AC Milán zvýšil náskok v čele, Juventus jen remizoval

11. 3. 2012 22:45
AC Milán - Lecce 2:0, FC Janov - Juventus Turín 0:0

Řím - Mistrovský AC Milán doma porazil Lecce 2:0 a v čele italské fotbalové ligy zvýšil náskok před druhým Juventusem už na čtyři body.

Turínský celek na stadionu FC Janov remizoval 0:0 a počtvrté za sebou uhrál nerozhodný výsledek.

AC Milán napravil tříbrankový debakl s Arsenalem z úterní odvety osmifinále Ligy mistrů a udělal další krok k obhajobě titulu.

"Rossoneri" poslal do vedení v sedmé minutě tečovanou ranou záložník Antonio Nocerino. V 65. minutě zdvojnásobil náskok povedeným volejem do horního růžku Zlatan Ibrahimovic.

Inter vyhrál po sedmi duelech, Neapol nasázela 6 gólů

Švédský kanonýr se devatenáctým zásahem v Serii A osamostatnil v čele tabulky střelců před Antoniem Di Natalem z Udine.

Juventus sice zůstal v domácí soutěži v sezoně neporažený, ale už nasbíral více remíz než vítězství. Hráči "Staré dámy" měli v Janově také velkou smůlu, protože v druhém poločase třikrát trefili brankovou konstrukci.

Lazio doma prohrálo, dohrálo bez dvou vyloučených

Třetímu Laziu se nepovedl zápas s Boloňou a doma v Římě bez dvou vyloučených hráčů nečekaně prohrálo 1:3.

Hostům zajistili v úvodní půlhodině dvoubrankový náskok Daniele Portanova a Alessandro Diamanti. Dvě minuty před koncem poločasu pak dostal první červenou kartu záložník Lazia Matuzalém.

Simone Inzaghi oslavuje vyrovnávací branku do sítě Lecce
Simone Inzaghi oslavuje vyrovnávací branku do sítě Lecce | Foto: Ivo Pospíšil

V 56. minutě sice snížil vlastním gólem Matteo Rubin, ale o chvíli později musel předčasně do šaten další římský fotbalista Álvaro González. Po hodiny hry pojistil výhru Boloni třetí trefou Rene Krhin. Na poslední tři minuty nastoupil v domácím útoku Libor Kozák.

Na hřišti Ceseny se červenalo a domácí i kvůli tomu prohráli se Sienou 0:2 a znamená to pro ně pokles šancí na udržení v nejvyšší soutěži.

Dlouho byl ale stav utkání 0:0, v 73. minutě fauloval Ceccarelli v pokutovém území hostujícího Calaia, poroučel se do sprch a Siena pak z nařízené penalty otevřela skóre. Vítězství potvrdila druhou brankou deset minut před koncem.

Pokutový kop hrál klíčovou roli i v utkání Fiorentiny na půdě Catanie. Kvůli němu hosté prohráli 0:1 a klesli v tabulce až na patnácté místo.

Parma remizovala s Bergamem na jeho hřišti 1:1. Góly tentokrát nestříleli útočníci, ale obránci, na každé straně jeden. Za domácí Manfredini a za hosty Paletta.

AC Milán - Lecce 2:0