Video: Řecká mašina, která zničila Plíškovou. Sakkariová zvedá v posilovně 140 kilogramů

Sport Sport, www.youtube.com
24. 5. 2018 11:43
Podívejte se, jak vypadá trénink vycházející řecké tenisové hvězdy Marie Sakkariové.
Podívejte se na trénink Marie Sakkariové. | Video: www.youtube.com

Praha - Může být jedním z velkých překvapení na nadcházejícím French Open. Řekyně Maria Sakkariová stoupá žebříčkem a na posledním velkém přípravném turnaji před antukovým grandslamem dokázala porazit Karolínu Plíškovou. Bylo to v utkání, které vyvrcholilo erupcí vzteku české tenistky. 

Sakkariová tehdy k celému incidentu se zahlášeným autem, který nebyl, přispěla zvláštními lživými výmluvami po utkání. Tenisově ale dvaadvacetiletá hráčka potvrdila obrovský potenciál.

39. tenistka současného žebříčku touží po průniku do absolutní špičky a na svém snu dře do úmoru. Dlouhé hodiny tráví v posilovně, kde se neštítí ani opravdu těžkých vah. Dělat dřepy se 140 kilogramů vážící činkou na zádech, to už chce pořádnou sílu. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Parlamentní volby v Lotyšsku podle prvních odhadů vyhráli konzervativci

Parlamentní volby v Lotyšsku podle prvních odhadů vyhrála strana Jednota konzervativního premiéra Krišjánise Kariňše. Získala 22 procent hlasů, uvedla agentura Reuters s odkazem na lotyšské tiskové agentury LETA a televize LSM To, zda se ministerský předseda udrží u moci, ale bude záviset na výsledku potenciálních koaličních partnerů. Do parlamentu se patrně nedostala sociální demokracie, která měla v končícím volebním období nejsilnější poslanecký klub a opírala se o ruskou menšinu.

V lotyšském parlamentu, který má 100 členů, bude podle odhadů zastoupeno osm stran. Tři z nich se ale pohybují jen lehce nad minimální hranicí pěti procent získaných hlasů. S preferencemi kolem 11 procent skončila patrně na druhém místě Sjednocená kandidátka a na třetím místě koalice Zelených a zemědělců. Tyto dvě strany by podle agentury AFP mohly vytvořit vládní koalici s Jednotou.

Podle prvních odhadů zůstala před branami parlamentu proruská sociální demokracie. Odhady ji přisuzují 3,5 procenta preferencí. V končícím volebním období byla sice v opozici, měla však nejsilnější parlamentní klub a ve volbách v roce 2018 dostala zhruba pětinu hlasů.

Volby v malé pobaltské zemi, která má silnou ruskou menšinu, ovlivnila válka na Ukrajině a také růst cen energií a vysoká inflace. Před volbami prezident Egils Levits vyzval 1,5 milionu voličů, aby nedali svůj hlas proruským stranám.

Zdroj: ČTK
Další zprávy