Tenisový hit je tady. Jdeme na to, vyzývá Serena. Plíšková si na legendu opět věří

av av
22. 1. 2019 18:30
V noci z úterý na středu se v australském Melbourne uskuteční duel, na který napjatě čeká celá tenisová planeta. Krátká, ale silná rivalita mezi Karolínou Plíškovou a Serenou Williamsovou bude mít svou třetí epizodu.
Venus Williamsová na US Open 2016
Venus Williamsová na US Open 2016 | Foto: Reuters

První na řadu šla Venus

Tehdy čtyřiadvacetiletá česká tenistka plnila roli turnajové desítky a právě v osmifinále proti Venus Williamsové sehrála doposud životní duel na grandslamu. Posilněná triumfem na turnaji v Cincinnati konečně zlomila prokletí na turnajích velké čtyřky a prošla premiérově do osmifinále. A neměla dost.

Utkání proti šestatřicetileté Venus přineslo velké drama, pro Plíškovou psychicky velmi náročné, vzhledem k nepřátelskému prostředí vyprodané arény Arthura Ashe. Češka brzy prohrávala už 1:5, postupně se ale zmátořila. První set ztratila jen těsně, ale i ve druhém brzy prohrávala o brejk. Obrat se povedl, Plíšková druhou sadu vybojovala. Rozhodující dějství nabídlo skvělý tenis, první mečbol za stavu 4:5 ale měla Američanka. Plíšková se ubránila, za stavu 6:5 ale sama neproměnila tři mečboly při vlastním servisu! To, co by jiné psychicky zlomilo, ovšem rodačka z Loun překonala fantastickým způsobem. Ve zkrácené hře nejprve nevyužila čtvrtý mečbol, ten pátý ale už ano.

Američtí fanoušci byli jako opaření, Plíšková je navíc zpražila prohlášením: "Věděla jsem, že budou proti mně. Ale já nepotřebuju 23 tisíc fanoušků, stačí mi můj tým."

 

Právě se děje

před 20 minutami

Podle Kaczyńského budou volby polského prezidenta nejpozději 28. června

Prezidentské volby se budou v Polsku konat nejpozději 28. června navzdory veškerým snahám je překazit, prohlásil dnes rezolutně předseda vládnoucí strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslaw Kaczyński. Dal přitom najevo, že k tomu využije "všechny prostředky, jež má stát k dispozici".

V Polsku pokračují ostré politické spory o termín už odložených voleb - opozice chce delší odklad, PiS konání co nejdříve. Původně byly volby hlavy státu vypsané na 10. května, ale kvůli šíření koronaviru se nekonaly. Vláda přes odpor opozice neuspěla se svou snahou prosadit zákon o výhradně korespondenčním hlasování. Volby nyní nestihne uspořádat ani do konce května.

Zdroj: ČTK
před 33 minutami

Hongkong kvůli vměšování Číny nezasluhuje zvláštní status, řekl americký ministr zahraničí

Hongkong v současné chvíli nemá dostatečnou autonomii vůči Pekingu na to, aby bylo pro Spojené státy nadále opodstatněné udržovat s ním zvláštní vztahy oproti zbytku pevninské Číny. V reakci na současné snahy Pekingu o prosazení nové bezpečnostní legislativy v poloautonomní provincii to ve středu v Kongresu uvedl americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

Rozhodnutí o změně zvláštního statusu, který USA Hongkongu přiznávají, nyní náleží prezidentovi Donaldu Trumpovi, poznamenala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Sněmovna nevydala poslankyni SPD Maříkovou k stíhání za výroky o migrantech

Policie nyní nebude moci obvinit poslankyni SPD Karlu Maříkovou za její výroky o migrantech, které v minulosti napsala na sociální síti. Sněmovna ji ve středu k trestnímu stíhání zhruba po tříhodinové debatě nevydala, jak už dřív doporučil mandátový a imunitní výbor.

Pro vydání poslankyně hlasovalo pět ze 165 přítomných poslanců. Proti jich bylo 138.

Maříková loni v lednu na svém profilu na Facebooku přirovnala migranty k invazivním druhům rostlin a zvířat, jimž by měl být zakázán vstup do Evropské unie. Jejími výroky se později začala zabývat policie pro podezření z přečinu podněcování k nenávisti a hanobení národa, rasy nebo etnika.

Verdikt sněmovny neznamená, že případ úplně končí. Policisté by mohli Maříkovou obvinit potom, co přestane být političkou chráněnou imunitou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy