reklama
 
 

Od roku 2019 asi bude na grandslamech jen 16 nasazených. Novinka má přinést zatraktivnění

21. 11. 2017 18:51
Pro příští rok ještě zůstane na grandslamových turnajích 32 nasazených hráčů a hráček, pak už by jich bylo jen 16. O plánovaných změnách informovali členové Rady grandslamů v Londýně.

Londýn - Na tenisových grandslamech možná bude od roku 2019 nasazená jen polovina tenistů ve srovnání se současností. I pro příští rok ještě zůstane nasazených 32 hráčů a hráček, pak už by jich bylo jen šestnáct. O plánovaných změnách informovali členové Rady grandslamů v Londýně.

Od novinky si rada slibuje, že na Australian Open, Roland Garros, ve Wimbledonu i na US Open přibudou atraktivnější zápasy už od úvodních kol, protože nejlepší hráči narazí mnohem dříve na silnější soupeře.

Přijaty už byly některé změny pravidel. Aby zranění hráči nezůstávali v turnajovém pavouku jen kvůli prémiím, nyní o část peněz přijdou. Pokud se odhlásí později než ve čtvrtek v poledne, tedy tři a půl dne před začátkem grandslamu, dostanou jen polovinu prize money za 1. kolo. Druhou polovinu obdrží náhradník, takzvaný lucky loser.

autoři: ČTK, Sport | 21. 11. 2017 18:51

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama