Plíšková: Nechápu, proč zatáhli střechu. Že jsou důležitější věci, vím i bez války

Aleš Vávra Aleš Vávra
30. 6. 2022 20:07
Pravidlo, že po porážkách nikdy nesmutní dlouho, platilo i tentokrát. Loňská finalistka Karolína Plíšková skončila ve druhém kole Wimbledonu, na centrálním kurtu padla s domácí Katie Boulterovou. Hrálo se pod zataženou střechou, přestože nespadla ani kapka. Česká tenistka nechápala proč.
Karolína Plíšková.
Karolína Plíšková. | Foto: Reuters

Londýn (od našeho zpravodaje) - Zrána ještě předpovědi počasí v Londýně hovořily o možnosti dešťových přeháněk v odpoledních hodinách. Kolem poledne se ale obavy definitivně rozptýlily. Přesto byla při nástupu Plíškové s Boulterovou na hlavní wimbledonskou scénu střecha zatažená.

"Vůbec jsem to nepochopila. To mělo pršet? Teď už je zase normálně otevřená, což by bylo pro mě lepší," litovala česká tenistka hodinu po skončení duelu. 

"Podmínky bez střechy jsou rychlejší, živější. Aspoň mi to tak přijde. Celou dobu tady trénuju bez střechy. Neprohrála jsem kvůli tomu, ale bylo by to lepší. Teď už je to jedno. Jen nevím, proč zatahují střechu, když neprší," krčila rameny Plíšková.

Uzavřený centrkurt překvapil i její přemožitelku. 

"Bylo to nečekané, zjistila jsem to až pět minut před nástupem na kurt. Nikdy jsem pod střechou nehrála, tak bylo hezké se s ní seznámit," brala Boulterová kontroverzní rozhodnutí pořadatelů logicky pozitivněji.

"Prvních pár gamů bylo ošemetných. Musely jsme si zvyknout. Ale ano, překvapilo mě to. Není moje práce se tím zabývat, prostě takhle rozhodli pořadatelé," odtušila pětadvacetiletá rodačka z Leicesteru, až 118. hráčka světa.

Od dvojnásobné grandslamové finalistky se Boulterová, která ji porazila i minulý týden v Eastbourne, dočkala zasloužené pochvaly.

"Je to dobrá hráčka. Neměla co ztratit. Do poslední chvíle neudělala žádnou megachybu. Výborně servírovala, nedávala mi moc šancí na brejk. Žádnou slabinu u ní nevidím," řekla Plíšková a sebe pokárala zejména za nevýrazný výkon na returnu.

Boulterovou hnali místní fanoušci, to však české tenistce nevadilo. "Atmosféra byla super, bylo skoro plno. Alespoň to trochu žilo," prohlásila. 

Ačkoli brzké vyřazení Plíškovou mrzelo, hroutit se z něj nebude. "Spokojená s výsledkem rozhodně nejsem. Ale mám odsud hezké vzpomínky, což jedna porážka nezmění."

"Tenis je furt jen povolání, někdy i koníček, ale spíš častěji povolání. Snažím se to brát normálně, porážek už bylo hodně a vítězství taky. Není to nic, co by se nedalo zvládnout," dodala s nadějí, že letos zejména na betonech ještě něco dobrého předvede.

"Zranění mě zastavilo. Loni jsem byla rozjetá, hrála jsem dobře i na Masters. Já vím, že mně pauzy úplně nevyhovují. Teď už jsem v pohodě, herně i fyzicky. Rok je takový, jaký je. Teď si odpočinu a věřím, že ještě nějaké dobré zápasy odehraju."

Sedmé hráčce světového žebříčku se ani v době, kterou výrazně proměnil nejprve covid a poté válka na Ukrajině, nemění pohled na svět.

"Že jsou důležitější věci, to vím i bez války. Na svět mám pohled pořád stejný. Věci se děly předtím i teď. Vždycky se bude něco dít," uvedla.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Skupina Rage Against the Machine v Praze nevystoupí, zpěvák si poranil nohu

Americká rocková kapela Rage Against the Machine zrušila evropské turné včetně koncertu, který měla odehrát 19. září v pražské O2 areně. Informaci potvrdila česká pobočka pořádající agentury Live Nation. Důvodem je indispozice dvaapadesátiletého zpěváka Zacka de la Rochy. Poranil si nohu a poslední koncerty musel absolvovat vsedě. "Lékaři mu doporučili, aby v srpnu a září nepokračoval v turné po Velké Británii a Evropě. S velkým zklamáním šňůru musíme zrušit," uvedli hudebníci.

Po vystoupení 14. srpna v newyorské Madison Square Garden frontman zamíří domů, aby se rehabilitoval. "Moc se omlouváme všem, kteří na nás roky čekali," dodává sestava. Ta vznikla roku 1991, dále ji tvoří kytarista Tom Morello, baskytarista Tim Commerford a bubeník Brad Wilk. Rage Against the Machine v uplynulé dekádě osm let nekoncertovali. Znovu se dali dohromady u příležitosti současného turné. To mělo začít roku 2020, kvůli pandemii však bylo dvakrát odložené.

Vstupenky na pražský koncert zaplacené online budou v plné výši automaticky refundovány na účet, ze kterého proběhla platba. Peníze za lístky zakoupené v kamenných prodejnách pořadatelé začnou v místě zakoupení vracet 18. srpna.

před 3 hodinami

Trump využil u prokuratury práva nevypovídat. Bez odpovědi zůstalo 400 otázek

Bývalý americký prezident Donald Trump využil svého práva nevypovídat více než 400krát, když ve středu předstoupil před generální prokurátorku státu New York Letitii Jamesovou v rámci vyšetřování praktik jeho rodinné firmy. S odvoláním na zdroje obeznámené s průběhem dotazování to uvádí některá americká média. List The New York Times (NYT), že Trumpovy dvě nejstarší děti se při svých setkáních s vyšetřovateli na pátý dodatek americké ústavy neodvolávaly.

Jediná otázka, na kterou prezident z let 2017 až 2021 prokuratuře pod přísahou odpověděl, byla ta ohledně jeho jména, řekl Trump televizei NBC News jeho právník Ron Fischetti. Podle informací NYT následně předvolaný oznámil, že dál nebude spolupracovat a Jamesovou, která seděla ve stejné místnosti, označil za "odpadlickou prokurátorku". Následovalo prý více než 400 otázek, na něž Trump reagoval slovy "stejná odpověď" na znamení toho, že využívá práva nevypovídat.

NBC News informovaný zdroj sdělil, že Trump toto právo uplatnil více než 440krát. Prokuratura po několikahodinovém setkání potvrdila, že exprezident skutečně odmítal odpovídat, nicméně nespecifikovala, kolikrát se tak stalo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy