Navrátilová je v nedohlednu, Krejčíková ale po dalším triumfu dotahuje Vaidišovou

Navrátilová je v nedohlednu, Krejčíková ale po dalším triumfu dotahuje Vaidišovou
Barbora Krejčíková v neděli získala svůj druhý titul v řadě, když ovládla silně obsazený turnaj v Ostravě.
Odpoutala se tím od Renaty Tomanové, která získala na okruhu WTA čtyři tituly. Krejčíková kromě Ostravy triumfovala v Praze, Štrasburku, Tallinu a především na French Open.
O dva tituly méně než Krejčíková má na kontě její deblová partnerka Kateřina Siniaková. Tři turnaje WTA vyhrály kromě ní také Radka Zrubáková a Klára Zakopalová.
Dva singlové tituly na profesionálním okruhu vyhrály Radka Bobková, Iveta Benešová, a Barbora Strýcová (na snímku).
Foto: Reuters
ČTK yac ČTK, yac
Aktualizováno 9. 10. 2022 20:27
Barbora Krejčíková v Ostravě ovládla už pátý titul v kariéře a v historickém záznamu českých a československých tenistek opět poskočila vzhůru.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 25 minutami

Tržby v malooobchodě loni klesly o 3,6 procenta, o rok dříve stouply

Maloobchodní tržby v Česku se loni meziročně snížily o 3,6 procenta, o rok dříve stouply o 4,4 procenta. V samotném prosinci tržby obchodníků osmý měsíc za sebou v meziročním srovnání klesly. Pokles ale zpomalil na 7,3 procenta z listopadových revidovaných 8,9 procenta.

Pokles tržeb v posledním měsíci roku ovlivnil prodej potravin i nepotravinářského zboží, přičemž tržby za potraviny se dostaly na nejnižší hodnotu od roku 2001, tedy od začátku zjišťování. Vyplynulo to z informací, které na webu zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

Za celý rok 2022 se tržby za potraviny meziročně snížily o 5,1 procenta a za nepotravinářské zboží o 2,9 procenta. Za pohonné hmoty obchodníci utržili podle ČSÚ o 1,5 procenta méně než v roce 2021 a za prodej a opravy motorových vozidel o 4,2 procenta méně.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Při sesuvech půdy v jižním Peru zemřelo nejméně 36 lidí

Nejméně 36 lidí zemřelo v jižním Peru při sesuvech půdy, které byly způsobeny vytrvalými dešti. Uvedla to agentura AP s odvoláním na místní úřady.

Wilson Gutiérrez, představitel civilní obrany v okrese Mariano Nicolás Valcárcel, řekl místnímu rádiu, že v odlehlé části okresu bylo nalezeno 36 těl. Mezi mrtvými je pět lidí z dodávky, kterou strhl do řeky příval bahna.

V důsledku povodní a sesuvů půdy je podle civilní ochrany neobyvatelných 630 domů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy