Zemřela legendární americká tenistka Fryová, vítězka všech grandslamů

ČTK ČTK
15. 7. 2021 8:15
Ve věku 94 let zemřela bývalá americká tenistka Shirley Fryová. Někdejší světová jednička byla jednou z deseti hráček, které dokázaly získat kariérní grandslam, tedy zvítězit na všech turnajích "velké čtyřky".
Shirley Fryová (vpravo)
Shirley Fryová (vpravo) | Foto: ČTK

Fryová, o jejímž úterním úmrtí informovali zástupci tenisové Síně slávy, ovládla v roce 1951 Roland Garros. V roce 1956 přidala triumfy na US Open a ve Wimbledonu, titul na Australian Open získala o rok později.

Dalších dvanáct grandslamových titulů Fryová přidala ve čtyřhře a jeden v mixu. Do Síně slávy byla uvedena v roce 1970.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Tripartita se mimořádně sejde začátkem února, projedná nový návrh rozpočtu

Tripartita se v únoru mimořádně sejde kvůli novému návrhu státního rozpočtu. S odbory a zaměstnavateli budou pravidelně jednat také ekonomičtí ministři. Jejich pravidelné porady se obnoví. Po jednání tripartity to na tiskové konferenci řekl premiér Petr Fiala (ODS). Tripartita zasedla poprvé po nástupu nového kabinetu.

Původní verzi státního rozpočtu, kterou připravila ještě bývalá vláda Andreje Babiše (ANO), Fialův kabinet přepracovává. Plánovaný schodek 376 miliard korun chce dostat pod 300 miliard. Stát hospodaří nyní v rozpočtovém provizoriu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy