reklama
 
 

Dahlmeierová nenastoupí do hromadného závodu. Po úspěšném návratu si raději odpočine

23. 12. 2018 10:33
Německá biatlonistka Laura Dahlmeierová po povedeném návratu do Světového poháru vynechá v Novém Městě na Moravě závěrečný závod s hromadným startem. Dvojnásobná olympijská vítězka se po dvou startech v předchozích dvou dnech rozhodla dát přednost odpočinku.

Dahlmeierová po zdravotních problémech, kvůli kterým před sezonou musela na dlouho přerušit přípravu a vynechala první dva díly SP, vybojovala na Vysočině druhé místo v pátečním sprintu a páté v sobotním stíhacím závodu. Tečku za třetím dílem SP v sezoně si ale nechá ujít. "Šlo to tu neuvěřitelně, dokonce lépe, než jsem čekala. Ale přece jen mi chybí ještě pár tréninkových jednotek, abych byla zpátky na sto procent. Proto se dnes budu šetřit," vysvětlila Dahlmeierová na facebooku.

Pětadvacetiletá držitelka rekordních pěti zlatých medailí z loňského mistrovství světa v Hochfilzenu si už po sobotní stíhačce v silném větru a dešti stěžovala na únavu. "Nebyly vůbec jednoduché podmínky. A já se teď nesmím přetěžovat," konstatovala.

Biatlonistky uzavřou SP v Novém Městě na Moravě závodem na 12,5 km od 14:30 a na startu nebude žádná domácí reprezentantka. Mužský závod na 15 km odstartuje ve 11:45 i s Michalem Krčmářem a Ondřejem Moravcem.

Danke Nove Mesto, es war mal wieder großartig hier an den Start zu gehen! 🙌🏼 Insgesamt ist es unglaublich gut gelaufen, sogar besser als gedacht. Allerdings fehlen mir zurück zu 100% doch noch ein paar Trainingseinheiten, sodass ich mich heute schone und im Massenstart nicht antreten werde. Ganz viel Erfolg meinen Teamkolleginnen - gebt Gas! 🤘🏼 #bettertobefAst

Zveřejnil(a) Laura Dahlmeier dne 23. December 2018

autor: ČTK | 23. 12. 2018 10:33

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama