Kovář v play off vynuloval Traktor, Spartak i díky Hanzlovi překvapil v Petrohradu

Aktualizováno 26. 2. 2019 20:04
Český brankář Jakub Kovář vychytal hokejistům Jekatěrinburgu vítězný vstup do osmifinále Kontinentální ligy, a navíc přidal čisté konto. Nejlepší celek Východní konference vyhrál doma nad Čeljabinskem 3:0.
Jakub Kovář z Jekatěrinburgu udržel čisté konto v play off po čtyřech letech.
Jakub Kovář z Jekatěrinburgu udržel čisté konto v play off po čtyřech letech. | Foto: ČTK

Kovář udržel nulu v osmi zápasech základní části, v play off KHL se mu to povedlo po čtyřech letech. V utkání zneškodnil 26 střel hráčů Traktoru, jeho spoluhráči si tříbrankový náskok zajistili už do 22. minuty.

Úspěšně vstoupil do osmifinálové série rovněž moskevský Spartak, který na ledě favorizovaného Petrohradu nečekaně zvítězil 2:0. První gól zápasu vstřelil český útočník Robin Hanzl, kterého v přesilovce v 18. minutě našel Ilja Zubov před zcela odkrytou brankou. Domácí hráči slovenského gólmana Júlia Hudáčka nepřekonali.

Osmifinále Kontinentální hokejové ligy:

Východní konference - 1. zápasy:

Jekatěrinburg - Čeljabinsk 3:0 (čisté konto Kovář), Barys Astana - Nižnij Novgorod 4:1.