Okradená Cibulková přišla o věci za půl milionu. Zloději ale stále prchají

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
20. 6. 2020 10:24
Den po porodu bývalou tenistku Dominiku Cibulkovou vykradli a ona stále doufá v moc sociálních sítí, které by jí mohly pomoct zloděje dopadnout.
Cibulkovou den po porodu vykradli. Zveřejnila kamerový záznam a zloděje hledá | Video: Facebook/Dominika Cibulková

"Momentálně prožívám nejkrásnější období v životě, ale jsou lidé, kteří se neštítí ničeho," napsala na Facebooku čerstvá maminka syna Jakuba k videu, na kterém jí jeden z pachatelů vykrádá chalupu.

Stalo se tak v noci den po porodu jednatřicetileté rodačky z Bratislavy. Je tak velmi pravděpodobné, že zloději měli místo vytipované a věděli, že doma nikdo nebude. 

Podle slovenských médií se ze zahrady ztratil zahradní nábytek, gril a bazénové vybavení za celkovou částku 18 450 eur, tady asi půl milionu korun. Podle slovenské policie museli být pachatelé nejméně dva, jeden se dostal do zahrady prostřižením díry v plotu a druhý čekal v přistavené dodávce.

Zloděje, který se pohyboval po pozemku, zachytila kamera a pořízený videozáznam nyní Cibulková šíří po sociálních sítích. Tomu, kdo by muže poznal a pomohl k jeho zatčení, nabízí rodina finanční odměnu.

Pokud se polici podaří pachatele chytit, hrozí jim rok až pět let odnětí svobody.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 40 minutami

Vláda schválila podání žaloby na neplatnost rozhodnutí Evropské komise, podle kterého má Česko vrátit asi miliardu za zemědělské dotace

Vláda ve středu schválila návrh na podání žaloby na neplatnost rozhodnutí Evropské komise z listopadu 2021, podle nějž má Česko vrátit zhruba 44,1 milionu eur (v přepočtu asi 1,08 miliardy korun) zemědělských dotací kvůli jejich nedostatečné kontrole. Potvrdil to mluvčí ministerstva zemědělství Vojtěch Bílý. Návrh předložil ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL).

Žaloba nemá odkladný účinek a podle prováděcího rozhodnutí Evropské komise bude Česko muset částku vrátit do rozpočtu Evropské unie. O dané peníze se tak Česku sníží jiné platby z unijního svazku. Evropská komise původně za chybné čerpání evropských zemědělských dotací v letech 2015 až 2017 vyměřila finanční korekci v přepočtu zhruba 7,5 miliardy korun, státu se ji podařilo snížit ve smírčím řízení. Ministerstvo zemědělství nesouhlasí ani s nižší finanční korekcí, chtělo by ji buď dále snížit, nebo zajistit, aby se dotace nekrátily vůbec.

Zdroj: ČTK
Další zprávy