AC Milán odpověděl na výhru Neapole a po vítězství v Cagliari zůstává první

19. 3. 2022 22:42
AC Milán zůstává i po 30. kole v čele italské fotbalové ligy. O výhře favorita 1:0 na hřišti Cagliari rozhodl v 60. minutě záložník Ismael Binnásir. O tři body zpět je Neapol, která otočila domácí utkání proti Udine. Dvakrát se po změně stran trefil útočník Victor Osimhen. Obhájce titulu Inter Milán doma jen remizoval 1:1 s Fiorentinou.
Fotbalisté AC Milán se radují z gólu
Fotbalisté AC Milán se radují z gólu | Foto: Reuters

AC Milán se gólově prosadil v 15. venkovním duelu v řadě, což se mu během jedné sezony povedlo pouze v ročníku 1967/68. Sérii prodloužil po hodině hry výstavním volejem Binnásir a "Rossoneri" potvrdili bilanci nejlepšího týmu na hřištích soupeřů.

Udine poslal do vedení Deulofeu, v 52. minutě ale Osimhen hlavou srovnal a o 11 minut později dokonal obrat. Třiadvacetiletý útočník má v této sezoně na kontě 11 ligových gólů a jako první Nigerijec nastřílel v Serii A dva roky po sobě dvouciferný počet branek.

Snahu o vyrovnání zkomplikoval hostujícímu celku v 82. minutě Marí, jenž dostal po ostrém faulu červenou kartu. Udine zůstává na 14. pozici.

Inter ztratil body pošesté z posledních sedmi utkání, od začátku února porazil v lize pouze poslední Salernitanu. Proti osmé Fiorentině musel dotahovat, na Torreirův gól z 50. minuty ale záhy odpověděl Dumfries. "Nerazzurri" jsou třetí, o šest bodů za městským rivalem AC, oproti kterému mají zápas k dobru.

Italská fotbalová liga - 30. kolo:

Neapol - Udine 2:1 (52. a 63. Osimhen - 22. Deulofeu), Inter Milán - Fiorentina 1:1 (55. Dumfries - 50. Torreira), Cagliari - AC Milán 0:1 (60. Binnásir).

1. AC Milán 30 20 6 4 56:29 66
2. Neapol 30 19 6 5 53:22 63
3. Inter Milán 29 17 9 3 62:24 60
4. Juventus Turín 29 16 8 5 45:26 56
5. Lazio Řím 29 14 7 8 58:42 49
6. Bergamo 28 13 9 6 50:31 48
7. AS Řím 29 14 6 9 47:35 48
8. Fiorentina 29 14 5 10 48:38 47