"Na Slovensku ani neexistuju, protože jsem Češka. A v Česku jsem zase přistěhovalec ze Slovenska," tvrdí Martina Dubovská, jež zazářila v SP v Levi.
Divoký Ind děsil Formuli 2. Ta teď i kvůli Hubertově smrti hledá cestu k bezpečnosti
Motorismus

Šampionát Formule 2 o víkendu v Abú Dhabí završil sezonu plnou dramat, zbytečných bouraček i velkého smutku po smrti Francouze Anthoina Huberta.
Tristní návštěvy v hokejové Lize mistrů. Více diváků chodí i na nižší soutěže
Hokej

V prvních zápasech čtvrtfinále hokejové Ligy mistrů se žádný stadion nenaplnil ani z padesáti procent. Divácký nezájem dále tíží evropskou soutěž.
Nejnovější sportovní události
před 8 hodinami

Washington vyhrál v Los Angeles a vyhoupl se do čela NHL

Hokejisté Washingtonu vyhráli v NHL na ledě Los Angeles 3:1 a vystřídali Boston v čele soutěže. V obraně vítězů nechyběl Radko Gudas, který včera nedohrál po úderu do hlavy. Ottawa zvítězila v Edmontonu 5:2 i bez Filipa Chlapíka, kterého poslala na farmu do Belleville. Český útočník, který nastupoval ve čtvrté řadě, nebodoval v posledních devíti zápasech.

Washington nasměroval k výhře John Carlson, který skóroval dvakrát v první třetině. Nejproduktivnější obránce soutěže má na kontě už 42 bodů (11+31). Na začátku třetí třetiny snížil Blake Lizolette a v další šanci zastavilo Anže Kopitara břevno. Výhru hostů zpečetil při power play Tom Wilson střelou přes celé kluziště.

Výsledky NHL:

Toronto - Colorado 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Branky: 33. Hyman - 31. MacKinnon, 47. Ničuškin, 59. Donskoi. Střely na branku: 39:30. Diváci: 19.351. Hvězdy zápasu: 1. Grubauer (Colorado), 2. Andersen (Toronto), 3. Ničuškin (Colorado).

Pittsburgh - St. Louis 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky: 1. Blugers, 40. Noesen, 45. Galchenyuk. Střely na branku: 33:28. Diváci: 18.411. Hvězdy zápasu: 1. Jarry, 2. Noesen, 3. Blugers (všichni Pittsburgh).

Edmonton - Ottawa 2:5 (1:0, 1:3, 0:2)

Branky: 15. Khaira, 38. Klefbom - 26. Anisimov, 26. C. Brown, 32. Ennis, 42. Duclair, 52. Naměstnikov. Střely na branku: 26:25. Diváci: 17.162. Hvězdy zápasu: 1. Ennis, 2. C. Brown (oba Ottawa), 3. Gagner (Edmonton).

Los Angeles - Washington 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)

Branky: 44. Lizotte - 5. a 14. Carlson, 59. T. Wilson. Střely na branku: 23:22. Diváci: 16.102. Hvězdy zápasu: 1. Carlson, 2. Siegenthaler (oba Washington), 3. Lizotte (Los Angeles).

před 16 hodinami

Barákův gól nasměroval Udine do pohárového osmifinále

Záložník Antonín Barák skóroval za Udine v utkání fotbalového Italského poháru, v němž jeho tým doma zvítězil nad Boloňou 4:0 a postoupil do osmifinále. Jeho dalším soupeřem bude mistrovský Juventus.

Barák otevřel skóre ve 24. minutě, když se před šestnáctkou zmocnil míče, mezi dvěma bránícími hráči se prosmýkl do výhodnější pozice a levou nohou překonal brankáře Angela da Costu. V této sezoně se v soutěžních zápasech střelecky prosadil poprvé.

Druhý gól vítězného mužstva vstřelil v závěru první půle po centru českého středopolaře z trestného kopu Sebastian De Maio, další branky přidali po změně stran Rolando Mandragora a Kevin Lasagna. Za Boloňu nastoupil v základní sestavě Ladislav Krejčí a odehrál 67 minut.

před 17 hodinami

Basketbalistky USK vyhrály i bez trojek v Benátkách 77:50

Basketbalistky USK Praha vyhrály v 6. kole Evropské ligy v hale posledních Benátek jednoznačně 77:50 a v čele skupiny A mají stejný bodový zisk jako obhájkyně prvenství z Jekatěrinburgu. Nejlepší střelkyní vítězek byla se 16 body Brionna Jonesová. Pražanky paradoxně v utkání nevstřelily ani jednu trojku, o kterou se pokoušely sedmkrát.

Další duel čeká svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové za týden doma proti belgickému celku Castors Braine.

První koš sice daly domácí hráčky, ale Pražanky následně ukázaly svou sílu čtrnáctibodovou šňůrou. První čtvrtinu ovládly 22:6 a osmi body se na tom podílela Valériane Vukosavljevičová.

V té druhé domácí tým zlepšil v úvodu střelbu a stihl v této fázi za tři a půl minuty deset bodů, čímž snížil na 16:28. Jenže pak české šampionky nedovolily italskému celku skórovat až do začátku druhého poločasu a samy navýšily rozdíl na 34 bodů.

Ve zbytku utkání mohly povolit, a přestože zbývající dvě čtvrtiny prohrály, vychutnaly si jednoznačnou výhru. Vedle Jonesové si připsaly dvouciferný počet bodů také Vukosavljevičová (15) a Alyssa Thomasová (14).

Evropská liga basketbalistek - 6. kolo:

Skupina A:

Benátky - USK Praha 50:77 (6:22, 16:50, 34:67)

Nejvíce bodů: Petronyteová 18, Andersonová 13, Goriniová 7 - Jonesová 16, Vukosavljevičová 15, Thomasová 14. Fauly: 21:18. Trestné hody: 16/14 - 24/15. Trojky: 4:0. Doskoky: 41:50.

Jekatěrinburg - Bourges 86:47, Orenburg - Riga 69:61, Castors Braine - Cukurova 90:59.

1. USK Praha 6 5 1 479:345 11
2. Jekatěrinburg 6 5 1 503:410 11
3. Orenburg 6 4 2 408:396 10
4. Castors Braine 6 3 3 438:409 9
5. Bourges 6 3 3 408:432 9
6. Cukurova 6 2 4 348:469 8
7. Riga 6 1 5 397:429 7
8. Benátky 6 1 5 374:465 7