Světovému tenisu může vládnout Čech. Kaderka kandiduje na předsedu ITF

Sport ČTK Sport, ČTK
31. 5. 2019 16:22
Ivo Kaderka kandiduje na předsedu Mezinárodní tenisové federace (ITF). Prezident Českého tenisového svazu je jedním ze čtyř kandidátů. Volby se uskuteční na zasedání ITF 27. září v Lisabonu.
Ivo Kaderka, šéf českého tenisu
Ivo Kaderka, šéf českého tenisu | Foto: Milan Kammermayer

Kaderka je odpůrcem změn v Davisově poháru a Fed Cupu, které prosazuje současné vedení v čele s Američanem Davidem Haggertym, jenž hodlá post šéfa ITF obhájit. Dále kandidují ještě Anil Khann z Indie a David Miley z Irska; oba jsou podobně jako Kaderka velkými oponenty Haggertyho a jeho exekutivy.

Jeden ze tří viceprezidentů evropské organizace Tennis Europe Kaderka figuruje i mezi adepty na post ve správní radě ITF. V dubnu Kaderka po čtyřech letech odstoupil z osmičlenné komise Fed Cupu, protože nesouhlasí s navrhovanou změnou soutěže.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Teplice dostaly pokutu 20 tisíc za pyrotechniku v hledišti

Teplický fotbalový klub dostal od disciplinární komise pokutu 20.000 korun za pyrotechniku v hledišti při domácím utkání 8. kola s Karvinou (0:0). S dalšími pěti kluby, Zlínem, Spartou, Slavií, Slováckem a Ostravou, disciplinárka zahájila řízení vesměs za nesportovní chování fanoušků v 9. kole, v případě Zlína ale i kvůli rasismu.

Komise také udělila obligátní tresty zákazu startu v jednom soutěžním utkání za červené karty, kterou v minulém kole obdrželi českobudějovický Tomáš Sivok a plzeňský Lukáš Hejda. Oba přijdou o vzájemný sobotní duel na jihu Čech.

Další zprávy