Wimbledon bez Novotné už nikdy nebude jako dřív, smutní vévodkyně z Kentu

ČTK ČTK
21. 11. 2017 14:10
Čtyřiaosmdesátiletá členka britské královské rodiny vévodkyně z Kentu je také šokována smrtí bývalé české tenistky Jany Novotné, kterou dvakrát potkala při předávání trofejí ve finále Wimbledonu.
Vevodkyně z Kentu předávala Janě Novotné trofej pro vítězku Wimbledonu 1998
Vevodkyně z Kentu předávala Janě Novotné trofej pro vítězku Wimbledonu 1998 | Foto: ČTK

Londýn - Hluboce zarmoucena je úmrtím Jany Novotné i vévodkyně z Kentu, kterou s českou tenistkou spojil emotivní zážitek po prohraném finále Wimbledonu v roce 1993. Čtyřiaosmdesátiletá členka britské královské rodiny se dnes připojila se soustrastným vyjádřením k truchlícím osobnostem z celého, nejen tenisového světa.

"Jana Novotná byla ušlechtilá a statečná milá dáma s úžasným smyslem pro humor. Jsem velice zarmoucená zprávou o její smrti a myslím na její rodinu. Wimbledon bez ní už nikdy nebude stejný," uvedla v oficiálním prohlášení vévodkyně z Kentu.

Svět dojala v roce 1993 scéna, jak česká hráčka pláče na rameni vévodkyně z Kentu po ztraceném finálovém duelu se Steffi Grafovou. Novotná tehdy vedla nad Němkou 4:1 a 40:15 ve třetím setu, koncovku ale psychicky nezvládla a prohrála. Při předávání ceny pro poraženou finalistku se rozplakala a vévodkyně z Kentu ji na kurtu utěšovala. "Když jsem Janu objímala, byly to city, které ve vás zůstanou navždycky," řekla britská aristokratka před lety v rozhovoru pro magazín Hallo.

Brněnské rodačce i předpověděla, že wimbledonský titul jednou dobude. Novotná to dokázala v roce 1998 a převzala od vévodkyně z Kentu slavnou trofej. V neděli ve věku 49 let podlehla rakovině.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy