Sekáč s Kazaní potopil českou enklávu v Amuru, gól Nestrašila přinesl Nižněkamsku bod

28. 9. 2018 22:07
Kazaň porazila Chabarovsk s českými hokejisty Kolářem, Filippim a Tomášem Zohornou 3:1, k čemuž přispěl dvěma body Jiří Sekáč. Branka Andreje Nestrašila v utkání Nižněkamsku proti Vladivostoku znamenala jen bod za porážku 1:2 po nájezdech.
Kazaňský Jiří Sekáč je aktuálně nejproduktivnějším českým hráčem v KHL.
Kazaňský Jiří Sekáč je aktuálně nejproduktivnějším českým hráčem v KHL. | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Útočník Jiří Sekáč se v KHL podílel gólem a asistencí na vítězství mistrovské Kazaně nad Chabarovskem 3:1 a posunul se do pozice nejproduktivnějšího českého hokejisty v soutěži. Bilanci si vylepšil o čtvrtou branku a čtvrtou přihrávku.

Sekáč byl strůjcem obratu výsledku. Po 38 sekundách druhé třetiny pohotově z bezprostřední blízkosti vyrovnal a za šest minut připravil v přesilovce střeleckou pozici pro autora vítězného gólu Antona Landera. Ještě před druhou přestávkou završil skóre Alexander Burmistrov.

Mezi střelce se zapsal i Andrej Nestrašil, ale Nižněkamsk vedení neudržel a prohrál doma s Vladivostokem 1:2 po nájezdech. Český útočník, u jehož první trefy v sezoně asistoval Adam Polášek, mohl pak rozhodnout rozstřel. Jenže v páté sérii gól nedal, naopak vzápětí na druhé straně vyrovnal Vojtěch Polák a v osmém kole dokonal obrat Sergej Koňkov.

Kontinentální hokejová liga:

Kazaň - Chabarovsk 3:1 (Sekáč 1+1), Nižněkamsk - Vladivostok 1:2 po sam. nájezdech (za domácí Nestrašil 1+0, Polášek 0+1), Nižnij Novgorod - Kunlun Red Star 3:2 v prodl., Dinamo Minsk - Novosibirsk 5:1, Petrohrad - Omsk 2:3 po sam. nájezdech, Viťaz Čechov - Ufa 3:2.