Výbuchem v Římě ukázala Plíšková charakter, v Paříži může vyhrát, velebí Češku legendární Leconte

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
24. 5. 2018 16:25
Emotivní výstup Karolíny Plíškové podle expertů ukázal, že je odhodlaná ovládnout grandslamový podnik.
Karolína Plíšková
Karolína Plíšková | Foto: Reuters

Paříž/Praha - Celé jaro vypadala na antuce jako klidná rozjetá mašina, která válcuje jednu soupeřku za druhou. Než dostala Karolína Plíšková facku v Římě, kde ji rozhodčí obrali o jasný bod a ona ztratila nejen celý zápas, ale i nervy a vzteky rozbila umpire.

Podle zahraničních expertů by takový výbuch emocí klidně mohl rodačce z Loun pomoci k triumfu na blížícím se Roland Garros.

"Ukázala charakter a silnou osobnost. Občas můžete něco ztratit, ale jen proto, že jste člověk. Navíc je to skvělá tenistka, miluju, jak hraje," prohlásil Henri Leconte, bývalý francouzský tenista a expert Eurosportu, o současné světové šestce.

Podle finalisty French Open z roku 1988 možná právě nyní Plíšková dozrála k tomu, aby dobyla velký turnaj. "Myslím, že potvrdila, že může vyhrát grandslam, chybí jí k tomu jen krůček. Má i zkušenosti, jen musí pokračovat v tom, co dělá," dodal.

Rodačka z Loun se netají tím, že po loňské semifinálové účasti v Paříži pomalu přestává říkat, že antukové dvorce nemá ráda. A letos to jen potvrzuje. Ve Stuttgartu vyhrála, v Madridu nestačila až v poslední čtyřce na krajanku Petru Kvitovou.

Ještě zajímavější je plejáda jmen, která česká tenistka při úctyhodné devítizápasové vítězné šňůře smetla. Na rychlé německé oranžové drti si poradila s loňskou vítězkou French Open Jelenou Ostapenkovou, v Madridu přehrála bývalou světovou jedničku Viktorii Azarenkovou a co víc, našla tam recept na svou osobní noční můru a současnou světovou jedničku Simonu Halepovou.

"Plíšková je jednou z těch hráček, které jsou teď konzistentnější než před dvěma nebo třemi lety," chválí českou jedničku další tenisová legenda Mats Wilander. "Možná méně nebezpečná a méně hrající tenis nad vlastní úrovní. Ale na druhé straně neprohrává s tolika hráčkami, když zrovna nemá svůj den. A podle mě právě tady to začíná, když se zlepšujete jako hráč, musíte být lepší právě ve dnech, kdy se vám nedaří," tvrdí Švéd.

Ten je oproti Lecontemu o něco méně optimistický směrem k šancím Plíškové na ovládnutí French Open. "Antuka je pro ni pořád nejhorší povrch. Je ale mladá, pořád se zlepšuje, kdykoli ji vidím. Zlepšuje pohyb a má zbraně z kteréhokoli místa na kurtu. Vyhrát tady určitě může, už jen kvůli jejímu servisu a klidu, kterým na dvorci vládne," dodává bývalá světová jednička.

Podle Leconteho je na anatuce a obzvlášť letos startovní pole hráček hodně otevřené, což by právě Plíškové mohlo v boji o blyštivý pohár Suzanne Lenglenové pomoct.

"Mezi ženami je pro mě favoritem právě Karolína, v Madridu hrála skvěle. Celkově jde její forma směrem k Paříži nahoru. Pak jsou tu další hráčky jako Caroline Wozniacká, u které nikdy nevíte, nebo Caroline Garciaová, které se teď na antuce také daří. Je tam velký prostor pro překvapení," spekuluje Francouz.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Hasiči řeší úhyn ryb v řece Moravě, žádné škodliviny ve vodě neobjevili

Hasiči v sobotu dopoledne vyjeli do Uherského Hradiště kvůli úhynu ryb v řece Moravě. Jde o území od mostu spojujícího Uherské Hradiště se Starým Městem po místní část Štěpnice. V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb různých velikostí a druhů, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Testy podle něj vyloučily škodliviny ve vodním toku.

"Na místě byl zástupce životního prostředí a státního podniku Povodí Moravy. Na místě byly provedeny testy, které potvrdily normální obsah kyslíku a vyloučily škodliviny ve vodním toku," uvedl Žemlička.

Podobný úhyn ryb, zejména pstruhů, zaměstnal hasiče také na Prostřední Bečvě na Vsetínsku tento pátek. Domnívají se, že důvodem by mohla být zvýšená teplota vody. Výsledky testů budou známy až později.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy