Arsenal si plácl se Zenitem. A čeká, co na to Aršavin

Sport Sport, Red Spo
27. 1. 2009 10:00
Anglický klub se již dohodl se Zenitem Petrohrad

Londýn/Petrohrad - Z přestupu Kaká do Anglie sešlo, přesto se však brzy zřejmě urodí velký přestup. Nebude ho mít na svědomí Manchester City, nýbrž Arsenal, který je už blízko domluvě s Andrejem Aršavinem.

Podle serveru televizní stanice Eurosport již došlo k dohodě mezi londýnským klubem a současným zaměstnavatelem ruského reprezentanta. Petrohrad původně za svou hvězdu požadoval dvacet milionů liber, nakonec však slevil.

Spekuluje se o tom, že Zenit by měl inkasovat zhruba patnáct milionů liber (v přepočtu více než 440 milionů korun).

"Kluby se domluvily na základních podmínkách přestupu. Nyní se jen čeká na dohodu hráče s Arsenalem," píše se v prohlášení Petrohradu, jenž dosáhl svého - "Kanonýři" totiž původně nabízeli jen deset milionů liber.

Čtěte dále: Aršavin stále nepřestupuje. Arsenal nabízí Zenitu málo

Přesto může už naplánovaný transfer padnout. Závisí právě na rozhodnutí sedmadvacetiletého fotbalisty, který zazářil na loňském evropském šampionátu. Útočník, jenž tam vstřelil tři branky, je totiž nespokojen s podmínkami smlouvy.

Klub pod vedením manažera Arsena Wengera mu údajně nabízí týdenní plat ve výši 80 tisíc liber, čímž by se zařadil mezi nejlépe placené hvězdy Arsenalu. Jenže to je pořád méně, než Aršavin vydělával v dresu Zenitu.

Londýnský celek však potřebuje posílit, a tak je dost možné, že udělá další kompromis. Kromě zraněného Tomáše Rosického je totiž na delší čas mimo hru i kapitán Cesc Fabregas a netrénuje ani další opora Theo Walcott.

Čtěte více: Rosický se cítí lépe. Už může trénovat na hřišti

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy