Podle ITF nepodala standardní výkon. Američanka se proti odebrané odměně odvolala

ČTK ČTK
22. 6. 2019 9:36
Americká tenistka Anna Tatishviliová se odvolala proti odebrání prémie 46.000 eur (1,2 milionu korun) z French Open. Mezinárodní tenisová federace (ITF) gruzínské rodačce vzala odměnu náležející účastníkům prvního kola po její hladké pařížské porážce 0:6, 1:6 s Marií Sakkariovou z Řecka.
Anna Tatishviliová
Anna Tatishviliová | Foto: Reuters

Podle ITF Tatishviliová nepodala "výkon odpovídající profesionálnímu standardu". Federace uplatnila loni zavedené pravidlo, jež má zabránit tomu, aby si například zdravotně indisponovaní tenisté přijeli na štědře dotované turnaje pouze vyzvednout prémie.

Tatishviliová se po problémech s kotníkem představila v Paříži v prvním soutěžním utkání od října 2017. Bývalá 50. hráčka světa hrála díky chráněnému žebříčku, jinak jí patří 723. místo.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Horská služba varuje v Krkonoších před ledovkou a náledím

Horská služba Krkonoše varuje před náledím a ledovkou. Hlavně na hřebenech hor komplikuje pohyb místy vyfoukaný zledovatělý terén, který se střídá s navátým novým sněhem. Na hřebenech Krkonoš je nejčastěji 40 až 110 centimetrů sněhu a nadále platí druhý mírný stupeň lavinového nebezpečí z pěti.

U hřebenové Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů bylo ráno zataženo, 12 stupňů pod nulou. Ještě mrazivěji bylo na Sněžce, kde podle polské horské služby teplota ráno klesla na minus 13,8 stupně Celsia, pocitová teplota kvůli silnému větru byla téměř 22 stupňů pod nulou. Vítr dosahoval rychlosti přes 50 km/h. 

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Z kurdské věznice v Sýrii utekli po vzpouře zajatci z řad IS

Ve věznici na severovýchodě Sýrie, kde jsou zadržováni údajní bojovníci teroristické sítě Islámský stát (IS), v neděli vypukla vzpoura a vícero radikálům se podařilo utéct.

Podle světových zpravodajských agentur to uvedl mluvčí arabsko-kurdské koalice SDF, kterou podporuje mezinárodní koalice v čele s USA. Kurdské ozbrojené síly se následně snažily uprchlé vězně opět zajmout a ve věznici obnovit pořádek.

"Nepokoje ve věznicích propukají často. Tentokrát je ale rozsah vzpoury velký," citovala AP mluvčího SDF. "Situace uvnitř věznice je aktuálně napjatá a poslali jsme protiteroristické jednotky a další posily, abychom situaci dostali pod kontrolu," sdělil. 

Podle lidskoprávní organizace Human Rights Watch má celkem SDF ve vazbě kolem 12 tisíc chlapců a mužů, z toho až čtyři tisíce cizinců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy