchvaldek, ale v 74. minutě krátce po příchodu na trávník rozhodl střídající Jedlička. Chrudim je po třetím vítězství za sebou ve vyrovnané tabulce pátá, Dukla devátá.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 29 minutami

Americká prokuratura viní zakladatele burzy FTX z uplácení čínských úředníků

Americká prokuratura dnes vznesla nové obvinění vůči zakladateli zkrachovalé kryptoměnové burzy FTX. Sam Bankman-Fried podle ní uplácením čínských úředníků porušil americký zákon proti korupčním praktikám v zahraničí (FCPA). Informovala o tom agentura Reuters.

Prokurátoři tvrdí, že Bankman-Fried nařídil poskytnutí kryptoměn v hodnotě nejméně 40 milionů dolarů (zhruba 874 milionů Kč) ve prospěch úředníků čínské vlády. Pomocí tohoto úplatku chtěl podle prokurátorů dosáhnout uvolnění účtů patřících jeho investičnímu fondu Alameda Research, které čínské úřady zmrazily. Na těchto účtech byly kryptoměny v hodnotě přes miliardu dolarů.

Převod první části úplatku se podle prokurátorů uskutečnil kolem listopadu 2021 z hlavního obchodního účtu fondu Alameda do soukromé kryptoměnové peněženky a zmrazené účty byly následně uvolněny. Poté podle prokuratury Bankman-Fried schválil převod zbývající části úplatku v hodnotě desítek milionů dolarů.

Jedenatřicetiletý Bankman-Fried již čelí řadě obvinění v souvislosti s kolapsem kryptoměnové burzy FTX. Podle prokurátorů ukradl miliardy dolarů z účtů klientů FTX, aby jimi pokryl ztráty fondu Alameda. Prokurátoři rovněž tvrdí, že Bankman-Fried organizoval poskytování nezákonných politických darů, aby si zajistil vliv ve Washingtonu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 38 minutami

Žalobce zastavil trestní stíhání, kvůli kterému odešel šéf Vojenské policie

Státní zástupce zrušil trestní stíhání bývalého šéfa inspekce Vojenské policie Tomáše Voráče, kterého Generální inspekce bezpečnostních sborů obvinila z nelegálního nákupu přístroje proti odposlechům. Uvedla to v úterý Česká televize. Kvůli případu skončil ve funkci Voráčův tehdejší nadřízený, náčelník Vojenské policie Otakar Foltýn. Podle ministerstva obrany Vrchní státní zastupitelství kauzu vrátilo k novému rozhodnutí.

Úterním rozhodnutím Vrchního státního zastupitelství se podle mluvčí ministerstva obrany Simona Cigánkové v kauze Voráče nic zásadního nezměnilo. Foltýn podle ní loni v prosinci ponechal Voráče v pozici šéfa inspekce Vojenské policie, přestože věděl, že je Voráč obviněn. Poznamenala, že měl nejpozději do osmi pracovních dnů učinit příslušné kroky. "To je v zásadním rozporu s povinnostmi náčelníka Vojenské policie, přičemž plukovník Foltýn o obvinění podplukovníka Voráče neinformoval ani ministryni obrany," uvedla.

Foltýn v únoru požádal o uvolnění poté, co mu ministryně obrany Jana Černochová (ODS) vytkla, že ji o obvinění neinformoval a záležitost se dozvěděla z médií. Navíc podle ní Fotýn měl Voráče na základě dřívějšího rozkazu ministra obrany postavit mimo službu. Foltýn řekl, že podle jeho právního názoru bylo "50 na 50", zda Voráče služby zprostit. Podotkl, že ve chvíli, kdy se jeho nadřízený domnívá, že nesplnil rozkaz, nezbývá mu nic jiného než rezignovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy