Podle ITF nepodala standardní výkon. Američanka se proti odebrané odměně odvolala

ČTK ČTK
22. 6. 2019 9:36
Americká tenistka Anna Tatishviliová se odvolala proti odebrání prémie 46.000 eur (1,2 milionu korun) z French Open. Mezinárodní tenisová federace (ITF) gruzínské rodačce vzala odměnu náležející účastníkům prvního kola po její hladké pařížské porážce 0:6, 1:6 s Marií Sakkariovou z Řecka.
Anna Tatishviliová
Anna Tatishviliová | Foto: Reuters

Podle ITF Tatishviliová nepodala "výkon odpovídající profesionálnímu standardu". Federace uplatnila loni zavedené pravidlo, jež má zabránit tomu, aby si například zdravotně indisponovaní tenisté přijeli na štědře dotované turnaje pouze vyzvednout prémie.

Tatishviliová se po problémech s kotníkem představila v Paříži v prvním soutěžním utkání od října 2017. Bývalá 50. hráčka světa hrála díky chráněnému žebříčku, jinak jí patří 723. místo.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Správní radu Agentury Evropské unie pro kosmický program povede Kobera z ministerstva dopravy

Správní radu nové Agentury EU pro kosmický program (EUSPA) povede Čech. Předsedou rady se stal dosavadní šéf odboru inteligentních dopravních systémů a kosmických aktivit ministerstva dopravy Václav Kobera. Agentura má na starosti veškeré vesmírné programy a aktivity EU, sídlo má v Praze.

Zdroj: ČTK
Další zprávy