Co to sakra je? Serena po vyřazení rozzuřila Thiema, musel kvůli ní vyklidit místnost

av av
2. 6. 2019 14:12
Brzké loučení Sereny Williamsové s grandslamovým Roland Garros neproběhlo hladce. Americká legenda po utkání vzbudila kontroverzi a znovu potvrdila, že v tenisovém světě rozhodně platí, že všichni jsou si rovni, ale někteří jsou si rovnější.
Serena Williamsová opouští kurt po porážce se Sofií Keninovou.
Serena Williamsová opouští kurt po porážce se Sofií Keninovou. | Foto: Reuters

Zklamaná třiadvacetinásobná grandslamová šampionka chtěla mít po porážce s mladou krajankou Sofií Keninovou veškeré povinnosti rychle za sebou. A tak došlo v tiskovém centru areálu Rolanda Garrose k absurdní situaci.

Odnesl ji obhájce loňského finále Dominic Thiem, který v jedné z místností zrovna odpovídal na dotazy rakouských novinářů po svém postupu do osmifinále turnaje.

Čtvrtý hráč světového žebříčku stačil odpovědět na tři otázky, když dorazili pořadatelé a oznámili mu, že se musí i s přítomnými žurnalisty přemístit jinam.

Thiem jim bez výhrad vyhověl. Ještě totiž netušil, kvůli čemu.

Tisková konference Williamsové se měla konat v téže místnosti, na programu byla ovšem až po Thiemovi. Američanka ale nechtěla na nic čekat. A pařížští organizátoři jí zase chtěli za každou cenu vyhovět. Pravděpodobně selhal lidský faktor, rakouského tenistu nicméně incident nakonec pořádně naštval.

Když se o příčině akce "kulový blesk" dozvěděl, očividně zuřil. "Tak tohle teda nechápu. Vážně. Co to sakra je? To je snad vtip. Musím opustit místnost, protože ona přichází," rozčiloval se Thiem.

Kamera v tiskovém centru pak zachytila emoce rakouského tenisty, ve kterém vřela krev. Až to nevydržel a tiskovou konferenci opustil. "Nebudu tady čekat, taky si můžu dělat co chci," prohlásil na rozloučenou.

Williamsová mezitím ochotně odpovídala na dotazy novinářů, velebila Keninovou za její výkon a vršila komplimenty na adresu antukového grandslamu.

"Jsem ráda, že jsem přijela. Miluji tohle město a tenhle turnaj. Opravdu jsem tady chtěla být," vyprávěla poté, co přišla o možnost vyrovnat 24. grandslamovým titulem rekord Australanky Margaret Courtové. 

Ve třetím kole vypadla sedmatřicetiletá Williamsová z grandslamu poprvé po pěti letech.

Podívejte se na reakci Dominica Thiema:

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Někteří maturanti skládají těžší test z matematiky, není součástí povinné státní zkoušky

Na středních školách se ve středu koná didaktický test pro maturanty, kteří se dobrovolně přihlásili k obtížnější zkoušce z matematiky. Test není součástí povinné státní maturity. Některé vysoké školy k jeho výsledkům ale přihlíží při přijímání ke studiu. Letos se pro něj rozhodlo 3405, tedy zhruba pět procent středoškoláků, kteří skládají maturitu poprvé.

Zkoušku s názvem Matematika+ nedělají maturanti vždy ve své škole, koná se jen ve vybraných. Přibližně tři čtvrtiny přihlášených k testu jsou z gymnázií. Zbytek hlavně z technických středních škol a lyceí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy