Když i chlapi pláčou. Thiem se Zverevem se v New Yorku postarali o emotivní bitvu

Když i chlapi pláčou. Thiem se Zverevem se v New Yorku postarali o emotivní bitvu
Bitva dvou různých stylů, dvou povah, souboj malého muže s velkým, které ale v New Yorku spojoval jediný cíl, vyhrát první grandslam kariéry. Pojďme se podívat, jak finále letošního US Open vypadalo.
Na jedné straně Rakušan Dominic Thiem, který už dvě finále na turnajích velké čtyřky zažil, ale vždy na druhém konci kurtu stál někdo z velké trojice Djokovič, Nadal, Federer.
Pro německého tenistu Alexandera Zvereva to byla vůbec první bitva o titul.
Ale zprvu to na něm vůbec nebylo znát. Do zápasu vlétl aktivně a první sadu ovládl jasně 6:2.
Foto: Reuters
mih mih
14. 9. 2020 9:19
Podívejte se, jak vypadalo mužské finále tenisového US Open v New Yorku, které ovládl Rakušan Dominic Thiem nad Němcem Alexanderem Zverevem.
 

Právě se děje

před 22 minutami

Řidiči za první tři dny koupili přes 9000 elektronických známek

Řidiči za první tři dny od spuštění prodeje koupili přes 9000 elektronických dálničních známek. Na twitteru to dnes uvedl ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Systém po prvním dnu, kdy měl výpadek až do odpoledních hodin, v současnosti funguje bez problémů. Elektronické viněty od příštího roku nahradí dosavadní papírové kupony.

Stát spustil systém pro prodej nových dálničních známek v úterý ráno. Krátce na to však systém přestal fungovat, znovu zprovozněn byl po 16:00. Důvodem byla technická chyba, kterou vývojáři podle Cendisu, jenž má systém na starosti, opravili. Společnost však varovala před možnými útoky zvenčí. Výpadek systému vyvolal vlnu kritiky politiků i odborníků.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 27 minutami

U obce Puklice na Jihlavsku havaroval autobus, na místě je zřejmě deset zraněných dětí

Na silnici mezi obcemi Puklice a Příseka na Jihlavsku havaroval v pátek odpoledne autobus. Zřejmě se vyhýbal protijedoucímu autu a převrátil se na bok. V autobuse se zranilo několik dětí, podle odhadů hasičů asi deset. Mluvčí policie Dana Čírtková řekla, že zranění snad nebudou vážná.

Dopravce přistavil k nehodě náhradní autobus. "Zatím byly tři děti s lehkým zraněním z místa převezeny, ale ještě probíhá ošetřování dětí na místě ve druhém autobuse," řekla Čírtková.

Nehoda byla ohlášena po 14:00. "Řidič autobusu z dosud nezjištěných příčin, ale zřejmě z důvodu vyhýbání se protijedoucímu vozidlu, najel na krajnici. Ta krajnice se utrhla, autobus se převrátil na bok a narazil částečně do stromu," řekla Čírtková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy