reklama
 
 

Psychicky zlomená Serena, statečná Plíšková. Světová média řeší kolaps Williamsové

23. 1. 2019 8:20
Sestřih zápasu Karolína Plíšková vs. Serena Williamsová. | Video: Reuters |  01:30
Prestižní místa věnují světové zpravodajské weby ohromujícímu obratu Karolíny Plíškové ve čtvrtfinále Australian Open proti Sereně Williamsové.

Ne fotka Plíškové s rukama k nebi, ale Sereny se zklamaným výrazem zaplnila v posledních hodinách významné zpravodajské weby po celém světě. Pro zahraniční žurnalisty je kolaps kontroverzní Američanky atraktivním tématem.

CNN nebo US News si všímají především skutečnosti, že Plíšková svým obratem zatrhla pikantní semifinálový souboj Sereny s Japonkou Ósakaovou. Reprízu skandálního finále US Open, které Američanka nezvládla a hrubě nadávala rozhodčímu na umpiru.

"Serena byla blízko, opravdu blízko očekávanému semifinále, ale zápas s Plíškovou do vítězného konce nedotáhla," informuje čtenáře web US Today.

Britské weby jsou o něco objektivnější. The Telegraph přirovnal fenomenální triumf Plíškové k historickému obratu anglického kriketového týmu z roku 1981, který na stadionu v Headingley dokázal slavně přehrát Australany.

"Ve sportu neexistují žádné jistoty, ale Williamsová byla za stavu 5:1 tak blízko vítězství, jak jen mohla být. Hrála skvěle a na Češku by si v ten moment nikdo nevsadil ani v kurzu 500 : 1," popisuje The Telegraph.

Tenisový expert BBC Russell Fuller před výkonem nasazené sedmičky smekl.

"První set zápasu vyvolal obdiv ke hře Karolíny Plíškové.

Druhý set byl neméně pozoruhodný. Williamsová v něm vstřebala tlak zápasu a rozehrála se k výbornému výkonu.

A třetí set? Něco takového jsem v životě neviděl."

The Guardian považuje za klíčový moment zápasu zranění kotníku, které si Williamsová přivodila při mečbolu. "Zatímco statečná Plíšková zůstávala ledově klidná, psychicky rozložená Williamsová nedokázala zápas dotáhnout do vítězného konce."

autor: Jiří Škuba | 23. 1. 2019 8:20

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama