Kovář s Jekatěrinburgem slaví postup, Řepíkovi s Mozíkem sezona v KHL skončila

Aktualizováno 4. 3. 2019 21:36
Český brankář Jakub Kovář s Jekatěrinburgem postoupil v nejkratším možném termínu do čtvrtfinále play off Kontinentální hokejové ligy. Avtomobilist vyhrál ve čtvrtém osmifinálovém duelu 4:3 v Čeljabinsku a sérii ovládl 4:0 na zápasy. Jekatěrinburg je v semifinále Východní konference poprvé v historii.
Jakub Kovář se s Jekatěrinburgem poprvé v historii dostal do čtvrtfinále KHL.
Jakub Kovář se s Jekatěrinburgem poprvé v historii dostal do čtvrtfinále KHL. | Foto: ČTK

Postupová výhra se pro Jekatěrinburg rodila těžce. Kovář v minulých duelech inkasoval dohromady jen třikrát a průměr gól na zápas mu pokazili hned po pěti minutách domácí Anton Glinkin a Igor Isajev. Nejlepšímu týmu Východní konference ze základní části pomohlo k vyrovnání vyloučení domácího Alexeje Petrova ve 31. minutě na pět minut a do konce utkání za faul kolenem, které potrestali góly Ilja Krikunov a Vjačeslav Litovčenko.

Traktor se ještě jednou dostal do vedení na začátku třetí třetiny díky trefě Alexandra Šarova, ale během tří minut hosté po trefách Dana Sextona a znovu Litovčenka skóre otočili a vítězství si už vzít nenechali. Kovář měl 22 zákroků, téměř o polovinu méně než domácí Vasilij Děmčenko (40).

Málo vídaných 58 zásahů si připsal jiný český brankář Dominik Hrachovina, jenž ale s Astanou výhru neslavil. Barys prohrál navzdory příznivému vývoji zápasu v Nižním Novgorodu 4:5 ve druhém prodloužení a Torpedo srovnalo stav série na 2:2.

Astana přitom už v 17. minutě vedla 3:0 a ještě v 58. minutě 4:2. Pak ale domácí dvěma brankami během minuty vyrovnali a šlo se do prodloužení. První dvacetiminutovka vítěze nepřinesla a v závěru té druhé v 96. minutě propálil Hrachovinu v přesilovce Vladimir Galuzin.

Klubová sezona dnes skončila obránci Vojtěchu Mozíkovi a útočníkovi Michalu Řepíkovi z Viťazu Podolsk. Nad jejich síly byl nejlepší tým základní části soutěže CSKA Moskva, který vyhrál čtvrtý duel 3:1 a sérii zvládl 4:0 na zápasy.

Osmifinále Kontinentální hokejové ligy:

Východní konference - 4. zápasy:

Čeljabinsk - Jekatěrinburg 3:4, konečný stav série 0:4; Nižnij Novgorod - Barys Astana 5:4 v druhém prodl., stav série 2:2.

Západní konference - 4. zápasy:

Viťaz Podolsk - CSKA Moskva 1:3, konečný stav série 0:4; Spartak Moskva - Petrohrad 2:3 v prodl., stav série 2:2.