Tenisový hit je tady. Jdeme na to, vyzývá Serena. Plíšková si na legendu opět věří

av av
22. 1. 2019 18:30
V noci z úterý na středu se v australském Melbourne uskuteční duel, na který napjatě čeká celá tenisová planeta. Krátká, ale silná rivalita mezi Karolínou Plíškovou a Serenou Williamsovou bude mít svou třetí epizodu.
Karolína Plíšková vs. Serena Williamsová, US Open 2018
Karolína Plíšková vs. Serena Williamsová, US Open 2018 | Foto: Reuters

Česko - americká bitva

Přibližně ve 3 hodiny středoevropského času začne očekávaný duel. Do arény Roda Lavera vstoupí Karolína Plíšková a Serena Williamsová. Nebojácná a sebevědomím napumpovaná česká hvězda vyzve živoucí legendu světového sportu. Bojovat se bude o postup mezi čtyři nejlepší tenistky letošního Australian Open. Půjde také o zajímavý národní minisouboj dvou velmocí, které proti sobě hrály na podzim finále týmového Fed Cupu. Plíšková může napodobit Petru Kvitovou, která už v semifinále je. Vzorem pro Williamsovou zase může být Danielle Collinsová, žena, která se o finále právě s Kvitovou utká.

 

Právě se děje

před 19 minutami

OSN: Kvůli turecké ofenzivě v Sýrii uteklo z domovů 160.000 lidí

Boje na severovýchodě Sýrie vyvolaly vážnou humanitární krizi, uvedl mluvčí OSN. Podle Stéphana Dujarrice od začátku turecké ofenzivy před šesti dny uteklo ze svých domovů již nejméně 160.000 civilistů. Většinou lidé prchali před násilnostmi ve městech Tall Abjad a Rás al-Ajn, napsala agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy