Klidně ji vyzvu zase, řekla Plíšková. Zpochybnila váhu Serenina čerstvého titulu

av av
13. 1. 2020 16:19
Karolína Plíšková a Serena Williamsová. Takové jsou první turnajové vítězky roku 2020 a dvě z mnoha favoritek nadcházejícího Australian Open. Loňský neuvěřitelný čtvrtfinálový obrat z 1:5 ve třetím setu má přitom česká tenistka stále v živé paměti.
Serena Williamsová na turnaji v Aucklandu.
Serena Williamsová na turnaji v Aucklandu. | Foto: ČTK

Plíšková o víkendu triumfovala v Brisbane, Williamsová zase na slaběji obsazeném podniku v Aucklandu. Téma jejich loňského nezapomenutelného matche v Melbourne tak logicky přišlo na přetřes už týden před startem úvodního grandslamu sezony.

Česká hráčka dostala po zisku titulu dotaz, co říká na paralelní úspěch Američanky. Ta konečně získala první turnajový vavřín po návratu z mateřské. Naposledy zvedala nad hlavu trofej po Australian Open 2017.

"Měla už několik šancí během posledních dvou let, několikrát byla velmi blízko. Teď v Aucklandu bych řekla, že neměla opravdovou soupeřku, která by ji mohla zastavit," znehodnotila částečně triumf osmatřicetileté legendy.

Porovnání soupeřek, které obě hráčky musely v minulé týdnu na cestách za tituly zdolat, skutečně vyznívá na stupnici obtížnosti diametrálně odlišně.

Plíšková vyřadila Tomljanovičovou (52. na světě), Riskeovou (19.), Ósakaovou (3.) a ve finále Keysovou (11.). Williamsové stačilo zdolat Giorgiovou (103.), McHaleovou (81.), Siegemundovou (72.), Anisimovovou (22.) a Pegulovou (64.). 

Williamsová hrála v Aucklandu také debla po boku Caroline Wozniacké. Velké kamarádky padly ve finále.
Williamsová hrála v Aucklandu také debla po boku Caroline Wozniacké. Velké kamarádky padly ve finále. | Foto: ČTK

Současná světová dvojka ale přece jen ocenila dřinu, kterou Williamsová i v pokročilém sportovním věku stále podstupuje, přestože si tenisem během kariéry vydělala rekordních 92 milionů amerických dolarů.

"Vypadá velmi silně a napumpovaně. Ona bude vždycky v dobré formě, nezáleží na jakém místě žebříčku je, ani kolik jí je let," uznala Plíšková.

K loňské bitvě ve čtvrtfinále Australian Open, která nakonec navzdory čtyřem mečbolům Američanky skončila její výhrou 6:4, 4:6, 7:5, sedmadvacetiletá tenistka se smíchem uvedla: "Myslím, že si ten zápas bude každý navždy pamatovat. Obzvlášť já. A možná i ona."

Plíšková se těší, že by mohla Williamsovou na australském grandslamu potkat znovu.

"Vždycky je to velká výzva, takže mi vůbec nebude vadit, když bude ve stejné části pavouka," ujistila Plíšková, že netrpí přehnaným respektem k držitelce třiadvaceti grandslamových titulů.

Obě rivalky se také aktivně zapojily do pomoci obětem zasaženým ničivými požáry v Australii. Williamsová věnovala všechno, co v Aucklandu vydělala, tedy v přepočtu více než milion korun.

Plíšková zase načítala 200 australských dolarů za každé eso. Trefila jich 42, což znamenalo příspěvek 8400 dolarů (cca 131 tisíc korun).

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci, která ohrožuje všechny demokratické země. Vláda by to měla prosadit i v Evropské unii, která by měla přestat rozlišovat rozdělení Hizballáhu na politickou a vojenskou část. Dolní komora se na tom dnes usnesla na popud předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jany Černochové (ODS)

"Poslanecká sněmovna vyzývá vládu, aby na úrovni Evropské unie prosazovala opuštění konceptu dělení Hizballáhu na dvě části a jeho úplné zařazení na seznam teroristických organizací," stojí ve sněmovním usnesení. Ministři zahraničí EU zařadili před sedmi lety na evropský seznam teroristických organizací pouze vojenské křídlo hnutí.

Vláda by se podle poslanců měla rovněž zasazovat o potlačení vlivu Hizballáhu ve světě v zájmu posílení mezinárodní bezpečnosti. Sněmovna také konstatovala, že její usnesení "není nepřátelským aktem vůči libanonskému lidu a že má zájem na udržování partnerství s Libanonskou republikou". Zástupci Hizballáhu jsou součástí libanonské vlády.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Obama kritizoval na mítinku Trumpa kvůli "zpackanému" boji s pandemií

Bývalý americký prezident Barack Obama na mítinku na Floridě ostře kritizoval svého nástupce Donalda Trumpa kvůli "zpackanému" boji s epidemií covidu-19. Lepší strategie podle něj mohla zachránit tisíce lidských životů. Informovala o tom dnes stanice CNN.

Obama vystoupil na mítinku v Orlandu na Floridě, na který lidé kvůli epidemii covidu-19 mohli přijet jen v autech a z nich si projev vyslechnout.

Na podporu demokratického kandidáta na prezidenta a svého někdejšího viceprezidenta Joea Bidena vystoupil Obama už minulý týden v Pensylvánii. Florida i Pensylvánie patří ke klíčovým státům, jejichž voliče chtějí demokraté i republikáni dostat na svou stranu.

Podle bývalého prezidenta Trump pandemii ignoroval a nyní se zdráhá přijmout zodpovědnost za následky svých činů. "Ale tenhle úřad tak nefunguje. Jste zodpovědní nonstop," dodal. Současný šéf Bílého domu se podle Obamy zajímá víc než o blaho lidí o svůj mediální obraz. "Žárlí na covid kvůli mediální pozornosti, které se mu dostává," řekl.

Nadcházející volby označil Obama za "nejdůležitější za našich životů". Shromážděné vyzval, aby dali svůj hlas Bidenovi, neboť ten má podle něj "konkrétní plán", jak učinit z USA zdravější, spravedlivější a silnější zemi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy