Světovému tenisu může vládnout Čech. Kaderka kandiduje na předsedu ITF

Sport ČTK Sport, ČTK
31. 5. 2019 16:22
Ivo Kaderka kandiduje na předsedu Mezinárodní tenisové federace (ITF). Prezident Českého tenisového svazu je jedním ze čtyř kandidátů. Volby se uskuteční na zasedání ITF 27. září v Lisabonu.
Ivo Kaderka, šéf českého tenisu
Ivo Kaderka, šéf českého tenisu | Foto: Milan Kammermayer

Kaderka je odpůrcem změn v Davisově poháru a Fed Cupu, které prosazuje současné vedení v čele s Američanem Davidem Haggertym, jenž hodlá post šéfa ITF obhájit. Dále kandidují ještě Anil Khann z Indie a David Miley z Irska; oba jsou podobně jako Kaderka velkými oponenty Haggertyho a jeho exekutivy.

Jeden ze tří viceprezidentů evropské organizace Tennis Europe Kaderka figuruje i mezi adepty na post ve správní radě ITF. V dubnu Kaderka po čtyřech letech odstoupil z osmičlenné komise Fed Cupu, protože nesouhlasí s navrhovanou změnou soutěže.

 

Právě se děje

před 48 minutami

Exministr spravedlnosti USA Sessions prohrál senátní primárky v Alabamě

Někdejší americký ministr spravedlnosti v administrativě prezidenta Donalda Trumpa a dlouholetý senátor Jeff Sessions prohrál v úterních senátních republikánských primárních volbách ve státu Alabama se svým protikandidátem, politickým nováčkem Tommy Tubervillem.

Za Sessionsovým neúspěchem stojí podle listu The New York Times (NYT) především fakt, že upadl do nelibosti Trumpa, ačkoliv byl v začátcích jeho prezidentské kampaně v roce 2016 jedním z jeho prvních politicky významných spojenců. 

Podle NYT je prohra pro Sessionse zřejmě koncem jeho třicetileté politické kariéry. Alabamský rodák sloužil čtyři roční období ve federálním Senátu a měl téměř jisté, že by mohl v této kariéře dále úspěšně pokračovat. V únoru roku 2017 jej Trump jmenoval svým ministrem spravedlnosti tak Sessions Senát opustil. Brzy poté se však vztahy obou politiků začaly horšit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy