Dahlmeierová nenastoupí do hromadného závodu. Po úspěšném návratu si raději odpočine

23. 12. 2018 10:33
Německá biatlonistka Laura Dahlmeierová po povedeném návratu do Světového poháru vynechá v Novém Městě na Moravě závěrečný závod s hromadným startem. Dvojnásobná olympijská vítězka se po dvou startech v předchozích dvou dnech rozhodla dát přednost odpočinku.
Laura Dahlmeierová byla v Novém Městě druhá ve sprintu a pátá ve stíhačce.
Laura Dahlmeierová byla v Novém Městě druhá ve sprintu a pátá ve stíhačce. | Foto: Luboš Vácha

Dahlmeierová po zdravotních problémech, kvůli kterým před sezonou musela na dlouho přerušit přípravu a vynechala první dva díly SP, vybojovala na Vysočině druhé místo v pátečním sprintu a páté v sobotním stíhacím závodu. Tečku za třetím dílem SP v sezoně si ale nechá ujít. "Šlo to tu neuvěřitelně, dokonce lépe, než jsem čekala. Ale přece jen mi chybí ještě pár tréninkových jednotek, abych byla zpátky na sto procent. Proto se dnes budu šetřit," vysvětlila Dahlmeierová na facebooku.

Pětadvacetiletá držitelka rekordních pěti zlatých medailí z loňského mistrovství světa v Hochfilzenu si už po sobotní stíhačce v silném větru a dešti stěžovala na únavu. "Nebyly vůbec jednoduché podmínky. A já se teď nesmím přetěžovat," konstatovala.

Biatlonistky uzavřou SP v Novém Městě na Moravě závodem na 12,5 km od 14:30 a na startu nebude žádná domácí reprezentantka. Mužský závod na 15 km odstartuje ve 11:45 i s Michalem Krčmářem a Ondřejem Moravcem.