Atlético po obratu s Pamplonou sahá po titulu, Barcelona je ze hry

16. 5. 2021 21:02
Fotbalisté Atlética Madrid otočili v závěrečné desetiminutovce zápas s Pamplonou a výhrou 2:1 udrželi před závěrečným kolem La Ligy první místo.
Luis Suárez
Luis Suárez | Foto: Reuters

O dva body zpět zůstává městský rival a obhájce titulu Real, který zvítězil 1:0 v Bilbau. Domácí porážkou 1:2 s Vigem přišla o naděje na titul Barcelona a šanci už nemá ani Sevilla, která podlehla 0:4 Villarrealu.

Atlético dlouho nemohlo najít recept na obranu Pamplony a v 76. minutě naopak inkasovalo po hlavičce Anteho Budimira. O šest minut později ale propálil brankáře z úhlu střídající Renan Lodi a obrat dokonal v 88. minutě nejlepší střelec týmu Luis Suárez.

Svěřenci trenéra Diega Simeoneho jsou blízko prvnímu mistrovskému titulu od sezony 2013/14. V závěrečném kole musí k úplné jistotě první příčky vyhrát na hřišti zachraňujícího se Valladolidu, v případě bodové shody s Realem totiž mají horší vzájemnou bilanci.

"Bílý balet" se udržel ve hře díky Nachově brance po rohovém kopu z 68. minuty, která rozhodla duel v Bilbau. V posledním utkání Real přivítá doma Villarreal, který si výhrou 4:0 nad Sevillou zajistil účast minimálně v nově vznikající Konferenční lize. Hattrickem k tomu přispěl Carlos Bacca. Český brankář Tomáš Vaclík zůstal na lavičce andaluského celku.

Sevilla má stále šanci dostat se na třetí místo, protože Barcelona potřetí v řadě nevyhrála, když na svém hřišti překvapivě nestačila na Celtu Vigo. Katalánce poslal do vedení v 28. minutě Lionel Messi, který skóroval v 300. utkání La Ligy a je v tomto směru rekordmanem soutěže.

Ještě do pauzy ale srovnal Santi Mina a stejný hráč v 89. minutě dorazil do branky míč odražený od tyče po Solariho překvapivém pokusu z úhlu. Barcelona ztrácí na Atlético nedostižných sedm bodů, na Real pět.

Prvním sestupujícím se stal Eibar, který podlehl 1:4 Valencii. Poslední tým tabulky se sice ještě může bodově dotáhnout na 17. příčku, ale se všemi konkurenty má horší vzájemnou bilanci.

Španělská fotbalová liga - 37. kolo: Alavés - Granada 4:2 (8. Pons, 21. Duarte, 66. Joselu, 72. Rioja - 31. Molina, 63. Puertas), Atlético Madrid - Pamplona 2:1 (82. Lodi, 88. Suárez - 76. Budimir), Betis Sevilla - Huesca 1:0 (57. Iglesias z pen.), Bilbao - Real Madrid 0:1 (68. Nacho), Cádiz - Elche 1:3 (15. José Mari z pen. - 58. Milla, 64. González, 88. Fidel), FC Barcelona - Vigo 1:2 (28. Messi - 38. a 89. Mina), Getafe - Levante 2:1 (13. Aleňa, 84. Kubo - 30. Melero), San Sebastian - Valladolid 4:1 (6. a 16. Isak, 28. Silva, 35. Januzaj - 82. André), Valencie - Eibar 4:1 (3. a 49. Guedés, 19. a 30. Soler - 39. Gil), Villarreal - FC Sevilla 4:0 (34., 47. a 79. Bacca, 66. Moreno).

1. Atlético Madrid 37 25 8 4 65:24 83
2. Real Madrid 37 24 9 4 65:27 81
3. FC Barcelona 37 23 7 7 84:38 76
4. FC Sevilla 37 23 5 9 52:33 74
5. San Sebastian 37 16 11 10 58:38 59
6. Villarreal 37 15 13 9 59:42 58
7. Betis Sevilla 37 16 10 11 47:48 58
8. Vigo 37 14 11 12 53:54 53