Hokejisté Olomouce zdolali v přípravě Vladivostok 4:2

24. 8. 2018 22:40
Olomouc a Hradec Králové v přípravných hokejových zápasech porazili soupeře z Ruska.
HC Olomouc v přípravě
HC Olomouc v přípravě | Foto: Adam Mráček / HC Olomouc

Praha - Hokejisté Olomouce porazili v přípravě na nový ročník extraligy účastníka Kontinentální ligy Vladivostok 4:2. Hradec Králové rovněž v domácím prostředí vyhrál nad kazašským celek Saryarka Karaganda z ruské Vyšší ligy 3:1. Litvínov prohrál v Drážďanech s Eisbären Berlín 1:3 a Karlovy Vary vstoupily do turnaje ve slovinském Bledu výhrou nad Villachem 6:2.

Olomouc sice s Admiralem prohrávala po brance Sergeje Koňkova, ale na konci úvodní třetiny otočili stav Miroslav Holec a David Ostřížek, který využil přesilovou hru.

V závěru druhé části vyrovnal rovněž v početní výhodě Denis Vicharev. Ve 47. minutě však skóroval rovněž v přesilovce Jiří Ondrušek a připsal si vítěznou trefu. Výsledek ještě před 2458 diváky pečetil svou druhou brankou v utkání Ostřížek.

Hradecký Mountfield po první třetině prohrával, když Karaganda využila díky brance Dmitrije Michajlova přesilovou hru. V druhé třetiny obrátili vývoj rovněž v početních výhodách David Váňa a Richard Nedomlel. Ve 46. minutě se ještě trefil Jakub Muška.

Litvínov prohrával s úřadujícím německým vicemistrem po první třetině 0:2 po gólech Marka Olvera a Brendana Ranforda. Ve 37. minutě sice snížil Peter Jánský, ale v závěrečném dějství pojistil Eisbären výhru Jamie MacQueen.

Karlovarská Energie se dostala proti Villachu v úvodní části do dvoubrankového náskoku, skóre otevřel Martin Kohout a v přesilové hře zvýšil Tomáš Mikúš.

Účastník EBEL sice do 31. minuty díky MacGregoru Sharpovi a Jamiemu Fraserovi vyrovnal, ale za 88 sekund vrátil Karlovým Varům vedení Jakub Flek a minutu před koncem druhé třetiny upravil na 4:2 Ondřej Beránek. Ve třetí třetině ještě zvýraznili skóre Martin Rohan a znovu Flek.

V sobotu od 16:30 bude hrát Energie o první místo ve skupině B a postup do finále s Medveščakem Záhřeb, který podlehl Villachu 2:3 v prodloužení.

Přípravné hokejové zápasy:

HC Olomouc - Admiral Vladivostok 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)

Branky: 19. a 59. Ostřížek, 18. Holec, 47. Ondrušek - 4. Koňkov, 39. Vicharev.

Mountfield Hradec Králové - HK Saryarka Karaganda 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Branky: 26. Váňa, 32. Nedomlel, 46. Muška - 16. Michajlov.

Eisbären Berlín - HC Verva Litvínov 3:1 (2:0, 0:1, 1:0), hráno v Drážďanech

Branky: 10. Olver, 14. Ranford, 48. MacQueen - 37. Jánský.

Turnaj v Bledu (Slovinsko):

EC Villach SV - HC Energie Karlovy Vary 2:6 (0:2, 2:2, 0:2)

Branky: 29. Sharp, 31. Fraser - 32. a 56. Flek, 15. Kohout, 19. T. Mikúš, 39. O. Beránek, 49. M. Rohan.

před 2 hodinami

Fotbalisté Turína uhráli remízu na Laziu a zachránili se, sestupuje Benevento

Fotbalisté FC Turín uhráli v dohrávce 25. kola italské ligy bezgólovou remízu na hřišti Lazia Řím, jež v závěru nastřelilo dvě tyče, a zachránili se v Serii A. Nejvyšší soutěž jako třetí opouští Benevento, které se připojí už k dříve známým sestupujícím Crotone a Parmě.

Turín získal potřebný bod navzdory tomu, že v posledních minutách čelil velkému tlaku favorizovaného Lazia. V 84. minutě domácí kanonýr Ciro Immobile nastřelil z penalty jen tyč, stejně jako v šesté nastavené minutě hlavou Manuel Lazzari.

Kolo před koncem tak Turín získal čtyřbodový náskok před osmnáctým Beneventem, které trénuje bývalý hvězdný útočník Filippo Inzaghi. Lazio vedené jeho mladším bratrem Simonem skončí šesté a bude hrát v příští sezoně Evropskou ligu.