Archiv: Zimní olympiáda 2022 v Pekingu

Čeští curleři prohráli v olympijské kvalifikaci s Dány a do Pekingu nepojedou

Čeští hráči curlingu se na olympijské hry do Pekingu neprobojovali. V kvalifikaci v nizozemském Leeuwardenu tým skipa Lukáše Klímy neuspěl ani ve druhém utkání o postup a nadějně rozehraný duel s Dánskem prohrál 5:8.

Z kvalifikace v Leeuwardenu nepostoupily ni ženy, které ztratily naději už po základní části. Česko přesto bude mít poprvé na olympiádě v curlingu zastoupení. Do Pekingu se už v květnu kvalifikovali manželé Tomáš a Zuzana Paulovi v soutěži smíšených dvojic.

Čeští curleři si proti Itálii postup na OH nezajistili

Českým reprezentantům v curlingu nevyšel na kvalifikačním turnaji v Leeuwardenu první pokus o postup na olympijské hry v Pekingu. V úvodním duelu play off dnes tým vedený Lukášem Klímou podlehl Itálii těsně 5:6. Druhou šanci bude mít v sobotu od 15:00 proti Dánsku.

Čeští curleři postoupili ze základní skupiny ze třetího místa poté, co v posledním duelu porazili právě Dány 7:5. Nyní se proti Seveřanům pokusí boj o místo v Pekingu dotáhnout do úspěšného konce.

Se stejným soupeřem hráli o olympijský start i v roce 2017, se skipem Jiřím Snítilem tehdy Češi v Plzni v dodatečné kvalifikaci prohráli 2:4 a do Pchjongčchangu nepostoupili.

IIHF potvrdila, že čínští hokejisté budou moci startovat na ZOH v Pekingu

Hokejisté Číny si udrželi místo na olympijském turnaji v Pekingu 2022. Rada mezinárodní federace IIHF dnes oznámila, že po diskuzích ponechala výběru pořadatelské země právo na ZOH startovat, o čemž se rozhodlo na kongresu v roce 2018.

O startu čínského týmu na domácích olympijských hrách se diskutovalo několik minulých měsíců. Mužstvu patří až 32. místo ve světovém žebříčku, od roku 2019 nehrálo zápas a panovaly obavy, že v únoru schytá od hokejově vyspělejších zemí pod pěti kruhy nedůstojné debakly. Čína je ve skupině A s Německem a zámořskými velmocemi Kanadou a USA.

ČOV doporučí sportovcům třetí očkování, do Pekingu vypraví vlastní let

Český olympijský výbor (ČOV) doporučí sportovcům před zimní olympiádou v Pekingu třetí dávku očkování. Nad rámec pořadatelem her daných opatření chystá pro členy výpravy hodinu před odletem PCR test na koronavirus. Na základě doporučení rady expertů vypraví ČOV pro část sportovců charterový let, objedná větší letadlo a připravuje se manuál opatření.