Limberského skok i plačící Petržela. 10 příběhů z duelů Plzně a Sparty

Fotbalové šlágry mezi Plzní a Spartou nejsou jen vyhecovanými souboji a noční můrou českých rozhodčích. Událo se v ní i spousta jiných příběhů, které si můžete připomenout v naší galerii.
LIMBERSKÉHO SKOK - Asi nejslavnější moment, ze všech vzájemných duelů. Na podzim 2012 David Limberský v ligovém duelu přihrál pád přes nohu Josefa Hušbauera a byl z toho pokutový kop, z něhož padl gól, který bitvu rozhodl. Plzeňský obránce v televizním rozhovoru svůj herecký kousek popřel a dodnes ho za to sparťanští fanoušci nenávidí. Incident také rozjel kauzu s černou kabelou Daniela Křetínského.
CIZÍ ROZHODČÍ - S tím souvisí zase příběh rozhodčích, který se zápas co zápas těchto rivalů vrací a s ním i hlavní otázka: Kdo bude utkání řídit? Šéfka českých sudích Dagmar Damková už se dvakrát rozhodla k tomu povolat rozhodčího ze zahraničí. Na jaře 2013 to byl Němec Stark, naposledy zase Španěl Borbalán.
HORVÁTHŮV PŘÍMÁK - Zaslouží si připomenout ale některé i ryze sportovní momenty. Třeba ten, když Pavel Horváth v jarním duelu v roce 2011 napálil z přímého kopu odrazem od břevno míč těsně za brankovou čáru. Tenhle jediný gól tehdy ve Štruncových sadech znamenal tři body, které byly klíčové v boji o premiérový plzeňský titul.
PLAČÍCÍ PETRŽELA - Někdy to jsou i slzy, které provázejí souboje úhlavních rivalů. Tak jako při finále domácího poháru před rokem. Plzeň měla Spartu na lopatě, vedla 1:0 a do konce utkání zbývaly jen vteřiny. V nastavení ale Milan Petržela zavinil penaltu, po které Letenští vyrovnali. Zápas pak rozhodovaly penalty a plzeňský záložník tu svoji navíc neproměnil. Sparta pohár vyhrála a Petržela pak dlouho schovával pláč do dlaní.
Foto: Milan Kammermayer
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
29. 10. 2015 6:18
Fotbalové šlágry mezi Plzní a Spartou nejsou jen vyhecovanými souboji a noční můrou českých rozhodčích. Událo se v ní i spousta jiných příběhů, které si můžete připomenout v naší galerii. Vybrali jsme desítku z nich.

Více o fotbalové Synot lize čtěte ZDE

 

Právě se děje

před 4 minutami

Stát letos vybere méně u daně z příjmu lidí i firem, výběr DPH stoupne

V letošním roce by příjmy státu u některých daní měly klesnout. Jde například o daň z příjmu fyzických osob i právnických nebo spotřební daně z minerálních olejů. Naopak více stát vybere u daně z přidané hodnoty (DPH) nebo i na sociálním a zdravotním pojištění. V dalších letech by příjmy státu z daní i ze sociálního pojištění měly růst, a to i například právě u daně z příjmu fyzických osob ovlivněné letošním zrušením superhrubé mzdy. V lednových odhadech přitom ministerstvo financí počítalo s poklesem příjmů z této daně i v roce 2022. Vyplývá to z přehledu, který ministerstvo financí zveřejnilo na internetu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy