MS juniorů 2016 • 4. kolo základní skupiny • 17:00

5:4
Česko
22. Puljujarvi, 29. Hintz, 31. Kalapudas, 51. Puljujarvi, 55. Laine
25. Smejkal, 27. Ordoš, 40. Sklenička, 49. Špaček

Dobrý den vítejte u online psané reportáže z posledního zápasu skupiny B. Čeští mladíci vyzvou ty finské od 17 hodin.

Vzhledem k tomu, že Rusové porazili v dnešním zápase Slováky. Rozdají si to Češi s Finy o druhé místo ve skupině. Druhý tým skupiny bude s největší pravděpodobností ve čtvrtfinále soupeřem Kanady. Třetí pak narazí na Američany.

Finové jakožto domácí reprezentace se na čtvrtfinále do Helsinki Ice Hall nebudou stěhovat ani ze třetí pozice ve skupině. Pro český tým to znamená jisté stěhování z Hartwall arény do zmíněné menší helsinksé arény.

Česká obrana by si měla v dnešním zápase dát pozor hlavně na útok Puljujarvi, Laine, Aho. Sedmnáctiletí Puljujarvi s Lainem nasbírali ve třech zápasech 10 respektive 7 kanadských bodů. Jediný z údernéhe tria bez mřížky Aho nastřádal 7 kanadských bodů. Všichni tři jsou v čele bodování celého turnaje.

Nejproduktivnějším českým hráčem na turnaji je momentálně Michael Špaček se třemi kanadskými body za gól a dvě nahrávky.

Michael Špaček, Česko - Rusko
Michael Špaček, Česko - Rusko | Foto: ČTK

V sestavě jsou zpátky Rašner se Zachou. Naopak chybí Tomášek, kterého trápily potíže s kolenem už během zápasu s Běloruskem.

Rozhodčí: Ansons(LAT), Wiegand (SUI) - Otmachov (RUS), Waldejer (NOR)

Finsko: Vehvilainen (Kahkonen) - Juolevi, Tuulola, Niku, Mikkola, Saarijarvi, Hintz - Puljujarvi, Aho, Laine - Saarela, Kapanen, Nattinen - Siikonen, Rantanen (C), Kalapudas - Bjorkqvist, Repo, Lammikko. Trenér: Juka Jalonen

Česko: Vaněček (Stezka) - Sklenička, Mašín (C), Zbořil, Ščotka, Mikliš, Hronek, Rašner - Pastrňák, Špaček, Smejkal - Zacha, Lakatoš, Veselý - Stránský, Chlapík, Kaše - Voženílek, Ordoš, Šoustal. Trenér: Jakub Petr

V hledišti budou v obrovské přesile finští fanoušci, ale zásluhou této skupinky uvidíme i českou vlajku.

Podrobná sestava českého týmu, kterou na duel s Finy připravil trenér Jakub Petr. Navrátilec Zacha do druhé formace, Rašner sedmým bekem.

Oba týmy už vyjely na led Hartwall arény.

Momentka z rozbruslení.

Po každé třetině se tisknou statistiky, které dobrovolníci odnášejí na komentátorská stanoviště.

Utkání začné s několikaminutovým zpožděním.

Na utkání je vyprodáno všech 13500 lísktů.

Američané vedou 9 minut před koncem 4:1 s Dánskem. Takže vítěz utání Finsko - Česko narazí téměř jistě na Kanadu. Poražený vyzve Američany.

1.

Zápas začíná.

1.

Češi začínají akci od Mašína.

1.

Pastrňák si připsal první střelu v zápase.

2.

Pavel Zacha je zpátky v sestavě a jeho formace si vypracovala slušnou šanci. Lakatoš z dobré pozice netrefil branku.

3.

Češi začali aktivněji.

4.

Dinové se nastěhovali do našeho pásma, ale nedokázali vystřelit na Vaněčka.

4.

Úderná finská formace ukázala jak je silná. Aho našel Laineho, který svou forhendovou kličku nedotáhl.

5.

Finové se teď usadili v našem pásmu a zatápějí české obraně. Vaněček si připsal už několik dobrých zásahů.

5.

Češi se osvobodili. Zacha vyvezl puk a vyzkoušel finského brankáře Vehvilaineho.

6.

Třetí česká formace si teď vytvořila velkou šanci. Poskakující puk na brankovišti, ale finští obránci dokázali odklidit do bezpečí.

7.

Podobnou šanci si hned z protiútoku vytvořili také Finové.

8.

Hraje se svižný hokej.

8.

Češi si nerozuměli při rozehrávce a vyhazují na icing.

8.

Sklenička teď zahrál skvěle pozičně a přerušuje finský brejk.

9.

Veselý se Zachou bojujou o puk za finskou branku.

10.

Obrovskou příležitost Finů teď zastavil skvělý Vaněček. Raantanen nahodil na Vaněčka a Hintz nedokázal překonat Vaněčka, který v leže uhájil čisté konto.

11.

Hraje se svižný hokej. Pastrňák vyzkoušel finského brankáře a hned z brejku Laine vjel až do Vaněčkova brankoviště.

12.

Finové dokázali Čechy uzamknout v pásmu. Laine, Aho, Puljujarvi jsou opravdu nebezpeční.

13.

Finové přebírají otěže zápasu. Začali lépe bruslit a Češi mají s jejich pohybem problémy.

14.

Poslední pětiminutovka je v režii domácích.

14.

Češi se osvobodili jen na chvíli.

15.

Třetí česká formace má za sebou skvělé střídání. Dokázali se osvobit a udrželi na delší dobu útočné pásmo. Hronek od modré čáry vystrašil většinu diváků v Hartwall aréně.

15.

Na ledě jsou znovu Puljujarvi, Aho, Laine a Vaněček si připisuje další zásah.

15.

Zacha teď dvakrát výborně zabojoval a vytvořil prostor Veselému, který vyzkoušel finského brankáře.

16.

Finové zakládají akci od své branky.

17.

Čtvrtá česká formace si vypracovala skvělou akci. Ale Vehvalainen dokázal odolat a udržel puk před brankovou čárou. Výborný závar.

17.

Češi odolali a začínají dělat Finům problémy.

18.

Pastrňák teď vystřelil a v souboji po střele si na něj počíhal jeden z Finů. Rozhodčí přerušili a Pastrňák se jen težce zvedal z ledu. Naštěstí dojel po svých na střídačku. Snad bude v pořádku.

19.

Češi se nedokázali probojovat středním pásmem.

19.

Zacha teď ukázal Puljujarvimu tvrdost a mladý Fin se po něm vyčítavě podíval.

20.

Probíhá poslední minuta první třetiny.

20.

Ščotka se dostal k nebezpečné střele, ale Vehvailainen vyrazil do rohu.

První třetina je za námi.

První perioda proběhla v obrovském tempu. Přes deset minut se nepřerušovalo. Češi začali aktivně a patřila jim úvodní pětiminutovka, ale Finové nezaháleli a zbytek třetiny patřila jim. Vaněček znovu ukázal proč ho Jakub Petr určil jasnou českou jedničkou. Češi srovnali hru pět minut před koncem.

Tradiční videomaping před zápasy v Hartwall aréně.

Američané zvládli zápas s Dánskem v poměru 4:1 a vyhlížejí soupeře pro čtvrtfinále ze zápasu Finsko - Česko.

Oba brankáři si v první třetině připsali 11 zákroků.

21.

Začíná druhá třetina.

21.

Pastrňák dostal krásnou přihrávku za obranu, ale v samostatném ůniku skóre neotevřel.

22.

Nedáš dostaneš! Hned z protiútoku se dostal Puljujarvi k zakončení z pravé strany a dokázal zvednout puk nad Vaněčkovo pravé rameno.

23.

Češi začínají akci od Vaněčka.

23.

Chlapík dostal trochu prostoru v mezikruží, ale z polootočky trefil Vehvalainena.

24.

Češi teď znovu drželi pásmo, ale jejich snažení chybí střelba.

24.

Špaček si z ůhlu na finského brankáře nepřišel.

25.

Jiří Smejkal srovnává! Skvělou práci odvedl Pastrňák za brankou, který vybojoval puk a zpoza branky našel mezi kruhy Smejkala, který střelou nad levý beton srovnává.

26.

Finy teď zastavil ofsajd.

Sledujeme skvělý hokej nahoru dolů.

27.

Čtvrtá formace skvěle forčekovala a otáčí skóre! Ordoš po ose Šoustal, Voženílek prostřelil golmana.

27.

Česká první formace začíná přehrávat tu produktivní finskou.

28.

Kapanen teď vystrašil Vaněčka. Český golman zlikvidoval střelu nadvakrát.

28.

Češi teď skvěle blokují střely.

28.

Kaše vyvezl puk a vyzkoušel Vehvalainena. Vhazování v útočném pásmu.

29.

Obrovská chyba české obrany! Hintz zůstal osamocený před Vaněčkem a bekhendovou kličkou procedil puk mezi betony Vaněčka.

30.

Pastrňák vyzkoušel od mantinelu brankáře a vybojoval buly v útočném pásmu.

30.

Hra se trochu uklidnila, ale stále sledujeme skvělý hokej.

31.

Finové si zahrají přesilovku. Hronek dostal dvě minuty za držení hole. Oplácení Kapanena už rozhodčí nechtěli vidět.

31.

Finové vyhráli buly, ale nepřesnou přihrávkou se sami připravili o pásmo.

31.

Finové bleskově využili přesilovku! Kalapudas zužitkoval skvělou přihrávku přes celé pásmo a střelou z voleje otáčí skóre.

33.

Další vyloučení na české straně. Hronek jde na trestnou znovu. Hodně přísné vyloučení.

33.

Saarela si neodpustil faul po vhazování a počet mužů na ledě se srovná.

34.

Češi se usadili v pásmu, ale Pastrňáková střela byla zblokovaná.

34.

Špaček nahodil ze středního pásma a odjel střídat.

35.

Oba týmy jsou kompletní. Hraje se pět na pět.

36.

Vaněček teď nadvakrát zasáhl po vyjetí jednoho z Finů zpoza brány. Poradil si i s dorážkou.

37.

Další šance Finů. Po přihrávce zpoza branky se dostal mezi kruhy ke střele jeden z obránců Finska. Vaněček ramenem vyrazil do rohu.

38.

Finové vyhazují na zakázané uvolnění.

38.

I Češi se vyhazují na zakázané uvolnění.

40.

Teď Jakub Zbořil přidržel na zemi Bjorqkvista, ten přišel o helmu a oplácel. Rozhodčí posadili na trestnou oba kohouty.

40.

Probíhá poslední minuta druhé třetiny. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

40.

Sklenička znovu srovnává! Mašín našel Skleničku mezi kruhy a obránce Plzně nádhernou střelou vymetl levý horní roh finské branky.

Končí druhá třetina.

Jediné co chybělo první třetině byly góly. Ty přišly až ve druhé části a doslova se s nimi roztrhl pytel. Finové vedli, Češi dokázali otočit skóre, Finové si vedení vzali zpět, ale Češi ještě do konce třetiny opět srovnali.

41.

Začíná třetí třetina.

43.

Češi si zahrají další přesilovku. Mikkola odchází na trestnou za držení.

44.

Finové se zatím brání úspěšně.

44.

Šoustal nebezpečně vystřelil, ale Vahvilainen chytá.

45.

V další šanci před brankou se objevil Zacha, ale obrana jeho střelu zblokovala.

45.

Finové jsou kompletní.

46.

To je škoda. Rašner dokázal nadvakrát překonat golmana, ale rozhodčí ještě před tím ztratil puk z dohledu a přerušil hru.

48.

Češi jsou ve třetí části aktivnější, ale ke gólu to zatím nevede.

48.

Zacha po individuální akci zakončil, ale finský golman drží svůj tým ve hře.

49.

Češi se snažili rozehrát dlouhou přihrávkou, ale Zacha na ni nedosáhl. Zakázané uvolnění.

49.

Češi rychle obrací hru.

49.

Nádherná akce končí gólem! Pastrňák nádherně vybídl Špačka přihrávkou napříč pásmem a Špaček střelou z první znovu otáčí skóre.

50.

Češi znovu rychle vyrazili do brejku, ale Mašín nikoho ze spoluhráčů svou přihrávkou nenašel.

50.

Finové si zahrají přesilovku. Za podražení odchází na trestnou Sklenička.

50.

Finové se okamžitě usadili v pásmu a nebezpečně svírají Čechy.

51.

Češi se nemohou osvobodit.

51.

A máme znovu srovnáno! Finská přesilovka je nesmírně nebezpečná. Puljujarvi z hranice brankoviště střelou z první překonal Vaněčka.

51.

Češi si mohli vzít vedení okamžitě zpátky, ale ani nadvakrát nedokázali překonat ležícího finského brankáře. Sledujeme neskutečný hokej.

52.

Druhá česká formace okamžitě přikovala Finy do svého pásma.

53.

Stránský při forčekingu zasáhl Fina hokejkou do obličeje. Naštěstí je to bez krve. Další dvouminutová přesilovka pro Finy.

53.

Vaněček první závar zvládl.

53.

Finové se teď z pásma vyhnali sami. Češi prostřídali.

54.

Ordoš dostal puk do středního pásma. Finové střídají.

54.

Sklenička vyhazuje přes všechny čáry. Češi znovu prostřídali.

55.

Tak to je škoda! V poslední vteřině přesilovky se prosazuje střelou z mezikruží Laine.

56.

Finové vybojovali buly v útočném pásmu.

56.

Finská první formace je nesmírně nebezpečná. Téměř v každém střídání si připraví nebezpečný moment.

57.

Finové teď dobře napadají a nepouštějí Čechy do pásma.

57.

Pastrňák vybojoval buly před finským golmanem.

57.

Špaček zkoušel z úhlu najít Ordoše před brankou, ale finský brankář hru přerušil.

57.

Zachovu střelu hned po buly zblokovala finská obrana.

58.

58.

Finové skvěle brání střední pásmo.

59.

Češi se nemohou dostat do pásma.

59.

Hronek od modré trefil prvního obránce. Laine potom vyhazuje na icing.