Wimbledon bez Novotné už nikdy nebude jako dřív, smutní vévodkyně z Kentu

ČTK ČTK
21. 11. 2017 14:10
Čtyřiaosmdesátiletá členka britské královské rodiny vévodkyně z Kentu je také šokována smrtí bývalé české tenistky Jany Novotné, kterou dvakrát potkala při předávání trofejí ve finále Wimbledonu.
Vevodkyně z Kentu předávala Janě Novotné trofej pro vítězku Wimbledonu 1998
Vevodkyně z Kentu předávala Janě Novotné trofej pro vítězku Wimbledonu 1998 | Foto: ČTK

Londýn - Hluboce zarmoucena je úmrtím Jany Novotné i vévodkyně z Kentu, kterou s českou tenistkou spojil emotivní zážitek po prohraném finále Wimbledonu v roce 1993. Čtyřiaosmdesátiletá členka britské královské rodiny se dnes připojila se soustrastným vyjádřením k truchlícím osobnostem z celého, nejen tenisového světa.

"Jana Novotná byla ušlechtilá a statečná milá dáma s úžasným smyslem pro humor. Jsem velice zarmoucená zprávou o její smrti a myslím na její rodinu. Wimbledon bez ní už nikdy nebude stejný," uvedla v oficiálním prohlášení vévodkyně z Kentu.

Svět dojala v roce 1993 scéna, jak česká hráčka pláče na rameni vévodkyně z Kentu po ztraceném finálovém duelu se Steffi Grafovou. Novotná tehdy vedla nad Němkou 4:1 a 40:15 ve třetím setu, koncovku ale psychicky nezvládla a prohrála. Při předávání ceny pro poraženou finalistku se rozplakala a vévodkyně z Kentu ji na kurtu utěšovala. "Když jsem Janu objímala, byly to city, které ve vás zůstanou navždycky," řekla britská aristokratka před lety v rozhovoru pro magazín Hallo.

Brněnské rodačce i předpověděla, že wimbledonský titul jednou dobude. Novotná to dokázala v roce 1998 a převzala od vévodkyně z Kentu slavnou trofej. V neděli ve věku 49 let podlehla rakovině.

 

Právě se děje

před 5 minutami

V Libereckém kraji do rána nasněžilo, silničáři radí opatrnost

V Libereckém kraji do rána nasněžilo, silničáři doporučují opatrnost. Hlavní tahy jsou většinou holé a vlhké po chemickém ošetření. Bez větších problémů je sjízdná i silnice 10 na Harrachov a k hraničnímu přechodu do Polska.

Pozor by si podle silničářů měli dát motoristé ve vyšších polohách, kde na silnicích nižších tříd leží ujetá vrstva sněhu krytá posypem. Na 16 silnicích hlavně v Jizerských horách a Krkonoších je povinná zimní výbava. Uzavřená je silnice 290 kolem přehrady Souš v Jizerských horách, ta se ale s prvním sněhem pro dopravu uzavírá. Auta tudy opět projedou až na jaře.

Teploty v Libereckém kraji dnes ráno klesají až k minus třem stupňům, většinou je oblačno. Podle meteorologů se přes den ještě může objevovat sněžení. Teploty vystoupají maximálně na dva stupně nad nulou, v horách bude mrznout po celý den.

Zdroj: ČTK
před 8 minutami

Biden představil svůj tým pro komunikaci, budou v něm jenom ženy

Nově zvolený americký prezident Joe Biden představil svůj komunikační tým, který tvoří pouze ženy. Ředitelkou komunikace Bílého domu se stane mluvčí Bidenova volebního štábu Kate Bedingfieldová. Bidenovou tiskovou mluvčí pak bude Jen Psakiová, která byla mluvčí ministerstva zahraničí za vlády Baracka Obamy, uvedla agentura Reuters.

Mluvčí viceprezidentky Kamaly Harrisové bude Symone Sandersová, která byla hlavní poradkyní kampaně Bidena a Harrisové. Ředitelkou pro komunikaci příští první dámy Jill Bidenové bude Elizabetha Alexanderová, mluvčí Bidena v době, kdy zastával funkci viceprezidenta. Dalšími členkami týmu budou Karin Jeanová-Pierrová, Ashley Etiennová a Pili Tobarová.

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

Prezident Zeman žádá po šéfovi BIS jména špionů i detaily živých operací, píše server

Podle serveru iRozhlas si prezident Miloš Zeman vyžádal u šéfa Bezpečnostní a informační služby (BIS) Michala Koudelky jména ruských špionů v Česku, lidí, kteří s nimi spolupracují, a také seznam operací, které tu provádějí. "Podle expertů je takový úkol ale problematický - každá zpravodajská služba brání svoje zdroje a takto podrobnými informacemi by mohlo dojít k jejich prozrazení," píše server. 

Zdroj: Domácí
Další zprávy