Problémy biatlonistů. Tři zkušené Čechy trápí zdraví, Vítkové se špatně dýchá

av av
4. 10. 2019 10:30
Biatlonová reprezentace má před sebou dlouhé soustředění v dějišti příštího světového šampionátu, italské Anterselvě. Do Jižního Tyrolska ale některé české hvězdy odcestují se zdravotními obtížemi.
Veronika Vítková.
Veronika Vítková. | Foto: Petr Slavík, Český biatlon

Ondřej Moravec se dostal z nejhoršího. Poté, co jeho tělo v půlce května napadl cytomegalvirus a způsobil mu zánět jater, zažil těžké týdny. Trénovat mohl jen střelbu, nabral velké tréninkové manko a musel poměrně zásadně upravit jídelníček, z něhož prakticky vymizelo maso. 

Postupně ale začal znovu trénovat a podle posledních zpráv se definitivně vrací do normálního režimu. 

"Už se pouští i do závodního tempa. Nic mu nebrání, aby chodil tréninky s ostatními," uvedl pro web biatlon.cz trenér Zdeněk Vítek.

Mírnou komplikaci znamenalo pro pětatřicetiletého závodníka jen nachlazení, ke kterému nyní musí přistupovat se zvýšenou opatrností. Proto vynechal část fyzických testů na konci září v Jablonci nad Nisou. 

Další dva zkušení Češi se momentálně potýkají s výraznějšími problémy. Michal Šlesingr netrénoval s reprezentací v oberhofském tunelu a vynechal i jablonecké testy. Šestatřicetiletý biatlonista má potíže s dutinami. 

Do Anterselvy, kde muži zahájí více než dvoutýdenní soustředění už v pondělí 7. října, ale odcestuje.

Mimochodem, na tradiční italskou biatlonovou destinaci má skvělé vzpomínky. Právě tam totiž zažil před dvanácti lety sladký průlom do světové špičky. V den svých čtyřiadvacátých narozenin tam v rámci sprintu mistrovství světa neminul ani jediný terč a prohrál jen s legendárním Norem Ole Einarem Björndalenem.

Stoprocentní v tuto chvíli není ani Veronika Vítková. Třicetileté stálici národního týmu se špatně dýchá. Jablonecké testy vynechala a běhá po vyšetřeních. 

"Pořád to není ono, dostává se postupně do své pohody. Je schopná trénovat, ale ne v těch nejvyšších intenzitách," informoval pro svazový web asistent trenéra žen Jiří Holubec.

Biatlonistky trénovaly na konci září v Novém Městě na Moravě, do Itálie se přesunou až v polovině příštího týdne, tři dny po svých mužských kolezích.

Na testech, které spočívaly v jízdě na pásu, střeleckém testu a dvacetiminutovém výběhu do kopce podle Holubce všechny reprezentantky uspěly lépe než v červnu.

Do Anterselvy celá reprezentace cestuje z logických důvodů. "Je dobré střílet tam, kde bude mistrovství světa, přestože v zimě budou podmínky jiné. Spíš jde o to zvykat si na vyšší nadmořskou výšku," vysvětlil Holubec.

Sezona Světového poháru začíná 30. listopadu ve švédském Östersundu, světový šampionát pod vrcholy Dolomit pak 13. února.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Při nehodě kamionu a dodávky na D8 za Roudnicí nad Labem se zranili čtyři lidé

Provoz na dálnici D8 ve směru z Ústí nad Labem na Prahu komplikuje nehoda na 25. kilometru za sjezdem na Roudnici nad Labem. V noci se tam střetly nákladní automobil a dodávka s vlekem. Při nehodě byli zraněni čtyři lidé, řekl policejní mluvčí Daniel Vítek. V místě se projíždí jedním jízdním pruhem, tvoří se kolona.

"Nehoda se stala krátce před 02:30, došlo ke zranění čtyř osob. Dálnice byla po nějakou dobu uzavřená, nyní je průjezdná levým jízdním pruhem," uvedl mluvčí. Okolnosti a příčinu nehody policisté prošetřují, dodal.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Biden vybral nového velvyslance při EU, nominaci ještě projedná Senát

Americký prezident Joe Biden hodlá na post velvyslance při Evropské unii nominovat právníka a bývalého ambasadora USA v Rumunsku Marka Gitensteina. Bílý dům to oznámil v prohlášení společně s dalšími nominacemi. Jmenování Gitensteina je podobně jako obsazování čelných postů na ministerstvech podmíněno souhlasem amerického Senátu.

"Bude mi ctí, budu-li schválen, pomoci implementovat agendu přijatou na červnovém summitu USA a EU," uvedl následně ve vlastním komuniké kandidát na pozici velvyslance. "Je to robustní a komplexní agenda, která zahrnuje spolupráci s našimi partnery v EU ve snaze udávat kurz světové ekonomiky v 21. století, zajistit pravidla založená na našich sdílených demokratických hodnotách, a postavit se sdíleným výzvám od covidu-19 po klimatické změny," citoval z vyjádření zpravodajský web Axios.

Zdroj: ČTK
Další zprávy