AC v Boloni podržel gólman Donnarumma, Zlatanovo selhání napravil Rebič

30. 1. 2021 17:05
Fotbalisté AC Milán si upevnili vedení v italské lize. Ve 20. kole zvítězili na hřišti Boloni 2:1 a v čele tabulky mají pětibodový náskok před městským rivalem Interem, který večer hraje s nováčkem Beneventem.
Zlatan sice z penalty minul, zastoupil ho ale Rebič
Zlatan sice z penalty minul, zastoupil ho ale Rebič | Foto: Reuters

Milánský tým v Boloni otevřel skóre ve 26. minutě. Zlatan Ibrahimovic sice z penalty nepřekonal brankáře Lukasze Skorupskiho, ale dorážející Ante Rebič nezaváhal. Na začátku druhého poločasu hosté zahrávali druhý pokutový kop, který tentokrát proměnil Franck Kessié.

Domácí náhradník Andrea Poli v 81. minutě skóroval proti bývalému týmu a utkání zdramatizoval. "Rossoneri" však těsný náskok udrželi a spravili si chuť po předchozích dvou soutěžních porážkách. AC hodně podržel brankář Gianluigi Donnarumma.

Italská fotbalová liga - 20. kolo:

Boloňa - AC Milán 1:2 (81. Poli - 26. Rebič, 55. Kessie z pen.), Sampdoria Janov - Juventus Turín 0:2 (20. Chiesa, 90.+1 Ramsey), Inter Milán - Benevento 4:0 (67. a 78. Lukaku, 57. Martínez, 7. vlastní Improta).

1. AC Milán 20 14 4 2 41:23 46
2. Inter Milán 20 13 5 2 49:23 44
3. Juventus Turín 19 11 6 2 39:18 39
4. AS Řím 19 11 4 4 41:32 37
5. Bergamo 19 10 6 3 44:23 36
6. Neapol 18 11 1 6 41:19 34
7. Lazio Řím 19 10 4 5 32:26 34
8. Hellas Verona 19 8 6 5 25:18 30