Uslzená Kvitová i vzpomínky na zničená dvojčata. To jsou nejsilnější fotky US Open

Petra Kvitová
Flushing Meadows bylo poslední poslední dva týdny tenisovou bublinou, do které nesměl nikdo, kdo by nepatřil do tenisových týmů nebo k pořadatelům US Open.
Americký grandslam se kvůli pandemii covidu-19 odehrál před prázdnými tribunami, ale to neznamená, že by byl ochuzen o emoce.
Své může vyprávět například Brit Andy Murray, který potěšil své fanoušky u obrazovek epickým obratem z 0:2 na 3:2 v prvním kole proti Japonci Jošihitovi Nišiokovi.
Řekyně Maria Sakkariová si zase střihla odvetu s Američankou Serenou Williamsovou.
Foto: Reuters
Miroslav Harnoch Reuters Miroslav Harnoch, Reuters
15. 9. 2020 10:00
Podívejte se prostřednictvím fotografií, co přineslo uplynulé tenisové US Open.
 

Právě se děje

před 53 minutami

První návrh státního rozpočtu na příští rok počítá se schodkem 116 miliard korun, ale kvůli koronaviru se nejspíš zvýší

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) v prvním návrhu státního rozpočtu na rok 2021 plánuje schodek 116 miliard korun. Před schvalováním se však schodek pravděpodobně výrazně prohloubí, kvůli dalším opatřením přijímaným kvůli koronaviru.

Stávající verze navíc nepočítá například s výpadkem, který by nastal při zrušení superhrubé mzdy a zavedení patnáctiprocentní daně z příjmu, odhadovaným na 70 až 90 miliard korun.

Letošní schodek se kvůli koronavirové epidemii několikrát zvyšoval z původních 40 miliard na aktuálních 500 miliard korun. Schillerová počítá s tím, že svůj návrh na příští rok bude zpřesňovat podle dalších přijatých opatření.

"Příjmová strana je zatížena značnými nejistotami. Nemáme dohodu na superhrubé mzdě, to je jednoznačně spojeno s dohodou na rozpočtu. A je tam celá řada pozměňovacích návrhů k daňovému balíčku," řekla ČT Schillerová.

V neděli bude rozpočet na příští rok a související daňové změny probírat expertní tým prezidenta Miloše Zemana za účasti Schillerové a premiéra Andreje Babiše (ANO).

Zdroj: ČTK , Domácí
Další zprávy