Zamilovaný pár jako trumf pod pěti kruhy. Siniaková sní o olympijském mixu s Macháčem

ČTK ČTK
14. 7. 2021 8:06
Posedmé se v areálu pražské Sparty hraje tenisový turnaj okruhu WTA a ani jednou v pavouku nechyběla Kateřina Siniaková. Semifinalistka Prague Open z roku 2015 v úterý uspěla za podpory fanoušků ve Stromovce v prvním kole. Pomalu už ale myslí i na olympijské hry.
Kateřina Siniaková na turnaji Italian Open v Římě
Kateřina Siniaková na turnaji Italian Open v Římě | Foto: Reuters

"Atmosféra byla parádní. Podpora byla znát a jsem nadšená, že tu diváci můžou být," řekla turnajová pětka Siniaková po výhře 6:0, 6:4 nad Britkou Jodie Burrageovou.

V prvním setu neměla 63. hráčka světa moc práce. "Moc toho nenabídla a nemusela jsem nic dělat. Očekávala jsem ale, že se to vyvine jiným směrem," řekla Siniaková. Ve druhé sadě ztrácela 2:4, ale čtyřmi gamy v řadě set přece získala. "Jsem ráda, že se mi to podařilo otočit," dodala.

Pražský turnaj WTA na Spartě Siniaková nevynechala ani jednou. "Hrála jsem tady i turnaje ITF předtím. Pamatuju si, když to byla ještě stovka, tak jsem tady dostala poprvé volnou kartu. A rok nato jsem taky hrála," připomněla akce nižší kategorie ITF z let 2013 a 2014.

Potvrzuje tak loajalitu ke klubu, do kterého přišla z Hradce Králové ve 13 letech. "No jo, jsem prostě sparťanka," usmála se pětadvacetiletá hráčka a doplnila: "Pořád cestujeme po světě, jsme někde pryč, tak jsem ráda, že můžu být tady a hrát jednou doma."

Doma si nyní zahraje českou bitvu. Její soupeřkou bude Tereza Smitková (478. v žebříčku), která je ve druhém kole na turnaji WTA po více než dvou letech. "I když Terka dlouho nehrála, tak je pořád dobrá. Vrací se po zranění, ale bude to kvalitní a těžký zápas," očekávala Siniaková.

Ve čtvrtfinále by mohla narazit na další krajanku - na svoji deblovou partnerku Barboru Krejčíkovou. "Ještě to je daleko, nebudeme raději předbíhat, ve Wimbledonu to bohužel nedopadlo," připomněla Siniaková nedávný londýnský grandslam. "Když vyhraju další zápas a bude na druhé straně Bára, tak budu chtít zase předvést nejlepší výkon a uvidíme."

Z pražského turnaje zamíří Siniaková v pondělí na své první olympijské hry. V Tokiu budou s Krejčíkovou favoritkami čtyřhry. "Ambice jsou, ale bude to těžké. Všichni nás znají, naopak se tam vyrojí několik týmů, které budou spolu hrát poprvé," konstatovala Siniaková.

Zatímco Krejčíková se dostala i do olympijského turnaje dvouhry, Siniakovou čeká jen čtyřhra. Proto od sebe očekává větší tlak. "Musím se snažit o to víc, abych podala stoprocentní, ne-li ještě lepší výkon. Uvidíme, s kým budeme hrát, a půjdeme zápas od zápasu," řekla.

Až v Tokiu se rozhodne, jestli se Siniaková s Tomášem Macháčem dostanou do smíšené čtyřhry. "Bude potřeba i štěstíčko, je tam jenom šestnáct párů," naznačila Siniaková, že bude záležet na postavení ve světových žebříčcích a přihlášených dvojicích.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Vesmírný teleskop Jamese Webba dnes dosáhl své konečné pozice zhruba 1,5 milionů kilometrů od Země

Na twitteru to napsal americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA). Dosud největší a nejvýkonnější zařízení svého druhu do kosmu vynesla raketa na konci loňského prosince, fungovat začne asi za čtyři měsíce.

Teleskop se na svou pozici dostal pomocí trysek při operaci, která trvala zhruba pět minut. Inženýři ze zemského střediska v americkém Baltimoru je aktivovali ve 20:00 SEČ, napsala agentura AFP.

Sedmitunové zařízení bude pozorovat vesmír z takzvaného druhého Lagrangeova bodu (L2), kde se vyvažují gravitační síly Země a Slunce. Díky tomu může teleskop udržovat stabilní pozici a zároveň je dostatečně daleko od Slunce na to, aby dokázal zachytit velice slabé infračervené záření, které dorazí na jeho zrcadla z prvních hvězd a galaxií, jež vznikaly před 13,5 miliardami let.

První pozorování se od zařízení, které je nyní od Země zhruba čtyřikrát dál než Měsíc, očekávají letos v červnu. Předcházet jim bude nastavení zrcadel a ochlazení detektorů infračerveného záření.

Další zprávy