Serena je špatná osobnost, řekl Thiem. Federer ho chápal, ale neubránil se smíchu

av av
3. 6. 2019 15:01
Dominic Thiem promluvil o kontroverzním incidentu, který se odehrál v neděli na pařížském Roland Garros. Rakouský tenista musel opustit vlastní tiskovou konferenci, aby uvolnil místnost pro Serenu Williamsovou.
Dominic Thiem na French Open.
Dominic Thiem na French Open. | Foto: Reuters

"Ukazuje to na její špatnou osobnost. Jsem si na sto procent jistý, že Federer nebo Nadal by nic takového neudělali," prohlásil čtvrtý hráč světového žebříčku bez servítků v rozhovoru pro Eurosport.

"Nebyl jsem naštvaný nebo frustrovaný, nebo možná jen pár minut. Jde o princip," uvedl Thiem. Ten nejprve reagoval větou, že "přece není žádný junior". V rozhovoru ale tohle prohlášení upravil. "I kdybych byl junior, o to vůbec nejde. Každý musí čekat, až na něj přijde řada."

S Thiemem souhlasily také tenisové legendy Annabel Croftová a Pat Cash. Chování Sereny Williamsové podle nich bylo velmi nezdvořilé. Situaci označil za nešťastnou také Roger Federer.

"Podle mě je tady pravidlo, že tenista, který v turnaji postupuje, má co se týče tiskové konference přednost před tím, který vypadl. Kdybych dnes prohrál s Mayerem, nechal bych ho jít prvního, protože už se musí co nejdříve připravovat na svůj další zápas. Tak to prostě chodí," vysvětlil Švýcar.

Nesouhlasné reakci obhájce loňského finále rozuměl také Roger Federer. "Chápu, proč byl Dominic naštvaný. Na druhou stranu mi to přišlo vtipné," neubránil se dvacetinásobný grandslamový šampion úsměvům.

"V šatně jsme o tom s Dominicem žertovali. Skvělé bylo, jak řekl: To je snad vtip. Miluju jeho přízvuk a on to ví," smál se Federer na celé kolo. Zda byla na vině Williamsová, nebo organizátoři, nechtěl hodnotit. "Nevím, jak se to přesně odehrálo. Možná to bylo jen nešťastné nedorozuměmí," uvedl.

Sereně Williamsové se nicméně podle dostupných informací nechtělo čekat na mediální povinnosti po překvapivé porážce ve třetím kole s mladou krajankou Sofií Keninovou. Na organizátory se prý obořila a označila je za neslušné. Dosáhla svého.

Pořadatelé okamžitě řešili, jak americkou legendu co nejrychleji dostat mezi novináře. A volba padla právě na místnost, kde v tu chvíli Thiem odpovídal teprve na třetí otázku po svém vítězství nad Uruguaycem Cuevasem.

Rakouský tenista nejprve bez řečí místnost opustil, když se však dozvěděl o důvodu, začal zuřit.

"Tak tohle teda nechápu. Vážně. Co to sakra je? To je snad vtip. Musím opustit místnost, protože ona přichází," rozčiloval se Thiem.

Kamera v tiskovém centru pak zachytila emoce rakouského tenisty, ve kterém vřela krev. Až to nevydržel a tiskovou konferenci opustil. "Nebudu tady čekat, taky si můžu dělat co chci," prohlásil na rozloučenou.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Albánii zasáhla dvě zemětřesení, zanechala po sobě 108 zraněných, nikdo nezemřel

Albánii v sobotu zasáhlo zemětřesení, jehož intenzitu seismologové stanovili na 5,8 stupně. Záchvěvy půdy byly cítit i v sousedních zemích, především v Černé Hoře, vyžádaly si 108 zraněných, kteří byli ošetřeni v nemocnicích v Tiraně a Drači. Nejsou hlášena žádná úmrtí. Epicentrum sobotního zemětřesení se nacházelo zhruba 30 kilometrů severně od města Drač (Durrës) u pobřeží blízko Mysu Rodon. Podle albánského geofyzikálního ústavu šlo o nejsilnější zemětřesení v Albánii za posledních 20 až 30 let. Obyvatele pak vyděsily další otřesy v noci ze soboty na neděli o síle 4,8 stupně. 

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Zemřel hoteliér, který se zasloužil o expanzi Hiltonu, bylo mu 91 let

Ve věku 91 let zemřel tento týden ve Spojených státech hotelový magnát William Barron Hilton, který rozšířil hotelové impérium založené jeho otcem. Informovala o tom agentura AP. Rodina Hiltonových oznámila, že Barron Hilton zemřel přirozenou smrtí ve čtvrtek ve svém domově v Los Angeles. Zůstalo po něm osm dětí a 15 vnoučat, mezi nimiž jsou i známé celebrity Paris a Nicky Hiltonovy. V rodinné firmě začal působit v 50. letech minulého století a dokázal ji dostat až na špičku hotelového průmyslu. V čele společnosti, která v současné době provozuje tisíce hotelů po celém světě včetně České republiky, stál 30 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy