AC Milán odmítl první místo. V italské lize senzačně podlehl Spezii

Aktualizováno 17. 1. 2022 22:51
Fotbalisté AC Milán v 22. kole italské ligy prohráli na svém hřišti 1:2 se Spezií a nevyužili šanci dostat se před Inter do čela tabulky. "Rossoneri" ztrácejí na městského rivala nadále dva body, lídr soutěže má navíc zápas k dobru. Neapol si pojistila třetí místo výhrou 2:0 v Boloni.
Zklamaný Zlatan Ibrahimovic v zápase AC Milán proti Spezii v italské lize.
Zklamaný Zlatan Ibrahimovic v zápase AC Milán proti Spezii v italské lize. | Foto: Reuters

AC Milán si vytvořil v první půli řadu šancí, kapitán Hernández dokonce nedal penaltu, v nastavení ale ukončil čekání na úvodní branku Leao. Portugalský útočník má v lednu bilanci tři góly a dvě asistence a po Novém roce je nejproduktivnějším hráčem Serie A.

V 64. minutě ale srovnal zblízka střídající Agudelo a čtrnáctý tým tabulky dokonal senzační obrat v nastaveném čase. Nejprve vytáhl skvěle chytající Provedel Ibrahimovicovu hlavičku na tyč a vzápětí na druhé straně z poslední akce zápasu rozhodl z brejku Gyasi. "Rossoneri" doma prohráli potřetí z posledních pěti zápasů.

Hrdinou utkání Boloňa - Neapol byl Hirving Lozano, který potřetí v kariéře vstřelil v utkání italské ligy dvě branky. Mexický záložník se trefil v obou poločasech, pokaždé zužitkoval ve vápně centr z levé strany. Neapol ztrácí na čelo tabulky čtyři body, Boloňa zůstává třináctá.

Janov, který o víkendu odvolal trenéra Andrije Ševčenka, utrpěl debakl 0:6 na hřišti Fiorentiny. Za "Fialky" skórovalo pět různých hráčů včetně Dušana Vlahoviče, který 17. zásahem v sezoně dotáhl v čele tabulky střelců Cira Immobileho z Lazia. Fiorentina se dostala na šesté místo, Janov nevyhrál už 19. utkání v řadě a je předposlední.

Italská fotbalová liga - 22. kolo:

AC Milán - Spezia 1:2 (45.+1 Leao - 64. Agudelo, 90.+5 Gyasi), Boloňa - Neapol 0:2 (20. a 47. Lozano), Fiorentina - FC Janov 6:0 (42. a 69. Biraghi, 15. Odriozola, 34. Bonaventura, 51. Vlahovič, 77. Torreira).

1. Inter Milán 21 15 5 1 51:16 50
2. AC Milán 22 15 3 4 47:25 48
3. Neapol 22 14 4 4 39:15 46
4. Bergamo 21 12 6 3 44:26 42
5. Juventus Turín 22 12 5 5 34:21 41
6. Fiorentina 21 11 2 8 40:29 35
7. AS Řím 22 11 2 9 36:28 35
8. Lazio Řím 22 10 5 7 46:39 35