Barbora Strýcová na Prague Open 2017
Barbora Strýcová
Karolína Plíšková na Australian Open 2018
Karolína Plíšková

Vítejte u online přenosu z osmifinálového utkání Australian Open mezi Barborou Strýcovou a Karolínou Plíškovou. Zápas začne přibližně ve 13.00.

Los Australian Open uchystal pro osmifinále souboj českých tenistek Barbory Strýcové Karolíny Plíškové. Strýcová je v turnaji jako dvacátá nasazená, Karolína Plíšková je turnajovou šestkou.

Barbora Strýcová postoupila do osmifinále aniž by ztratila jediný set. Postoupila přes Američanku Ahnovou, Španělku Arruabarrenovou a ve třetím kole vyřadila výsledkem 6:2, 6:2 další Američanku Perovou.

Také Karolína Plíšková postoupila do osmifinále bez ztráty setu. Nejprve hladce přešla přes paraguayskou tenistku Capedeovou, poté přes Brazilku Haddadovou a naposledy porazila Lucii Šafářovou. Pro postup do čtvrtfinále musí Plíšková porazit další Češku.

Zápas Lucie Šafářové s Karolínou Plíškovou byl velmi vyrovnaný. Oba sety se protáhly na téměř hodinu, přičemž v prvním rozhodl tie-break (8:6) a ve druhém výsledek 7:5 na gemy.

Souboj Barbory Strýcové s Karolínou Plíškovou je pikantní kvůli nedávné roztržce mezi oběma Češkami, kterou vyvolal přesun trenéra Tomáše Krupy od Strýcové k Plíškové. Strýcová to označila za podraz.

Začátek utkání se ještě o chvíli odsouvá kvůli předchozím zápasům na kurtu. Start je prozatím z 11.40 odsunut na dvanáctou, kdy by zápas mohl začít.

Mezitím si projděme program turnaje. Ve čtvrtfinále turnaje bude mít Česko dva zástupce. V mužské části se mezi osm nejlepších dostal suverénní Tomáš Berdych, kterému se na turnaji zatím mimořádně daří. O české účastnici ve čtvrtfinále rozhodne právě osmifinále mezi Strýcovou a Plíškovou.

Duel Djokoviče s Chungem skončil překvapivým vítězstvím Jihokorejce 3:0, zápas českých tenistek tak může konečně začít. Pravděpodobný start je ve 12.55.