Sport

Češky v průběhu štafety útočily na medaili, muži byli až třináctí
Biatlon

Štafeta českých biatlonistek byla po poslední střelbě bronzová, Eva Puskarčíková ale vinou pomalejšího běhu klesla na čtvrtou příčku.
Slávisté proti Opavě napravili úvodní jarní prohru, Liberec útočí na první šestku
Česká liga

Fotbalisté Slavie zdolali ve 22. kole první ligy Opavu 2:0 a napravili porážku 0:1 na půdě Bohemians 1905 z úvodního jarního zápasu.
Ledecká skončila těsně pod stupni vítězů, sjezdu opět dominovaly Švýcarky
Sjezdové lyžování

Ester Ledecká sahala po třetím medailovém umístění ve sjezdu v rámci probíhající sezony Světového poháru.
Nejnovější sportovní události
před 7 minutami

Tyčkař Kudlička je poosmé halovým mistrem republiky

yčkař Jan Kudlička se poosmé stal halovým mistrem republiky. Mezi muži se díky dnešnímu vítězství za 554 centimetrů posunul na druhé místo historických tabulek nejúspěšnějších atletů. Více titulů v hale nasbíral jen bývalý výškař Jaroslav Bába, který jich má jedenáct.

Bronzovému medailistovi z HMS 2014 Kudličkovi na výšce 554 centimetrů odpadl poslední domácí konkurent Matěj Ščerba, který zapsal 533 cm. Staronový šampion, který loni získal na halovém mistrovství republiky stříbro, si pak nechal zvednout stojany na 561, ale při pokusech o nejlepší český výkon sezony neuspěl.

"Letošní halová sezona byla o chloupek lepší než ta loňská, ale byli jsme zvyklí na lepší sezony. Doufám, že ta další, tedy letní, bude lepší. Pocitově převládá optimismus, výkonově ne, 560 mě letos neuspokojilo. Vím, jak vypadaly tréninky, pocitově to bylo o hodně lepší než ty výkony," řekl v rozhovoru na ploše.

Obrovskou radost měl z pátého titulu na 60 metrů překážek někdejší halový mistr Evropy Petr Svoboda, který závodil letos poprvé. Překážky si pětatřicetiletý závodník pražského Olympu při tréninku postavil teprve před šesti dny. "V neděli jsem zkusil techniku, v úterý náběhy, dneska jsem běžel rozběh a pak finále. Tenhle čas mě, doufám, nechá ve středisku a připravit se na olympiádu. A hlavně zůstat zdravý. Jelikož mi halová sezona začala dnes, tak byla úžasná a zároveň optimistická," radoval se z vítězného času 7,66. To je nejlepším český výkon sezony, ale o 22 setin pomalejší než Svobodův český rekord.

Předčasně skončila snaha Jana Veleby o rekordní šestý titul na šedesátce. Kvůli zranění se musel na poslední chvíli odhlásit. "Včera (v pátek) při rozcvičení jsem ucítil lehkou bolest v tříselné oblasti a následné lékařské vyšetření potvrdilo, že je tam svalové zranění, asi i dírka. Na nějaké závodění by to nebylo," uvedl na svazovém facebooku.

Zdeněk Stromšík tak měl ulehčenou cestu ke druhému titulu za sebou. Závodník domácího SSK Vítkovice zvítězil v čase 6,64, čímž vyrovnal vlastní rekord šampionátu z loňského roku.

Potřetí za sebou vyhrála šedesátku Klára Seidlová, která časem 7,27 sekundy zaostala o čtyři setiny za svým českým rekordem. Posedmé se halovou mistryní ČR stala koulařka Markéta Červenková, která si posunula letošní maximum na 16,81 metru.

Vynikající výkon v rozběhu na 400 metrů předvedla Lada Vondrová, která si vylepšila osobní rekord z Czech Indoor Gala o třináct setin na 52,12 a zařadila se na páté místo letošních evropských halových tabulek. V neděli by ji před finále čtvrtky měl čekat ještě rozběh dvoustovky. Finále na 200 metrů případně poběží půl hodiny po své hlavní disciplíně.

před 2 hodinami

Útočník Kuchta přestoupil ze Slavie do Liberce

Útočník Jan Kuchta přestoupil ze Slavie do Liberce. Třiadvacetiletý útočník ve Slovanu od léta hostoval a severočeský celek dnes na svých internetových stránkách informoval o tom, že hráče získal na přestup a podepsal s ním dlouhodobou smlouvu.

Kuchta původně loni v červenci přišel do Liberce na roční hostování a v dosavadním průběhu ligové sezony za něj odehrál dvanáct zápasů bez vstřelené branky. Před tím hostoval v Teplicích, Slovácku a Bohemians 1905 a v české nejvyšší soutěži má na kontě 56 zápasů a sedm branek.

Liberec naopak opustil záložník Aleš Nešický, který bude půl roku hostovat v druholigové Viktorii Žižkov. Sedmadvacetiletý hráč, který kvůli zranění zmeškal značnou část zimní přípravy, v první lize dosud nastoupil za Slovan k 21 zápasům a dal jednu branku.

před 3 hodinami

Dvořák s Noskem jsou v polovině MS dvojbobů desátí, kralují Němci

Dominik Dvořák s Jakubem Noskem jsou v polovině závodu dvojbobů na mistrovství světa desátí. Šampionát v německém Altenbergu zahájili 16. časem v první jízdě, ve druhém kole zajeli osmý nejlepší čas a první desítku uzavírají s mankem 1,70 sekundy na lídry. Česká posádka je na dobré cestě vylepšit si společné světové maximum, kterým je 15. místo z loňského roku.

Závodu naprosto dominují domácí posádky, které drží první čtyři místa. V čele pořadí je suverénní obhájce titulu Francesco Friedrich, který usiluje o šestý titul v řadě. V tandemu s brzdařem Thorstenem Margisem, s nímž ovládl předchozí čtyři šampionáty, zajeli v prvním kole rekord dráhy 54,00 a po dvou jízdách mají luxusní náskok 94 setin před dvojicí Nico Walther, Eric Franke.

Následují posádky Johannese Lechnera a Richarda Oelsnera. Až pátý je čerstvý mistr Evropy Oskars Ķibermanis z Lotyšska, spolufavorizovaný obhájce stříbra Justin Kripps z Kanady je až devátý s náskokem 19 setin na Dvořáka.

Zbylé dvě jízdy jsou na programu v neděli.

Koudelka byl v Rašnově osmnáctý, vyhrál lídr SP skokanů Kraft

Také ve druhém závodě Světového poháru skokanů na lyžích v rumunském Rašnově bodoval z Čechů pouze Roman Koudelka, který obsadil 18. místo. Vyhrál Stefan Kraft z Rakouska a upevnil si vedení v průběžném pořadí seriálu.

Koudelka jako jediný z českých reprezentantů zvládl první kolo. Čestmír Kožíšek, Viktor Polášek a Vojtěch Štursa se stejně jako v pátek, kdy transylvánské středisko hostilo Světový pohár skokanů úplně poprvé, do nejlepší třicítky nevešli. Koudelka předvedl dva vyrovnané skoky dlouhé 94,5 a 94 metrů a oproti pátečnímu závodu si polepšil o devět míst. V hodnocení Světového poháru mu patří se ziskem 219 bodů 24. příčka.

Kraft si díky skokům 103 a 97,5 metru připsal dvacáté vítězství ve Světovém poháru a počtvrté za sebou skončil na stupních vítězů. V pátek byl v Rašnově třetí a stejnou bilanci jako v Rumunsku zaznamenal i před tím na domácích závodech v Kulmu. V průběžném pořadí seriálu má Kraft náskok 118 bodů před dnes druhým Karlem Geigerem z Německa.

před 9 hodinami

Siakam dovedl v NBA Toronto k šestnácté výhře ze 17 zápasů

Obhájci titulu v basketbalové NBA z Toronta vyhráli šestnáctý ze 17 zápasů a v tabulce Východní konference zůstávají druzí. V domácím prostředí si jediný kanadský celek v soutěži poradil s Phoenixem 118:101. Pascal Siakam se o to zasloužil 37 body, 12 doskoky a třemi bloky. Lídr Západní konference Los Angeles Lakers si pojistil své postavení vítězstvím 117:105 nad Memphisem. LeBron James zaznamenal 32 bodů.

Výsledky NBA:

LA Lakers - Memphis 117:105, Minnesota - Boston 117:127, New York - Indiana 98:106, Oklahoma City - Denver 113:101, Orlando - Dallas 106:122, Portland - New Orleans 115:128, Toronto - Phoenix 118:101, Utah - San Antonio 104:113, Washington - Cleveland 108:113.

Obří slalom v Naebě vyhrál Zubčič a slaví první triumf v SP

Závod Světového poháru v obřím slalomu v Naebě vyhrál v jarním počasí a silném větru Chorvat Filip Zubčič a slaví první triumf v seriálu. Na stupně vítězů jej v Japonsku doprovodili druhý Švýcar Marco Odermatt a třetí Američan Tommy Ford.

Sedmadvacetiletý Zubčič, který byl dosud v SP nejlépe druhý v lednovém obřím slalomu v Adelbodenu, využil v druhé jízdě lepší podmínky a z 12. místa se posunul až do čela. Odermatta porazil o 74 setin, Forda více než o sekundu.

"Vždycky jsem snil o tom, že vyhraju závod Světového poháru. Věděl jsem, že tuhle sezonu by to mohlo vyjít, protože v poslední době jezdím opravdu rychle," řekl Zubčič. "Byl to těžký závod, sníh nebyl moc dobrý. V 1. kole jsem udělal velkou chybu, ale ve druhém jsem se dokázal hodně zlepšit," dodal Zubčič.

Po prvním kole vedl Nor Henrik Kristoffersen, ale ve druhém ho zpomalily přívaly větru a padající sníh, takže nakonec skončil až pátý, jednu příčku před krajanem Aleksanderem Aamodtem Kildem. Ten si udržel průběžné vedení v celkovém hodnocení SP, před Kristoffersenem má náskok 74 bodů.

Závod SP v sjezdovém lyžování v Naebě (Japonsko):

Muži - obří slalom:

1. Zubčič (Chorv.) 2:37,25 min. (1:18,21+1:19,04), 2. Odermatt (Švýc) -0,74 (1:17,37+1:20,62), 3. Ford (USA) -1,07 (1:18,12+1:20,20), 4. Nestvold-Haugen -1,13 (1:17,30+1:21,08), 5. Kristoffersen -1,14 (1:16,63+1:21,76), 6. Kilde (všichni Nor.) -1,15 (1:17,91+1:20,49), 7. Muffat-Jeandet -1,16 (1:18,04+1:20,37), 8. Favrot (oba Fr.) -1,24 (1:18,73+1:19,76), 9. Kranjec (Slovin.) -1,31 (1:18,17+1:20,39), 10. De Aliprandini (It.) -1,42 (1:18,68+1:19,99), …v 1. kole 35. Krýzl (ČR) 1:20,85.

Průběžné pořadí obřího slalomu (po 6 z 9 závodů): 1. Kranjec 344, 2. Kristoffersen 334, 3. Pinturault a Zubčič 288, 5. Ford 245, 6. Nestvold-Haugen 220.

Průběžné pořadí SP (po 32 z 44 závodů): 1. Kilde 1022, 2. Kristoffersen 948, 3. Pinturault (Fr.) 898, 4. Mayer (Rak.) 716, 5. Feuz (Švýc.) 697, 6. Kriechmayr (Rak.) 654, …136. Zabystřan (ČR) 12.

SP ve snowboardingu v Pchjongčchangu (Korea) - paralelní obří slalom:

Muži:

1. Fischnaller (It.), 2. Loginov, 3. Sobolev (oba Rus.)

Průběžné pořadí SP (po 8 z 13 závodů): 1. Fischnaller 5910, 2. Baumeister (Něm.) 3075, 3. Prommegger (Rak.) 2970, …73. Brůžek 13,4, 74. Počinek (oba ČR) 13,1.

Ženy: 1. Zoggová (Švýc.), 2. Ochnerová (It.), 3. Jennyová (Švýc.)

Průběžné pořadí SP (po 8 z 13 závodů): 1. Hofmeisterová (Něm.) 6260, 2. Zoggová 5000, 3. Jörgová 3970, …11. Ledecká 1800, 50. Maděrová (obě ČR) 39,9.