Co to sakra je? Serena po vyřazení rozzuřila Thiema, musel kvůli ní vyklidit místnost

av av
2. 6. 2019 14:12
Brzké loučení Sereny Williamsové s grandslamovým Roland Garros neproběhlo hladce. Americká legenda po utkání vzbudila kontroverzi a znovu potvrdila, že v tenisovém světě rozhodně platí, že všichni jsou si rovni, ale někteří jsou si rovnější.
Serena Williamsová opouští kurt po porážce se Sofií Keninovou.
Serena Williamsová opouští kurt po porážce se Sofií Keninovou. | Foto: Reuters

Zklamaná třiadvacetinásobná grandslamová šampionka chtěla mít po porážce s mladou krajankou Sofií Keninovou veškeré povinnosti rychle za sebou. A tak došlo v tiskovém centru areálu Rolanda Garrose k absurdní situaci.

Odnesl ji obhájce loňského finále Dominic Thiem, který v jedné z místností zrovna odpovídal na dotazy rakouských novinářů po svém postupu do osmifinále turnaje.

Čtvrtý hráč světového žebříčku stačil odpovědět na tři otázky, když dorazili pořadatelé a oznámili mu, že se musí i s přítomnými žurnalisty přemístit jinam.

Thiem jim bez výhrad vyhověl. Ještě totiž netušil, kvůli čemu.

Tisková konference Williamsové se měla konat v téže místnosti, na programu byla ovšem až po Thiemovi. Američanka ale nechtěla na nic čekat. A pařížští organizátoři jí zase chtěli za každou cenu vyhovět. Pravděpodobně selhal lidský faktor, rakouského tenistu nicméně incident nakonec pořádně naštval.

Když se o příčině akce "kulový blesk" dozvěděl, očividně zuřil. "Tak tohle teda nechápu. Vážně. Co to sakra je? To je snad vtip. Musím opustit místnost, protože ona přichází," rozčiloval se Thiem.

Kamera v tiskovém centru pak zachytila emoce rakouského tenisty, ve kterém vřela krev. Až to nevydržel a tiskovou konferenci opustil. "Nebudu tady čekat, taky si můžu dělat co chci," prohlásil na rozloučenou.

Williamsová mezitím ochotně odpovídala na dotazy novinářů, velebila Keninovou za její výkon a vršila komplimenty na adresu antukového grandslamu.

"Jsem ráda, že jsem přijela. Miluji tohle město a tenhle turnaj. Opravdu jsem tady chtěla být," vyprávěla poté, co přišla o možnost vyrovnat 24. grandslamovým titulem rekord Australanky Margaret Courtové. 

Ve třetím kole vypadla sedmatřicetiletá Williamsová z grandslamu poprvé po pěti letech.

Podívejte se na reakci Dominica Thiema:

 

Právě se děje

před 43 minutami

Albánii zasáhla dvě zemětřesení, zanechala po sobě 108 zraněných, nikdo nezemřel

Albánii v sobotu zasáhlo zemětřesení, jehož intenzitu seismologové stanovili na 5,8 stupně. Záchvěvy půdy byly cítit i v sousedních zemích, především v Černé Hoře, vyžádaly si 108 zraněných, kteří byli ošetřeni v nemocnicích v Tiraně a Drači. Nejsou hlášena žádná úmrtí. Epicentrum sobotního zemětřesení se nacházelo zhruba 30 kilometrů severně od města Drač (Durrës) u pobřeží blízko Mysu Rodon. Podle albánského geofyzikálního ústavu šlo o nejsilnější zemětřesení v Albánii za posledních 20 až 30 let. Obyvatele pak vyděsily další otřesy v noci ze soboty na neděli o síle 4,8 stupně. 

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

Zemřel hoteliér, který se zasloužil o expanzi Hiltonu, bylo mu 91 let

Ve věku 91 let zemřel tento týden ve Spojených státech hotelový magnát William Barron Hilton, který rozšířil hotelové impérium založené jeho otcem. Informovala o tom agentura AP. Rodina Hiltonových oznámila, že Barron Hilton zemřel přirozenou smrtí ve čtvrtek ve svém domově v Los Angeles. Zůstalo po něm osm dětí a 15 vnoučat, mezi nimiž jsou i známé celebrity Paris a Nicky Hiltonovy. V rodinné firmě začal působit v 50. letech minulého století a dokázal ji dostat až na špičku hotelového průmyslu. V čele společnosti, která v současné době provozuje tisíce hotelů po celém světě včetně České republiky, stál 30 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy