Chci přivézt zlato. Manželka si ho zaslouží, říká Bauer

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
28. 2. 2010 10:15
Lukáš Bauer startuje na 50 km klasicky v 18:30
Lukáš Bauer by rád získal medaili i na padesátce
Lukáš Bauer by rád získal medaili i na padesátce | Foto: Reuters

Vancouver - V neděli vyráží na svůj poslední závod, a celkově předposlední olympijskou disciplínu, Lukáš Bauer.

Český lyžař patří k největším favoritům na distanci 50 km klasickou technikou s hromadným startem, z níž by rád zarovnal počet medailí z vancouverské olympiády na tři.

Přehnaným ambicím se však brání.

"Nebojím se říct, že patřím k favoritům padesátky. Ale bude rozhodovat samotný závod, počasí. A doufám, že si naši servismani dodrží ten rytmus a lyže budou perfektní," řekl Bauer. "Je šest lidí, s kterými musím stoprocentně počítat. A někdo může překvapit," uvedomuje si konkurenci.

Čtěte také: To jsou oni. Muži, kteří chtějí Bauerovi vzít zlato

Mezi ni se určitě řadí například také dálkoví specialisté Nor Odd-Björn Hjelmeset či estonská dvojice Andrus Veerpalu - Jaak Mae.

Nadějným signálem byl pro Bauera jak skiatlon z minulé soboty, jehož první klasickou půlku diktoval tempo, tak pozdější štafeta. "Na klasice jsem byl nejaktivnější a je to výborný výhled do padesátky," těšilo Bauera po skiatlonu. "Celý závod ukázal, že jsem v hodně dobré pohodě. Svým způsobem ostatní na klasice jenom čekali, jestli je utrhnu nebo neutrhnu."

Pokud by dvaatřicetiletý borec znovu vystoupal na podium, získal by ve Vancouveru po dvou bronzech třetí olympijskou medaili. První dva cenné kovy z patnáctikilometrové trati a štafety už předem rozdělil mezi své děti Anetu a Matyáše.

Třetí by věnoval své ženě, která dříve také na lyžích běhala. "Určitě, měla by být. A to by pak měla být zlatá, minimálně zlatá," cení si Bauer manželčiny podpory.

 

Právě se děje

Další zprávy