6:1
Plzeň
29. Pech (Sabolič), 31. Hlinka (Polášek), 33. Hlinka (Forman), 40. Barinka (Pech), 46. Kudrna (Klimek), 47. Barinka (Klimek, Hamilton)
22. Špaček (Kratěna, Preisinger)

Dobrý den, vítejte u online přenosu z pátého utkání semifinále play off Tipsport extraligy mezi Spartou a Plzní. Utkání začíná ve středu 6. dubna v 18:20.

Pražská O2 Arena dnes hostí pátý semifinálový duel mezi Spartou a Plzní, stav série je před tímto zápasem vyrovnaný 2:2. Západočeši zaskočili sparťany v prvním utkání, když v Praze zvítězili 7:3. Druhé a třetí utkání ovšem opanovala Sparta a výhrami 4:3 a 4:2 obrátila vývoj série na svou stranu. Škoda dokázala doma uspět až napodruhé, přetlačila Pražany v poměru 2:1 a v hlavním městě tak nemusí odvracet mečbol. O ten se totiž bude hrát až dnes. ZDE můžete vzpomenout na čtvrtý zápas v Plzni a prohlédnout si galerii.

Obě mužstva počítají zraněné. Čtvrté utkání v Plzni nedohráli sparťané Michal Čajkovský s Danielem Přibylem. Na seznamu zraněných mají Pražané také Vladimíra Emingera, Lukáše Cingela a Lukáše Klimka. Západočechům chybí delší dobu útočník Jan Schleiss, v play off se k němu na marodku přidal Erik Hrňa a po kolapsu z druhého semifinále také slovenský obránce Kristián Kudroč. Počkejme si, jak budou sestavy vypadat dnes.

ELH, SF Sparta-Plzeň: Michal Čajkovský - Nicholas Johnson
ELH, SF Sparta-Plzeň: Michal Čajkovský - Nicholas Johnson | Foto: Milan Kammermayer

Nejproduktivnějším hráčem Sparty ve vyřazovacích bojích je Daniel Přibyl (5+6), Plzeň zase táhne Ondřej Kratěna (4+7). Důležitým faktorem je rovněž bojovnost Ryana Hollwega, jenž je v čele Radegast indexu play off se 69 body. Škoda se může spolehnout na jistotu vzadu v podobě gólmana Matěje Machovského, který s 94,33% úspěšností vévodí statistikám brankářů.

ELH, SF Sparta-Plzeň: Matěj Machovský
ELH, SF Sparta-Plzeň: Matěj Machovský | Foto: Milan Kammermayer

Sestava Sparty

Pöpperle (Taylor) - Polášek, Piskáček, Barinka, Hrbas, Mikúš, Švrček, Kalina - Buchtele, Hlinka (C), Forman - Kumstát (A), Pech, Sabolič - Kudrna, Klimek, Hamilton - Hlaváč, Dragoun, Netík (A) - Černoch. Trenér: Josef Jandač.

Sestava Plzně

Machovský (Polívka) - Jeřábek (A), Moravčík, Kadlec (A), Špaček, Pulpán, Kubka, Sklenička - Kubalík, Kracík, Indrák - Johnson, Bližňák, Kratěna (C) - Svoboda, Preisinger, Lev - Poletín, Přikryl, Hollweg - Suchý. Trenér: Michal Straka.

Do sestavy Sparty se po zranění vrací Lukáš Klimek, v obraně nahrazuje Čajkovského Marek Hrbas. V útoku došlo po zranění Přibyla ke změnám ve všech formacích, v té elitní si po boku Buchteleho s Hlinkou nově zahraje Forman. Naproti tomu Plzeň vyrukuje na sparťany s totožnou sestavou jako před třemi dny.

TELH, Plzeň-Sparta: Lukáš Klimek
TELH, Plzeň-Sparta: Lukáš Klimek | Foto: Tomáš Liška

Rozhodčí

Roman Polák, Robin Šír - Jiří Gebauer, Vít Lederer

Podle předzápasových informací měl být Eminger připraven nastoupit do zápasu, ale trenéři se nakonec rozhodli pro Hrbase, odchovance. Máme dost široký kádr, abychom kluky nahradili. Ta agresivita nebyla tak dobrá jako v předešlých zápasech. Dnes je nový zápas, musíme jít s čistou hlavou. Hollweg je známý svou tvrdou hrou, musíme souboje s ním předvídat a dávat rychle puky od hole," prozradil před pátým utkání Lukáš Pech.

Lukáš Pech
Lukáš Pech | Foto: Dalibor Sosna
1.

Utkání právě začalo.

1.

Forman zavezl puk do útočného pásma, Plzeň ale po sedmnácti sekundách poslal puk jen na zakázané uvolnění. Naplněná aréna uvidí buly před Machovským.

1.

Barinka nepustil Kracíka do zakončení, Saboličovu přihrávku poté zachytil Indrák. Ani Plzeň nerozehrála přesně, Pech nahodil puk za branku Machovského.

2.

Švrček obkroužil Machovského branku a přihrál Kudrnovi. Ten tlačil kotouč okamžitě do brány, pomáhal mu ještě Klimek, ale na plzeňského gólmana nevyzráli.

2.

Netík vyjel zpoza branky a nebezpečnou ranou těsně minul branku. Machovský o něco později udržel Piskáčkovu střelu a přerušil hru. Sparta je v úvodu aktivnější.

3.

Hollweg se zelenou helmou pro největšího bojovníka ve statistice Radegast indexu je na ledě a drží se se svou útočnou formací v útočné třetině.

3.

Kubalík zasprintoval a zakázané uvolnění se nepískalo. K puku se na modré čáře dostal Pulpán, jehož ránu vyrazil Pöpperle svým prvním zákrokem do ochranné sítě.

4.

Špaček tečoval sparťanskou střelu a odražený kotouč už si našel Machovský. Dragoun vyjel později s pukem až před bránu, ale zastavil ho Kratěna.

4.

Johnson se v útočném pásmu s pukem neudržel a pak ho odevzdal Spartě. Švrček čeká na útočníky a bude rozehrávat.

5.

Plzni byl odpískán ofsajd, za pár sekund se kotouč octl na plzeňské střídačce. Lev srazil u mantinelu Hlinku a strhla se menší potyčka.

5.

Polášek přihrál skrz útočné pásmo na modrou čáru Saboličovi, který z prvního doteku vypálil těsně vedle. Sparta je před Machovským nastěhována.

6.

Pechovu přihrávku si na brankovišti našel Machovský a přerušil hru. Sparta teď na chvilku zamkla Plzeň v jejím obranném pásmu. Po přerušení znovu menší rozmíška.

6.

Nahození od modré čáry zaskočilo plzeňské obránce, ale osamocený Hamilton nedokázal před Machovským zakončit přesně.

7.

Kracík se prodíral po pravé straně, ale v rohu kluziště byl zastaven tvrdým hitem od Netíka. Sparťané rozehrávají.

7.

Jeřábek přihrál do velké šance před odkrytou bránu Kubalíkovi. Ten to měl ale docela z úhlu, navíc dostal přihrávku na brusle a bránu minul. Na opačné straně vytěsnil pokus Netíka Machovský.

8.

Pražané zatím vedou na střely na branku 6:1, ale před malou chvílí mohli inkasovat. Teď už je Sparta v útočném pásmu a rotuje tam.

8.

Johnson neuspěl se svou střelou proti Pöpperlemu, ale o kotouč se nadále bojovalo v útočné třetině. Kratěna zůstal po souboji s Piskáčkem na ledě.

9.

Piskáček srazil Kratěnu u mantinelu, přijel tam jako třetí do souboje plzeňského útočníka s Poláškem. Vylučovat se ale nebude, nyní se hraje ve středním pásmu.

9.

Preisinger nerozehrál přesně a mohl děkovat Svobodovi, že od kotouče rychle odstavil Klimka. Machovský předtím dvakrát v krátkém sledu rozehrál nahozený puk.

10.

Kubalík střelou z pravého kruhu na první tyč Pöpperleho nepřekvapil a první gól v sérii proti Spartě nezaznamenal. Po vhazování jedou dopředu sparťané.

10.

Netík přihrával v protiakci Hlaváčovi před branku, zkušený útočník však zakončoval v pádu a neseřídil si mířidla dobře.

11.

Pöpperle vyrazil Poletínův pokus za branku, ale Škoda zůstává v útočné třetině. O puk svádějí souboj na zadním mantinelu Barinka s Hollwegem.

11.

Barinkovu střelu vyrazil Machovský a je signalizováno vyloučení Sparty. Plzeň hraje ve výhodě v šesti proti pěti a zatím rozehrává.

12.

Jaroslav Hlinka (SPA) fauloval Přikryla a je potrestán dvěma minutami za podražení. První přesilovku si tedy zahrají Plzeňští.

12.

Pöpperle nemusel zasahovat proti Kadlecově ráně od modré čáry. Další nahození zkušeného obránce Západočechů skončilo bez cizího přičinění v ochranné síti. Vhazuje se ve středním pásmu.

13.

Kratěna nabil Lvovi, jehož střelu ovšem Pöpperle udržel. Plzeň hraje přesilovku dobře a kombinuje v útočné třetině. Sparta je pod tlakem.

13.

Kratěna nastřelil Barinku někam do nohy a sparťanský obránce se zvedá ztěžka. Spartu může těšit, že se jí konečně povedlo osvobodit vyhozením.

14.

Pražané jsou kompletní a oslabení přečkali bez inkasovaného gólu. Jeřábkovu střelu od modré čáry lapil Pöpperle.

14.

Hlinkovu přihrávku na Mikúše sebral Kubka. Hlinka po návratu z trestné lavice tvrdě dohrál Preisingera a pokračuje v agresivním napadání.

15.

Hlinka se ke kotouči nakonec dostal a přihrál do jízdy Buchtelemu. Tomu ale bekhendová klička před Machovským nevyšla a plzeňský gólman dosud největší šanci Sparty zneškodnil.

15.

Pöpperle rozehrál o tvrzené sklo jen mezi diváky a hra je přerušena. V první třetině jsme zatím viděli po jedné gólové příležitosti na každé straně. Stav zůstává 0:0.

16.

Netík se přes Jeřábka tlačil před branku, ale k zakončení se neprocpal. Indrák zablokoval nahození Sparty a Plzeň může do útoku.

16.

Indrák si v individuální akci připravil pozici ke střele a zkusil vypálit. Pöpperle s mírnými problémy puk vyrazil.

17.

Preisinger přihrál Pulpánovi, který zahrál puk po mantinelu a odjel střídat. Sparta také dostřídává a má spoustu času na rozehrávku.

17.

Forman se vysmekl Špačkovi a najel si před Machovského. Plzeňský gólman kotouč vyrazil a dokázal zasáhnout také proti nebezpečné dorážce Sparty.

18.

Pechova zadovka nikoho z jeho sparťanských spoluhráčů neoslovila. Na opačné straně si Jeřábek sebevědomě prohodil Mikúše, bekhendem pak ale Pöpperleho nepřekonal.

18.

Poláškovu špatnou rozehrávku zastavil Kubalík a pohotově vystřelil. Pöpperle zasáhl a později kotouč ukryl pod lapačkou. Polášek s Kubalíkem se ještě postrkávají u mantinelu.

19.

Netík hraje dnes ve velmi dobré formě. Z pravého křídla se s pukem natlačil přes Kracíka na středovou osu, Machovský však jeho střelu udržel.

19.

Preisingerovo nahození se pokouše tečovat Svoboda. Tentýž hráč v akci pokračoval a přihrál Lvovi. Plzeňští jsou usazeni v útočné třetině.

20.

Probíhá poslední minuta první třetiny. Kratěna pronikl po pravém křídle, jeho střelu ovšem nepustil na Pöpperleho Forman, který střelu zablokoval nártem.

20.

Sparta rozehrála jen na zakázané uvolnění, na buly ale uspěla a dohrává první třetinu. Kadlecovo nahození minulo Pöpperleho bránu a je konec první části.

20.

První třetina skončila.

Druhá třetina začne přibližně v 19:12.

V úvodních dvaceti minutách jsme žádný gól neviděli. Aktivněji začala Sparta, v první velké šanci se přesto octl Kubalík. Z úhlu ale nemířil přesně. Na opačné straně zvládl Machovský vychytat bekhendový blafák Buchteleho a udržel také nebezpečnou střelu Formana. V závěru třetiny se po pěkné individuální akci netrefil ani Jeřábek. Páté utkání zůstává otevřené.

21.

Plzeň začala druhou část náporem. Kracík přihrál zpoza brány mezi kruhy, Kubalík ale ve skvělé pozice netrefil puk dobře.

21.

Forman nezachytil rychlou Hlinkovu přihrávku. Plzeňskou rozehrávku uklidnil zadovkou na Kadlece Moravčík.

22.

Johnson přetlačil v souboji jednoho z obránců Sparty, ale Plzeň se pak v útočném pásmu vinou nepřesné přihrávky neudržela.

22.

Indiáni se na začátku druhé periody ujímají vedení! Kratěna přihrál z pravé strany mezi kruhy na MICHALA ŠPAČKA, který zamířil přesně do horního růžku - 0:1! První extraligový gól pro tohoto obránce. Asistence: Ondřej Kratěna, Miroslav Preisinger.

23.

Kubka zasáhl spoluhráče Pulpána před bránou Machovského do obličeje. Hra byla přerušena, Pulpán je teď na střídačce ošetřován a vypadá otřesen.

23.

Hrbas zkusil po průniku zleva vypálit, ale Machovský si první tyčku pohlídal. Sparta je okamžitě po inkasované brance hodně aktivní.

24.

Indrák uvolnil v útočném pásmu Kubalíka, jehož ránu Pöpperle vyrazil. Další Kubalíkova střela zamířila mimo branku.

24.

Kubalík střílel potřetí v tomto střídání, ale Pöpperle znovu zasáhl. Na druhé straně neprošel Hlaváčův pokus až na branku Plzně.

25.

Pulpán je v pořádku a pokračuje ve hře. Kotouč se zasekl mezi střídačkami u mantinelu, hra je přerušena a vhazuje se ve středním pásmu.

25.

Jeřábek okradl o puk Saboliče, ale Pech ještě modrou čáru zachránil. Střelu Kumstáta z otočky vyrazil Machovský do rohu kluziště.

26.

Sabolič nezachytil přihrávku od obránců a Pražané se provinili zakázaným uvolněním. Na buly po levici Pöpperleho se rovnají Pech s Kracíkem.

26.

Pech vyrazil po vhazování do úniku. Z levé strany vypálil přes Kadlece tvrdě příklepem, Machovský ovšem střelu viděl a schoval puk do lapačky.

27.

Hamiltonova střela skončila na Machovského vyrážečce, plzeňský gólman vyrazil také další nahození Sparty. Je teď v jednom ohni.

27.

Johnson po boji dostal puk na Pulpána, jehož střela byla sražena vedle branky. Dragoun se nedostal přes Pulpána a Plzeň je znovu na kotouči.

28.

Piskáček ztratil ve středním pásmu stabilitu a Plzeň vyrazila do brejku. Moravčík dostal nabito mezi kruhy, ale bránu těsně minul.

28.

Kracíkovo nahození o mantinel si zpracoval Indrák, k dalšímu odraženému kotouči už se jako první dostali sparťanští obránci.

29.

Je vyrovnáno! Machovský vyrazil první ránu LUKÁŠE PECHA před sebe a k puku se dostal Kubalík. Byl o něj však připraven Saboličem, který se rychle zorientoval a přihrál na Pecha, jenž po obkroužení branky zakončil přesně - 1:1! Asistence: Robert Sabolič.

29.

Moravčík zkusil vystřelit, Pöpperle si však s jeho ranou bez potíží poradil. Plzeňští nájezdníci byli záhy odstraněni z brankoviště.

29.

Kratěna přihrál mezi kruhy Bližňákovi, jehož rána z prvního doteku přesunujícímu se Pöpperlemu vypadla. Naštěstí pro něj to rozhodčí neviděli a přerušili hru.

30.

Mário Bližňák (PLZ) je teprve druhým vyloučeným hráčem v zápasem. Slovenský útočník fauloval ve středním pásmu Hrbase a odsedí si dvě minuty za nedovolené bránění.

30.

Kadlec dokázal vyhodit kotouč po mantinelu. Nyní už je Sparta usazena v útočné třetině. Hlaváč zatím v rohu kombinuje s Hlinkou.

31.

Sparta během dvou minut obrací skóre! Polášek si počkal na tu pravou chvíli, do naznačené střely mu padli dva obránci, zatímco sparťanský obránce přihrál před branku. JAROSLAV HLINKA si počínal mazácky a poslal puk mezi betony Machovského - 2:1! Využitá přesilovka. Asistence: Adam Polášek.

32.

Hamiltonovo nahození před branku prošlo až do rohu kluziště. Klimek nedobrzdil a srazil Machovského. Hra byla přerušena, útočníky Sparty se hned brankáři omlouval.

32.

Dragoun se u mantinelu zbavil Kadlece, nahození však skončilo opět jen u hrazení. Sparta se pokouší udržet v útočném pásmu.

33.

Forman obkroužil branku a dostal se až do zakončení. Machovský vyrazil, ale indiáni jsou teď pod velkým náporem.

33.

Sparta je jasně na koni a přidává další gól! JAROSLAV HLINKA se prodral zpoza brány podobně jako Forman a dostal mnoho prostoru ke střely. Trefil se nechytatelně na přední tyč a druhým gólem během dvou minut zvyšuje na 3:1! Asistence: Miroslav Forman.

34.

Lukáš Klimek (SPA) je vyloučen na dvě minuty za držení protihráče Jeřábka. Plzeň má šanci dostat se zpět do zápasu.

34.

Pražané začali oslabení aktivně. Kudrna pronikl do útočného pásma a Machovský jeho střelu udržel. Vhazuje se v útočném pásmu, což Spartě vyhovuje.

35.

Kratěna po přihrávce od Svobody hledal před branku Johnsona, který ale kotouč netrefil. Plzeň zůstává v útočné třetině.

35.

Ránu Lva od modré čáry schytal Piskáček. Sparťané se potom dokázali osvobodit a mohou vystřídat.

36.

Přesilovka Plzně se už chýlí ke konci. Kudrna znovu zavezl kotouč do útočného pásma Sparty. Pražané oslabení přečkají.

36.

Hokejisté Sparty jsou v plném počtu. Buchtele se hnal proti Machovskému, ale měl puk na dlouhou hůl, a tak plzeňský gólman stihl zasáhnout.

37.

Forman se uvolnil mezi kruhy a mířil do horní poloviny branky. Machovský se ale blýskl skvělým semaforem a skryl kotouč v lapačce.

37.

Bližňák přišel v obranné třetině o puk velmi lacino a daroval šanci Saboličovi. Ten ji nevyužil, střílel nepřesně.

38.

Svoboda prodloužil nahození do útočného pásma Plzně, ale u puku je Sparta. Obránci v poklidu rozehrávají.

39.

Hrbas dohrál Nicholase Johnsona (PLZ) čistě u mantinelu. Plzeňský útočník sáhl Hrbasovi do obličeje a je vyloučen na dvě minuty za hrubost.

39.

Hlinka našel Hlaváče na pravém kruhu. Hlaváč prostřelil plzeňský blok, Machovského ale neprostřelil. Sparta dohrává druhou třetinu v početní výhodě.

40.

Pražané uzavírají povedenou třetinu z jejich pohledu gólem do šatny! Pech kroužil s pukem v útočném pásmu a z kruhu nahodil před branku. Do rány vložil hůl obránce MICHAL BARINKA a tečoval kotouč za záda Machovského - 4:1! Využitá přesilovka. Asistence: Lukáš Pech.

40.

Druhá třetina skončila.

Třetí třetina začne přibližně ve 20:11.

Ve druhé části padlo gólů rovnou pět. Skóre otevřela Plzeň, ranou do horního růžku se prezentoval obránce Špaček a zaznamenal první extraligovou branku. Pech ovšem za sedm minut srovnal a Hlinka po dalších dvou minutách v přesilovce otočil na 2:1.

Pražany obrat viditelně povzbudil a začali Západočechy výrazně přehrávat. Hlinka dostal v útočné třetině mnoho prostoru a přesnou střelou nedal Machovskému šanci. V závěru třetiny se ještě nechal zbytečně vyloučit Johnson a sparťané přidali zásluhou Barinkovy teče gól do šatny.

41.

Indrák si vykoledoval faul od Jana Buchteleho (SPA) a Plzeň si zahraje třetí přesilovku v dnešním utkání. Buchtele je vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení.

41.

Plzeň se zatím nemůže usadit v útočném pásmu. Útočnou akci rozjíždějí Západočeši znovu od Machovského.

42.

Kracík zaváhal a nevystřelil. Sparťané se znovu osvobodili a Plzni zbývá z přesilovky už jen necelá minuta.

42.

Barinkovi se vyhodit nepovedlo, ale napravil to Sabolič. Plzeň musí znovu pro puk až někam k Machovskému a času už moc v přesilovce nemá.

43.

Hollweg vyskočil ze střídačky a okamžitě vypálil. Pöpperle si tedy v tomto oslabení přeci jen připsal jeden zákrok. Vhazuje se před jeho brankou.

43.

Hollweg ztratil v souboji s Kumstátem helmu a musí vystřídat. Sparta je mezitím kompletní, ale s pukem hrají Plzeňští.

44.

Lev pronikl až před Pöpperleho, ale zakončení se mu nepovedlo. Puk mu v rozhodující chvíli sjel z hole. Gólman Sparty vyrazil po chvíli Špačkovu střelu.

44.

Buchtele přihrával před bránu na Netíka, který byl ovšem obsazený a nedokázal vystřelit. Kudrnovo nahození zastavuje za brankou Machovský.

45.

Svoboda chyboval při rozehrávce a Machovský musel nadvakrát zasahovat proti Kudrnovi. Jakub Jeřábek (PLZ) pak fauloval a musí na trestnou lavici na dvě minuty za nedovolené bránění.

45.

Kumstát přihrál před branku Pechovi, který se zjevil ve vyložené šanci. Buď nastřelil tyč, anebo zasáhl neuvěřitelným způsobem Machovský.

46.

Sparta by mohla v této přesilovce definitivně rozhodnout. Polášek kombinuje s Hlinkou a Pražané jsou napevno v útočné třetině.

46.

Hlinka už mohl střílet, ale ještě přihrál Hlaváčovi, jehož střelu chytil Machovský. Plzeňský gólman zasáhl také předtím proti Pechovi.

46.

Sparta znovu využívá přesilovou hru a zvyšuje už na 5:1! ANDREJ KUDRNA vybojoval kotouč po vhazování a v pádu dokázal zakončit přesně! Nádherná individuální práce s pukem. Asistence: Lukáš Klimek.

47.

Vzápětí přichází další gól! Klimek ujel po pravé straně a přihrál do druhé vlny MICHALU BARINKOVI. Sparťanský obránce zamířil přesně k tyči, přidal svůj druhý gól a vyhnal Machovského z branky - 6:1! Asistence: Lukáš Klimek, Curtis Hamilton.

47.

Matěje Machovského vystřídal v brance Plzně Patrik Polívka.

47.

Jan Švrček (SPA) a Jakub Lev (PLZ) jsou za krátkou bitku vyloučeni oba na dvě minuty za hrubost. Hraje se v pěti na obou stranách.

48.

Dragoun se po pravém křídle natlačil před branku. Přikryl se tam srazil s Polívkou a hra musela být přerušena. V dnešním utkání už nepokračuje Kratěna.

49.

Týmy už šetří největší opory a prostor dostávají také mladíci - domácí Kalina nebo indián Suchý. Jeřábkovu střelu z úhlu Pöpperle v pohodě udržel.

50.

Plzeň je nastěhována v útočném pásmu. Hollweg vystřelil přes protihráče, avšak na Pöpperleho nevyzrál. Do konce utkání zbývá přibližně deset minut.

50.

Hrbasovu přihrávku po mantinelu zachytil Suchý a zkusil proniknout za branku. Plzeňské mládí ovšem Hrbas brzy přitiskl na hrazení.

51.

Osmnáctiletý Kalina nerozehrál dobře, ale Svoboda toto zaváhání nepotrestal. Na druhé straně nastřelil Forman bolestivě Preisingera.

52.

Jeřábek píchl koncem hole Buchteleho, mezitím ovšem vzplál konflikt mezi Tomášem Svobodou (PLZ) a Hlinkou. Svobodu rychle odvezl Piskáček a nedopustil žádnou bitku. Nakonec je vyloučen jen Svoboda na dvě minuty za krosček.

52.

Sparta tedy hraje přesilovku pět na čtyři, Jeřábek už za svůj zákrok proti Buchtelemu potrestán nebude. Sparťané nemají kam spěchat.

53.

Nešťastník Preisinger schytal druhou ránu ve druhém střídání. Poláškova dělovka se od něj odrazila zpět ke sparťanům.

54.

Piskáček odcouval z útočné třetiny, protože už čekal návrat Svobody z trestné lavice. Plzeňský útočník je skutečně zpět ve hře, Spartě odpískán ofsajd.

14 913 diváků sleduje dnešní utkání v O2 Areně. To je nejvyšší návštěva letošního play off.

54.

Hraje se tedy v plném počtu na obou stranách. Špačkovo nahození zastavil za svou brankou Pöpperle a bez potíží rozehrál na obránce.

55.

Buchteleho ránu z levého křídla Polívka udržel a bude se vhazovat před jeho brankou. Utkání se jen dohrává, obě mužstva chtějí dohrát beze zbytečného zranění.

55.

Moravčíkova přihrávka končí zakázaným uvolněním Plzně. Hra se vrací zpět do útočného pásma Sparty.

56.

Poletín nezpracoval další přihrávku od obránců, a tak se znovu píská nedovolené vyhození puku přes všechny čáry. Sparta má zápas pevně pod kontrolou.

56.

Švrček nepustil Přikryla k dorážce před Pöpperleho branku. Gólman Sparty puk udržel a znovu hru přerušil.

57.

Jan Piskáček (SPA) to u mantinelu v souboji s Kracíkem přehnal s důrazem a je potrestán dvěma minutami za krosček. Přesilovka pro Plzeň.

57.

Ale brzy je po přesilové hře. Po střele Pulpána chtěl Dominik Kubalík (PLZ) zabránit Dragounovi ve vyhození puku, avšak hokejka se mu svezla do obličeje sparťana. Dvě minuty za vysokou hůl.

58.

Přikryl po předávce od Indráka zakončoval bekhendem, ale Sparta se zvládla ubránit. Plzeň je po chvilce znovu nastěhována v útočné třetině.

59.

Fanoušci v O2 Areně se zvedají a potleskem vestoje odměňují sparťany za dnešní výkon. Polívka udržel Formanovu střelu, už se hraje zase v pěti na obou stranách.

59.

Zakázané uvolnění Plzně. Hra se vrací před Polívku, do konce utkání zbývá jen něco málo přes minutu.

59.

Tomáš Netík (SPA) ještě podrazil Preisingera a musí si odsedět dvě minuty. Plzeň dohraje zápas v přesilovce.

60.

Jeřábkovu ránu schytal Barinka. Kracík s Kubalíkem kombinují v útočném pásmu.

60.

Probíhají poslední sekundy pátého semifinále. Indrák neproměnil šanci, jeho bekhendovou střelu vyrazil Pöpperle.

60.

Utkání skončilo.

Sparta si ve třetí třetině hlídala luxusní náskok a ještě přidala dvě branky. Po trefách Kudrny a Barinky se Machovský poroučel z branky a nahradil ho Polívka. Zbytek utkání se dohrával relativně v klidu. Sparta porazila Plzeň 6:1 a má mečbol.