Co to sakra je? Serena po vyřazení rozzuřila Thiema, musel kvůli ní vyklidit místnost

av av
2. 6. 2019 14:12
Brzké loučení Sereny Williamsové s grandslamovým Roland Garros neproběhlo hladce. Americká legenda po utkání vzbudila kontroverzi a znovu potvrdila, že v tenisovém světě rozhodně platí, že všichni jsou si rovni, ale někteří jsou si rovnější.
Serena Williamsová opouští kurt po porážce se Sofií Keninovou.
Serena Williamsová opouští kurt po porážce se Sofií Keninovou. | Foto: Reuters

Zklamaná třiadvacetinásobná grandslamová šampionka chtěla mít po porážce s mladou krajankou Sofií Keninovou veškeré povinnosti rychle za sebou. A tak došlo v tiskovém centru areálu Rolanda Garrose k absurdní situaci.

Odnesl ji obhájce loňského finále Dominic Thiem, který v jedné z místností zrovna odpovídal na dotazy rakouských novinářů po svém postupu do osmifinále turnaje.

Čtvrtý hráč světového žebříčku stačil odpovědět na tři otázky, když dorazili pořadatelé a oznámili mu, že se musí i s přítomnými žurnalisty přemístit jinam.

Thiem jim bez výhrad vyhověl. Ještě totiž netušil, kvůli čemu.

Tisková konference Williamsové se měla konat v téže místnosti, na programu byla ovšem až po Thiemovi. Američanka ale nechtěla na nic čekat. A pařížští organizátoři jí zase chtěli za každou cenu vyhovět. Pravděpodobně selhal lidský faktor, rakouského tenistu nicméně incident nakonec pořádně naštval.

Když se o příčině akce "kulový blesk" dozvěděl, očividně zuřil. "Tak tohle teda nechápu. Vážně. Co to sakra je? To je snad vtip. Musím opustit místnost, protože ona přichází," rozčiloval se Thiem.

Kamera v tiskovém centru pak zachytila emoce rakouského tenisty, ve kterém vřela krev. Až to nevydržel a tiskovou konferenci opustil. "Nebudu tady čekat, taky si můžu dělat co chci," prohlásil na rozloučenou.

Williamsová mezitím ochotně odpovídala na dotazy novinářů, velebila Keninovou za její výkon a vršila komplimenty na adresu antukového grandslamu.

"Jsem ráda, že jsem přijela. Miluji tohle město a tenhle turnaj. Opravdu jsem tady chtěla být," vyprávěla poté, co přišla o možnost vyrovnat 24. grandslamovým titulem rekord Australanky Margaret Courtové. 

Ve třetím kole vypadla sedmatřicetiletá Williamsová z grandslamu poprvé po pěti letech.

Podívejte se na reakci Dominica Thiema:

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Dálnice D3 u Českých Budějovic je po nehodě kamionu ve směru z Prahy zavřená

Dálnice D3 je na 122. kilometru mezi Borkem a Ševětínem na Českobudějovicku ve směru z Prahy neprůjezdná. Havaroval tam kamion. Při nehodě se nikdo nezranil. Dálnice bude zavřená asi do 12:00. Směr na Prahu je průjezdný bez omezení, provoz je minimální. Informovali o tom mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů a krajský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Policie odklání dopravu na výjezdu 118 Ševětín. "Nákladní auto narazilo do svodidel," uvedl Matzner. Nyní se auto odtahuje a dálnice se uklízí. Když se odtahová služba snažila kamion vyprostit, prorazila se nádrž nákladního auta. Na vozovku pak unikly pohonné hmoty, na místě tak zasahují i hasiči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy