Sekáč s Kazaní potopil českou enklávu v Amuru, gól Nestrašila přinesl Nižněkamsku bod

28. 9. 2018 22:07
Kazaň porazila Chabarovsk s českými hokejisty Kolářem, Filippim a Tomášem Zohornou 3:1, k čemuž přispěl dvěma body Jiří Sekáč. Branka Andreje Nestrašila v utkání Nižněkamsku proti Vladivostoku znamenala jen bod za porážku 1:2 po nájezdech.
Kazaňský Jiří Sekáč je aktuálně nejproduktivnějším českým hráčem v KHL.
Kazaňský Jiří Sekáč je aktuálně nejproduktivnějším českým hráčem v KHL. | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Útočník Jiří Sekáč se v KHL podílel gólem a asistencí na vítězství mistrovské Kazaně nad Chabarovskem 3:1 a posunul se do pozice nejproduktivnějšího českého hokejisty v soutěži. Bilanci si vylepšil o čtvrtou branku a čtvrtou přihrávku.

Sekáč byl strůjcem obratu výsledku. Po 38 sekundách druhé třetiny pohotově z bezprostřední blízkosti vyrovnal a za šest minut připravil v přesilovce střeleckou pozici pro autora vítězného gólu Antona Landera. Ještě před druhou přestávkou završil skóre Alexander Burmistrov.

Mezi střelce se zapsal i Andrej Nestrašil, ale Nižněkamsk vedení neudržel a prohrál doma s Vladivostokem 1:2 po nájezdech. Český útočník, u jehož první trefy v sezoně asistoval Adam Polášek, mohl pak rozhodnout rozstřel. Jenže v páté sérii gól nedal, naopak vzápětí na druhé straně vyrovnal Vojtěch Polák a v osmém kole dokonal obrat Sergej Koňkov.

Kontinentální hokejová liga:

Kazaň - Chabarovsk 3:1 (Sekáč 1+1), Nižněkamsk - Vladivostok 1:2 po sam. nájezdech (za domácí Nestrašil 1+0, Polášek 0+1), Nižnij Novgorod - Kunlun Red Star 3:2 v prodl., Dinamo Minsk - Novosibirsk 5:1, Petrohrad - Omsk 2:3 po sam. nájezdech, Viťaz Čechov - Ufa 3:2.

před 2 hodinami

Rafaj odstoupí 1. prosince. Vláda schválila podmínky výběru nového předsedy ÚOHS

Vláda na pondělním zasedání odsouhlasila podmínky výběrového řízení na pozici předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Potvrdil to premiér Andrej Babiš (ANO). Současný šéf antimonopolního úřadu Petr Rafaj odstoupí z funkce k 1. prosinci, rezignaci už dříve předal prezidentovi Miloši Zemanovi. Hlavě státu minulý týden potvrdil náměstek ministra vnitra Petr Mlsna, že má zájem se výběrového řízení zúčastnit.

Ve výběrové komisi budou podle materiálů, které dnes předložil kabinetu jeho předseda, místopředsedkyně vládního Výboru pro personální nominace Yvona Charouzdová, ředitel Odboru práva veřejných zakázek ministerstva pro místní rozvoj Vlastimil Fidler a státní tajemník ministerstva vnitra Josef Postránecký.