reklama
 
 
16:20 • Turnaj mistryň • Bílá skupina
1:2
3:6 6:2 3:6
Turnaj v Tokiu, Karolína Plíšková v semifinále
Karolína Plíšková
Elina Svitolinová na turnaji v Brisbane 2016
Elina Svitolinová

Dobrý den, vítejte u online přenosu z druhého utkání Karolíny Plíškové na tenisovém turnaji mistryň. V úterý se přibližně od 16:20 utká s Ukrajinkou Elinou Svitolinovou. 

Rozdílné bylo vystoupení českých tenistek v úvodních utkáních na Turnaji mistryň. Rozhodně šťastnější byla po neděli Karolína Plíšková, která svůj duel zvládla. Ačkoliv na rozdíl od Kvitové byla spíše outsiderskou, proti Caroline Wozniacké předvedla vynikající výkon a zaslouženě zvítězila. Přiblížila se tak postupu ze skupiny. Ten si může zajistit, když v dnešním zápase porazí přemožitelku Petry Kvitové Elinu Svitolinovou. Na Turnaji mistryň vždy druhé kolo základních skupin svede proti sobě vítězky prvních zápasů, aby i poslední hrací den bylo o co bojovat.

Zajímavostí je, že Plíšková a Svitolinová se na závěrečný turnaj roku kvalifikovaly jako osmá a sedmá hráčka této sezony. A rozdíl mezi českou a ukrajinskou tenistkou? Pouhých deset bodů. Nakonec se sice do Singapuru jako účastnice po odhlášení Simony Halepové kvalifikovala i Kiki Bertensová, ale oficiálně jsou čísly 7 a 8 Svitolinová s Plíškovou. Obě navíc v prvních svých zápasech nebyly favoritkami. Proti nim hrála nepříjemná bilance. Ukrajinka například prohrála posledních sedm z celkových osmi zápasů proti Petře Kvitové. A Karolína Plíšková zase měla s obhájkyní triumfu Wozniackou bilanci 3:6.

3. kolo French Open 2018: Elina Svitolinová 3. kolo French Open 2018: Elina Svitolinová | Foto: Reuters

Obě však předvedly opravdu dominantní výkony. Svitolinová byla proti Kvitové trpělivější, přesnější, v klíčových momentech si dokázala pomoct i servisem a také i odolnější psychicky. Až byla sama překvapená, že se jí podařilo tak hladce zvítězit. Podobně na tom byla také Karolína Plíšková, ta byla agresivní, ale zároveň přesná. Přesně věděla, co hrát a svůj plán plnila. Pokud se dostala na podání pod tlak, pomohla si prvním servisem. Na rozdíl od Svitolinové nemohla spoléhat na tolik chyb soupeřky, Wozniacká na své poměry chybovala dost, ale pořád méně jak česká tenistka.

Ve vzájemné bilanci vede česká tenistka 5:2, poslední dva duely však vyhrála ukrajinská hráčka. Svitolinová uspěla minulý rok v Římě na antuce a tento rok v lednu na hardu v Brisbane. Celkově však na tvrdém povrchu vede Plíšková 3:1 na zápasy. Jak jsme ale viděli v neděli, vzájemné bilance moc nehrály roli. Rozhodovat bude větší pohoda a jistota, kterou obě v prvním utkání oplývaly.

Karolína Plíšková na Turnaji mistryň 2018 Karolína Plíšková na Turnaji mistryň 2018 | Foto: Reuters

Poté, co Caroline Wozniacká udolala před chvilkou Petru Kvitovou ve třech setech, postupová matematika se má takto. Pokud Karolína Plíšková jakkoliv porazí Elinu Svitolinovou, bude mít jistý postup a navíc první místo ve skupině. Petru Kvitovou by tím poslala domů a o druhé místo by si to v přímé konfrontaci rozdaly Ukrajinka s Dánkou. Pokud by uspěla Svitolinová ve 2 setech, zajistí si postup a ve hře budou i zbývající tři hráčky. Pokud by však Ukrajinka vyhrála ve třech setech, ve čtvrtek budou bojovat o postup všechny čtyři tenistky. Vše je tedy otevřené. 

Obě hráčky se právě rozehrávají na kurtu, za pár minut utkání začne. 

Utkání začíná, na servisu startuje Ukrajinka. 

15:0

Na úvod velmi kvalitní útok Ukrajinky. 

30:0

Svitolinová přidává také první eso. 

40:0

Další přímý bod ze servisu. 

40:15

Plíšková se opřela do returnu a vynutila pokračování první hry. 

0:1 Svitolinová získává gem

První hra pro podávající ukrajinskou tenistku. 

15:0

Svitolinová posílá forhend do pásky. 

30:0

Také druhý bod putuje za podávající Češkou. 

40:0

Po dobrém servisu zaútočila Plíšková z bekhendu a donutila soupeřku k chybě. 

1:1 Plíšková získává gem

Čistá hra na úvod pro Plíškovou. 

15:0

Dlouhým bekhendem donutila Ukrajinka Plíškovou k chybě. 

15:15

Jenže sama chybuje, navíc je to chyba z kategorie nevynucených. 

30:15

Svitolinová si pomáhá druhým esem. 

autor: Sport | 23. 10. 2018 16:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama