Vlahovič gólem v nastavení zachránil Juventusu remízu s Boloňou

16. 4. 2022 20:58
Fotbalisté Juventusu Turín remizovali doma v 33. kole italské ligy s Boloňou 1:1 a ztratili body podruhé za poslední tři kola. V nastavení, v němž hosté dohrávali bez dvou vyloučených hráčů, jim alespoň bod zachránil Dušan Vlahovič.
Vlahovičově vyrovnávacímu gólu předcházel akrobatický pokus Alvara Moraty
Vlahovičově vyrovnávacímu gólu předcházel akrobatický pokus Alvara Moraty | Foto: Reuters

Boloňa šla do vedení v 52. minutě zásluhou Arnautovice. V 84. minutě ale hosté přišli rovnou o dva fotbalisty. Rozhodčí po zhlédnutí opakovaných záběrů nejprve k překvapení hráčů Boloně vyloučil Soumaora za faul na Moratu a vzápětí za protesty i Medela. Domácí čtvrtý tým tabulky vyvinul značný tlak a v osmiminutovém nastavení Vlahovič srovnal. Srbský útočník dal 23. gól v sezoně a o jeden zaostává za lídrem tabulky střelců Immobilem z Lazia.

Fiorentina gólem Torreira zdolala nováčka Benátky 1:0. "Fialky" se třetí výhrou po sobě posunuly na šestou pozici. Benátky prohrály posedmé v řadě a na prvním sestupovém místě zaostávají už o šest bodů za Cagliari, které porazilo Sassuolo rovněž 1:0.

Italská fotbalová liga - 33. kolo: Cagliari - Sassuolo 1:0 (42. Deiola), Udine - Empoli 4:1 (6. vlastní Ismajli, 52. Deulofeu, 79. Pussetto, 87. Samardzic - 67. Pinamonti z pen.), Sampdoria Janov - Salernitana 1:2 (32. Caputo - 4. Fazio, 6. Lourenco), Fiorentina - Benátky 1:0 (30. Torreira), Juventus Turín - Boloňa 1:1 (90.+4 Vlahovič - 52. Arnautovic), Lazio Řím - FC Turín 1:1 (90.+2 Immobile - 56. Pellegri).

1. AC Milán 33 21 8 4 58:29 71
2. Inter Milán 32 20 9 3 68:25 69
3. Neapol 32 20 6 6 58:26 66
4. Juventus Turín 33 18 9 6 50:29 63
5. AS Řím 32 17 6 9 53:36 57
6. Lazio Řím 33 16 8 9 65:48 56
7. Fiorentina 32 17 5 10 53:40 56
8. Bergamo 31 14 9 8 53:36 51