Tenisový hit je tady. Jdeme na to, vyzývá Serena. Plíšková si na legendu opět věří

av av
22. 1. 2019 18:30
V noci z úterý na středu se v australském Melbourne uskuteční duel, na který napjatě čeká celá tenisová planeta. Krátká, ale silná rivalita mezi Karolínou Plíškovou a Serenou Williamsovou bude mít svou třetí epizodu.
US Open 2016: Plíšková - S. Williamsová
Video: Sestřih Plíšková vs. Serena US Open 2016 | Video: www.youtube.com

Češka Serenu sesadila z trůnu

Mezitím Serena Williamsová překonala rekord do té doby držený Rogerem Federerem a stala se člověkem s největším počtem vítězných zápasů na grandslamových turnajích v historii. A chystala se pomstít sestru. Semifinálový duel s Karolínou Plíškovou se ale proměnil v obrovské americké zklamání.

Serena přišla v prvním setu hned dvakrát o podání a padla jasně 2:6. I druhý set zahájila lépe Češka, která v pátém gemu sebrala favoritce servis. Williamsovou stále více limitovalo bolavé koleno, přesto se dostala zpět do zápasu a vybojovala tie-break. V něm Plíšková ztratila vedení 3:0, přesto došla k mečbolu a po něm publikum v aréně Arthura Ashe jen nevěřícně vydechlo.

Dvojchyba Williamsové ukončila zápas a srazila ji z pozice světové jedničky, kam se stěhovala finálová přemožitelka Plíškové Němka Angelique Kerberová.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Evropská komise podle Havlíčka odblokovala 18 miliard korun na projekty programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

Evropská komise podle vicepremiéra a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) odblokovala 18 miliard korun, které zadržovala na projekty v problémovém Operačním programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. EK platby pozastavila loni na jaře kvůli vysoké chybovosti. Podle vicepremiéra není jasné, kdy peníze proplatí.

"Před chvílí přišla esemeska, že byl dnes odpoledne odblokován ten zadržovaný peníz, těch 18 miliard korun," uvedl Havlíček. Jeho úřad prý čtyři měsíce vše dokládal unijním auditorům, kteří nakonec žádnou chybu neobjevili. "O nic nepřijdeme v tuto chvíli. Teď je jenom otázka, kdy nám ty peníze pošlou," uvedl Havlíček.

Peníze už ministerstvo průmyslu a obchodu dalo firmám, které o ně žádaly pro své projekty z problémového programu. Projekty se často uskutečňují po etapách, a tak se i na základě jednotlivých žádostí o platbu hradí. EK platby proplácí zpětně.

Další zprávy