Nejlepší kanonýr KHL Jaškin řádil v moskevském derby. Dařilo se i dalším Čechům

Aktualizováno 25. 12. 2019 20:28
Útočník Dmitrij Jaškin rozhodl v Kontinentální hokejové lize moskevské derby na ledě CSKA. Český reprezentant při vítězství hostujícího Dynama 3:0 dva góly dal, na jeden přihrál a zařídil první porážku nejlepšího týmu Západní konference po šesti vítězstvích.
Dmitrij Jaškin v zápase Euro Hockey Tour proti Rusku.
Dmitrij Jaškin v zápase Euro Hockey Tour proti Rusku. | Foto: Lukáš Caha

Šestadvacetiletý Jaškin otevřel skóre zápasu ve 29. minutě z rychlého protiútoku střelou mezi betony domácího brankáře Larse Johanssona. V 51. minutě omský rodák vyhraným buly přihrál na modrou slovenskému obránci Michalu Čajkovskému, který zvýšil na 2:0, a devět sekund před koncem třetí části Jaškin do prázdné branky při power play CSKA pečetil skóre.

Syn bývalého vsetínského obránce Alexeje Jaškina dnešním výkonem potvrdil vynikající aktuální formu - v posledních třech zápasech zaznamenal čtyři góly a čtyři přihrávky. V kanadském bodování soutěže je s bilancí 18+24 o jediný bod druhý za spoluhráčem Vadimem Šipačovem. Osmnáctým vstřeleným gólem se Jaškin dotáhl na nejlepšího kanonýra soutěže Nikitu Sošnikova.

Druhé místo mezi českými střelci si dnes pojistil Lukáš Sedlák, jenž čtrnáctým gólem v sezoně pomohl Čeljabinsku vyhrát 3:1 v Omsku. Český útočník se po reprezentační pauze trefil potřetí ze čtyř zápasů.

Hynek Zohorna bodoval ve třetím utkání za sebou a pomohl hokejistům Chabarovsku porazit Nižnij Novgorod 2:0. Český útočník přihrál v 18. minutě na vítězný gól domácího mužstva Danilu Fajzullinovi. Chabarovsk přidal druhou branku hned o minutu později a vyhrál potřetí za sebou. Čisté konto udržel Jevgenij Alikin.

Hynek Zohorna se při vítězné sérii Amuru zaskvěl především v předchozím utkání s Minskem, kdy pomohl k obratu z 0:3 na 4:3 dvěma brankami a přihrávkou. Celkem má na kontě osm gólů a 16 asistencí, v kanadském bodování soutěže je z českých hráčů druhý za Jaškinem.

Ještě o dva zápasy delší úspěšnou šňůru drží Jekatěrinburg, který vyhrál ve Vladivostoku 2:1 v prodloužení. Brankář Jakub Kovář k tomu přispěl 33 zákroky.

Robin Hanzl zpečetil ve třetí třetině vítězství Spartaku Moskva 5:0 v Novosibirsku. Třicetiletý útočník v 46. minutě střelou zblízka využil přesilovku a dal sedmý gól v sezoně.

KHL:

Chabarovsk - Nižnij Novgorod 2:0 (H. Zohorna 0+1), Vladivostok - Jekatěrinburg 1:2 v prodl., Kunlun Red Star - Dinamo Minsk 2:1 (za domácí Šustr 0+1), Novosibirsk - Spartak Moskva 0:5 (Hanzl 1+0), Barys Nur-Sultan - Petrohrad 2:6, Čerepovec - HK Soči 4:2, Nižněkamsk - Kazaň 2:1 po sam. nájezdech, CSKA Moskva - Dynamo Moskva 0:3 (Jaškin 2+1), Omsk - Čeljabinsk 1:3 (za hosty Sedlák 1+0).