Znásilnění, zlomené nohy, smrt. Tenistky čelí výhrůžkám. Od sázkařů, kvůli politice i lásce

Podívejte se na fotogalerii tenistek a tenistů, kterým v nedávné době vyhrožovali zhrzení sázkaři. A nejen ti.
Tenistky musí vulgární vzkazy číst na svých telefonech pravidelně. V poslední době se k nim ale stále častěji přidávají i prachsprosté výhrůžky. Naposledy se s tímto problémem svěřila Barbora Strýcová.
Česká hráčka po svém konci na turnaji v Birminghamu uveřejnila šokující zprávy od neúspěšného sázkaře. Navíc prozradila, že několik týdnů předtím dokonce čelila hrozbám smrti. Terčem byla ona i její rodina.
"Chodí mi i horší věci. Vím, že nejsem jediná, tohle je holt odvrácená stránka tenisu. Pokud se nechcete uzavřít před světem, nejde s tím asi nic moc dělat.... Ale uvědomte si prosím, že i na kurtech běhají lidé," uvedla jednatřicetiletá hráčka.
Jen tři dny před Strýcovou šla přitom s pravdou ven také Richel Hogenkampová (na snímku vpravo). "Doufám, že tě někdo zastřelí dvěma kulkami. Přišel jsem kvůli tobě o 1500 dolarů, ty zku**ná dě*ko," napsal jí neznámý pachatel.
Foto: Reuters
Aleš Vávra Aleš Vávra
24. 6. 2017 7:25
Podívejte se na fotogalerii tenistek a tenistů, kterým v nedávné době vyhrožovali zhrzení sázkaři. A nejen ti, jak by mohla vyprávět Ukrajinka Svitolinová.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března. Uvedla to dnes Česká televize. Výstava v paláci Kinských nazvaná Rembrandt: Portrét člověka začala 25. září a měla trvat do konce ledna. Kvůli nejpřísnějším opatřením proti koronaviru je od 27. prosince pro veřejnost uzavřená.

V paláci Kinských je vystaveno deset maleb a přes 50 prací slavného malíře. Výstava měla původně začít na jaře, její otevření bylo kvůli šíření nemoci covid-19 přesunuto na září. V prosinci byla mezi pěti výstavami, které měly výjimku ze zákazu otevření. Výjimku hygieniků s několika podmínkami dostaly výstavy s významnými zahraničními zápůjčkami. Ostatní galerie a muzea musela zavřít od 18. prosince.

Výstavu NGP připravila ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud v Kolíně nad Rýnem. Díla zapůjčily instituce jako Metropolitní muzeum v New Yorku, Londýnská Národní galerie, madridské Prado, Rijksmuseum v Amsterdamu či vídeňská Albertina. Výstava byla ústředním loňským projektem NGP. Bývalá ředitelka NGP Anne-Marie Nedoma ČTK před otevřením výstavy řekla, že tolik významných uměleckých děl Rembrandta i jeho souputníků lidé v Praze ještě neviděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy