Bosingwa za kopanec do ledvin pykat nebude. Co Lampard?

Ivo Pospíšil, ip
3. 2. 2009 11:45
Frank Lampard byl přísně vyloučen. Bosingwa nikoliv
Frank Lampard v souboji se Stevnem Gerrardem.
Frank Lampard v souboji se Stevnem Gerrardem. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalová Anglie má po neděli opět o čem mluvit. Všeobecné vášně rozpoutal již tradičně zápas dvou týmů Velké čtyřky, které jsou na ostrovech nejen ostře sledovány, ale po každém kontroverzním výroku také velmi diskutovány.  

Tentokrát se v utkání Liverpoolu proti Chelsea stal středem pozornosti sudí Mike Riley, jenž po hodině hry přísně vyloučil hostujícího záložníka Franka Lamparda. Tento moment se stal zlomovým v celém střetnutí.

Čtěte také: Chelsea poslal do kolen omyl. Scolari volá po videu

Oboustranně vyhecovaný zápas, který byl přímým bojem o druhé místo, byl totiž i přes mírnou převahu domácího Liverpoolu stále nerozhodný. Od inkriminované červené karty však už "Reds" svého soupeře doslova drtili.

Kouči Chelsea Luisi Felipemu Scolarimu se rozhodnutí nelíbilo a dal to také bez okolků znát. Vždyť k podobným zákrokům, jaký předvedl Lampard, docházelo často. A nikdy to nebylo ani na žlutou kartu.

Přečtěte si také: Liverpool srazil Chelsea v závěru. Vede Manchester

Pár minut před samotným vyloučením například podobně zasáhl svého soupeře i kapitán domácích Steven Gerrard. Ten ale viděl žluté napomínání až o něco později za nafilmovaný pád v pokutovém území.

"Nechci kritizovat rozhodčí. Pouze žádám, aby se spolu s FA podíval na video. Pokud budou souhlasit s tím, že to nebyl faul na červenou kartu, možná změní konečný verdikt," uvedl po zápase kouč Scolari.

Není to už v našich rukou, říká Čech

Poslední minuty se proto nesly v nervóznějším duchu, zvláště, když oslabená Chelsea nevydržela soustavnému tlaku svého soupeře vzdorovat a v závěru dostala dvě branky od kanonýra Fernanda Torrese.

Luis Felipe Scolari.
Luis Felipe Scolari. | Foto: Reuters

Frustraci pak ze sebe naplno dostal obránce José Bosingwa, jenž v nastaveném čase surově nakopl u rohového praporu Yossiho Benayouna.

"Omlouvám se za to, co jsem udělal. Neměl jsem v úmyslu mu ublížit. Vím, že jsem udělal chybu," kál se na stránkách Eurosportu Bosingwa.

On sám trestu anglické fotbalové federace unikl. Jak ale skončí jeho spoluhráč Lampard?

Záložníkova případná třízápasová absence by totiž mohla přijít londýnský klub velmi draho. Chelsea se teď totiž musí připravit na nepříjemné zápasy proti Hullu či Aston Ville.

Přečtěte si také: Tottenham pustil Pekharta. Na rok se vrací do Slavie

A o tom, že právě příští utkání o šancích Chelsea na zisk titulu mnohé napoví, ví i brankář Petr Čech.

"Na začátku sezony jsme ve spoustě zápasů nedostali gól. Od prosince to však už takové není. Můžete hrát skvěle, ale když umožníte soupeři skórovat, uděláte si to ještě složitější. A přesně to teď děláme my. Jediné co nám teď zbývá, je vyhrávat. Už to ale není v našich rukou, to privilegium mají nyní United," uzavřel na stránkách Skysports Čech.

Loňský vicemistr má ovšem pro své fanoušky přeci jen jednu dobrou zprávu. V jarní části sezony by mu totiž měl pomoci portugalský záložník Ricardo Quaresma, který přichází na hostování z Interu Milán.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Íránci nutili judistu k bojkotu izraelského soupeře. Federace juda je suspendovala

Mezinárodní federace juda IJF suspendovala Írán ze všech svých soutěží kvůli bojkotování soubojů s izraelskými soupeři. Reagovala tak na incident na nedávném mistrovství světa v Tokiu, kde íránští funkcionáři nutili odstoupit Sajída Mollajího ze soutěže do 81 kg, aby nenarazil na Izraelce. Loňský mistr světa Mollají odmítl a kvůli obavám o život se nevrátil do vlasti.

 

Představitelé federace udělili Íránu za diskriminaci a porušení pravidel ohledně manipulace s výsledky zákaz dalších startů. "Výkonný výbor IJF usoudil, že takové chování je neomluvitelné," uvedli.

 

Írán stát Izrael neuznává a země jsou nesmiřitelnými nepřáteli. Mollajího údajně nutili k odstoupení první náměstek ministra sportu a pak i šéf národního olympijského výboru. Aby země nečelila mezinárodní kritice, chtěli ho stáhnout z turnaje dříve, než se měl utkat se Sagim Mukim.

 

Mollají ale neuposlechl, v soutěži pokračoval a skončil bez medaile. Muki naopak získal zlato. Domů se pak slavný judista z obav o bezpečnost svou i své rodiny nevrátil a je v Německu, kde požádal o azyl.

Další zprávy