Smutek v očích a rychlá svalová únava. Vítková se dál trápí a není schopna závodit

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
20. 1. 2020 12:15
Víc než týden se připravovala sama, tak to chtěla zkusit v praxi. Biatlonistka Veronika Vítková si minulý víkend zajela sprint na Českém poháru v Jablonci nad Nisou, ale pořád se trápí a nemůže závodit s elitou.
Veronika Vítková
Veronika Vítková | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Když jednatřicetileté biatlonistce v Östersundu organismus vypověděl službu, opustila Světový pohár a svěřila se do rukou lékařů. Po Vánocích se odebrala na deset dnů do rakouského Obertilliachu, kde absolvovala individuální přípravu.

"Myslím, že jsem si pro přípravu nemohla vybrat lepší místo. Obertilliach mám moc ráda, nabíjí mě optimismem. Navíc tam bylo hodně sněhu a krásné slunečné počasí…," cituje slova někdejší čtvrté ženy Světového poháru web českého biatlonu.

Po návratu si v Jablonci chtěla zkusit závod, tak v rámci Českého poháru naskočila do sprintu. Tam ovšem brzy o nabytý optimismus přišla. 

"Už při rozjíždění jsem cítila, že to není ideální, ale stále jsem doufala. V průběhu prvního kola se mé obavy, bohužel, naplnily," uvedla se smutkem v očích.

Závod, kterého se zúčastnilo jen pět biatlonistek, sice vyhrála, ale ve slabé konkurenci to sama nebere příliš nebere jako měřítko. Vždyť třetí nejrychlejší ženou byla Jitka Landová, která už před třemi lety ukončila kariéru.

Podstatný je pro Vítkovou výkon a ten podle ní nebyl vůbec dobrý. "Nebyl tam ani kousek dynamiky, vůbec jsem nebyla schopna udělat něco s tempem, zrychlit. Jako bych celý závod odjela se zařazenou trojkou. K maximálnímu výkonu jsem se ani nepřiblížila, ale přitom jsem se brzy unavila," vysvětlila.

Její start zpátky mezi elitu se tedy opět odkládá. "V tomhle stavu do Světového poháru opravdu nechci. Nemělo by to smysl, ani by to nebylo fér vůči týmu," prohlásila.

A její slova potvrzuje i sportovní ředitel Českého svazu biatlonu Ondřej Rybář. "Veroniku stále sledujeme jak po stránce medicínské, tak sportovní. Hledáme řešení, jak jí pomoci. Zatím však platí, že Veronika má nadále individuální přípravu," dodal.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 11 minutami

Důvěra v českou ekonomiku opět klesla, firmy trápí zdražovaní materiálů

Důvěra v českou ekonomiku se v září meziměsíčně potřetí snížila, proti srpnu klesla o 2,4 bodu na 96,2 bodu. Zhoršila se u podnikatelů i spotřebitelů. Důvodem pesimismu firem je pokračující nedostatek materiálů a jejich zdražovaní, u spotřebitelů vyvolává obavy zvyšování cen. Na webu o tom v pátek informoval Český statistický úřad (ČSÚ). V meziročním srovnání jsou ale všechny indikátory vyšší.

Zdroj: ČTK
před 12 minutami

Na Sardinii zadrželi bývalého katalánského premiéra Puigdemonta, Madrid ho viní ze vzpoury

Policie na Sardinii ve čtvrtek večer zadržela bývalého katalánského premiéra Carlese Puigdemonta. Podle katalánského deníku La Vanguardia současného europoslance zadržela na základě zatykače, který vydal španělský nejvyšší soud. Madrid ho viní ze vzpoury kvůli referendu o nezávislosti Katalánska v roce 2017. Politik by měl v pátek stanout před italským soudem.

Puigdemont odcestoval na Sardinii, aby se zúčastnil folklórního festivalu a jednal s tamními politiky. Sardinie totiž patří k regionům, kde se část politiků snaží prosadit nezávislost na Itálii. "Když přistál na letišti v Algheru, tak ho zadržela policie," uvedla v prohlášení Puigdemontova poslanecká kancelář.

Soud v Sassari by měl nyní rozhodnout, zda politika vydá do Španělska či nikoliv. Stání je naplánováno na dnešní dopoledne, ačkoliv podle agentury ANSA není jasné, zda soudce rovnou rozhodne o extradici. "Věříme, že justiční orgány Puigdemonta propustí. Je to už počtvrté, co se tohle stalo," prohlásil politikův právní obhájce Gonzalo Boyer.

Puigdemont je členem Evropského parlamentu, který ho ale zbavil poslanecké imunity. Proti tomuto rozhodnutí podal katalánský politik námitku k soudu, který o ní ještě nerozhodl. Katalánský politik žije trvale v Belgii, která ho do Španělska nevydala. Tam ho státní zástupci chtějí soudit za uspořádání referenda o nezávislosti v říjnu roku 2017 a další aktivity ve prospěch nezávislosti Katalánska. Puigdemont byl tehdy katalánským premiérem a separatističtí politici vypsali plebiscit navzdory nesouhlasu vlády v Madridu a soudů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy