Arsenal se dočkal: Aršavin definitivně přestupuje

yac
3. 2. 2009 16:30
Kontrakt převýšil hodnotu 12 milionů liber

Londýn - Týdny nejistoty, dohadů, spekulací a vyjednávání provázející v zimním přestupovém období ruského fotbalistu Andreje Aršavina oficiálně skončí v úterý odpoledne. A to přestože přestupní termín vypršel již včera.

Podle všech zúčastněných stran, tedy Arsenalu, Zenitu Petrohrad a samotného Aršavina je totiž přestup hvězdy loňského Eura do londýnského klubu zpečetěn.  

"Oba kluby se dohodly. Aršavin od dnešního dne hraje za Arsenal," řekl ruské televizi mluvčí Zenitu Alexej Petrov.

Čtěte také: Arsenal si plácl se Zenitem. A čeká, co na to Aršavin

Objevit by si v sestavě Arsenalu, v níž dlouhodobě chybí středopolaři Cesc Fabregas a Tomáš Rosický, mohl již v nedělním londýnském derby proti Tottenhamu, který se zase posílil navrátilec z Liverpoolu Robbie Keane.

Všeobecně se očekává, že s "Kanonýry" podepíše smlouvu na tři a půl roku. Arsenal za něj měl zaplatit více než dvanáct milionů liber.

"Podmínky kontraktu jsou pro Zenit velice výhodné. Hodnota obchodu o hodně přesáhla dvanáct milionů liber," mnul si ruce Petrov.

Čtěte více: Dvacet milionů za Aršavina? Dáme deset, zní z Arsenalu

Arsene Wenger o přestupu jako hotové věci mluvil už v pondělí. Poslední překážkou je papírování ohledně pracovního povolení, které by ale mělo být vyřešeno ještě v úterý odpoledne.

Zbývá pracovní povolení

Přestupu by nemělo bránit ani to, že lhůta přestupního období skončila již v pondělí odpoledne. Všechny požadované údaje a listiny byly údajně dodány na patřičná místa včas.

A tak i sám Aršavin už plánuje budoucnost v londýnském celku. "Myslím si, že už jsem hráčem Arsenalu," řekl serveru Skysports Aršavin.

Sedmadvacetiletý útočník/záložník přestupuje do Arsenalu s vizitkou 51 branek (na dalších 75 nahrál) vstřelených v dresu Zenitu za 238 zápasů. V reprezentaci se prosadil patnáctkrát.

 

Právě se děje

Další zprávy