"Neodpustitelná ignorance." Djokoviče pranýřují za bezohledné chování na turnaji

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
22. 6. 2020 19:27
Samé srandičky, plácání, objímání se. Charitativní tenisový podnik Adria Tour rozpoutal kvůli nedodržování hygienických podmínek ostrou kritiku na adresu pořadatelů, bratrů Djokovičových. Výsledkem je, že jsou po zastávce v chorvatském Zadaru nakažení koronavirem dva hráči a dva trenéři.
Tenisová Adria Tour 2020: Novak Djokovič a Alexander Zverev.
Tenisová Adria Tour 2020: Novak Djokovič a Alexander Zverev. | Foto: Reuters

Už druhý týden po sobě brali tenisté hvězdné exhibice Adria Tour svá klání hodně bohorovně. Po klání v srbském Bělehradě předminulý týden si vysloužili kritiku za to, jak nedodržovali hygienická opatření, na kurtu se objímali, poplácávali a slavili.

A v chorvatském Zadaru show pokračovala. Sociálními sítěmi teď letí obrázky, na kterých se všechny největší tenisové hvězdy drží kolem ramen a rozhodně nedodržují žádné rozestupy. Zápasy hráli před zaplněnými tribunami, kde fanoušci neměli roušky.

"Naprosto nezodpovědné jednání. Jako byste opilí řídili autobus," napsala na Twitter Courtney Nguyenová, redaktorka magazínu WTA Insider.

Adria Tour po čtyřech balkánských městech uspořádal Novak Djokovič se svým bratrem, aby v době pauzy způsobené pandemií koronaviru vrátili fanouškům možnost sledovat nejlepší světový tenis a zároveň zakoupenými vstupenkami pomohli dobré věci. 

Jenže druhou zastávku čtyřdílného seriálu zastavili organizátoři ještě před finále, když přišla zpráva od Bulhara Grigora Dimitrova, že má pozitivní test na nemoc covid-19.  

Do účastníků Djokoviče, Dimitrova, Alexandra Zvereva nebo Marina Čiliče si na sociálních sítích rýpl i Australan Nick Kyrgios, který označil za hloupé rozhodnutí hrát na takové exhibici. "Co se stane, když někdo nedodržuje pravidla. Tohle není sranda," napsal poté, co nákazu přiznal i další účastník Borna Čorič.

Vedle dvou hráčů mají prý pozitivní test na covid dva trenéři z hráčských týmů Dimitrova a Djokoviče. V tuhle chvíli ale teprve probíhá další testování.

Srbská jednička nejprve odmítla na odběr vzorků jít kvůli tomu, že nepociťuje žádné příznaky nákazy koronavirem, nakonec se ale po přesunu do Bělehradu rozhodla jít. "Musíme počkat na výsledky, ale zatím se cítí dobře," potvrdil Djokovičův agent.

Na sociálních sítích je Djokovič hlavním terčem nenávistných komentářů z řad tenisových fanoušků. "Naprostá ignorance a neodpustitelné chování," zní jedna z reakcí.

Zatím není jasné, jaký osud Adria Tour čeká, zda se dohraje a jaký bude mít nákaza dopad na budoucnost tenisové sezony. Ta by se podle stávajících plánů měla restartovat v srpnu na americké šňůře turnajů. 

Jisté je, že další účastníci Zverev a Čilič potvrdili, že oni ani jejich tým pozitivní testy nemají. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 59 minutami

Bývalý kancléř Schröder může zůstat členem německé SPD, předpisy neporušil

Někdejší německý kancléř Gerhard Schröder může i přes své sporné ruské angažmá zůstat členem německé sociální demokracie (SPD). Rozhodčí komise regionální organizace SPD v Hannoveru v pondělí oznámila, že Schröder působením v ruských státních koncernech stranické předpisy neporušil. Zatím není jasné, zda tím skončí snaha části sociální demokracie Schrödera zbavit členství ve straně, protože proti rozhodnutí je možné se odvolat. Německá média nicméně dlouhodobě poukazují na to, že na cestě k případnému vyloučení Schrödera z SPD stojí řada právních překážek.

Proti Schröderovi byly podány takřka dvě desítky vnitrostranických žádostí o vyloučení, kterými se rozhodčí komise začala zabývat v červenci. 

Schröder, který německou vládu vedl v letech 1998 až 2005, po ruské invazi na Ukrajinu čelí tvrdé kritice za to, že útok dostatečně neodsoudil a že se odmítal vzdát členství v dozorčích radách ruských státních energetických podniků. Schröder mimo jiné působil ve společnostech Nord Stream a Nord Stream 2, v koncernu Rosněfť a ucházel se i o členství v dozorčí radě Gazpromu.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Policisté budou školeni o zásazích na shromážděních. ANO bude mít na mítincích místo pro odpůrce

Velitelé městských a obvodních policejních ředitelství a územních odborů dostanou školení o zásazích a přítomnosti policie na shromážděních. Jednodenní školení začnou tento měsíc a zúčastní se jich zhruba 240 policistů. Policejní prezident Martin Vondrášek se na tom v pondělí dohodl s policejními řediteli a zástupci odborů vnitřní kontroly, se kterými jednal kvůli nedávným kritizovaným zákrokům na mítincích předsedy hnutí ANO Andreje Babiše. Na webu to oznámil mluvčí policejního prezidenta Jozef Bocán.

Hnutí ANO na základě doporučení policejního prezidenta nově na politických mítincích pokaždé vyhradí místo pro odpůrce. Ve videu na sociálních sítích to v pondělí uvedl předseda hnutí a bývalý premiér Andrej Babiš, který minulý týden čelil podle médií na mítincích hlasitým protestům svých odpůrců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy