Nadal se mazlil s pohárem před zraky Kidmanové. Zoufalý Wawrinka rozsekal raketu

Prohlédněte si fotogalerii z finále French Open.
Španělský tenista to znovu dokázal. Po dvou hubených letech zase dobyl grandslamovou Paříž. Podesáté v kariéře.
Po závěrečném míčku finále padl jednatřicetiletý Nadal zády na milovanou antuku. Dojetí bylo nevyhnutelné.
Španěl pak ukázal své břišní svalstvo a děkoval obecenstvu.
Stan Wawrinka neměl ve finále žádnou šanci. A zjistil to velice záhy. Raketa nevydržela jeho návaly zoufalství a vzteku.
Foto: Reuters
Aleš Vávra Reuters Aleš Vávra, Reuters
11. 6. 2017 18:49
Prohlédněte si fotografie z finálového utkání mužské dvouhry na grandslamovém Roland Garros.
 

Právě se děje

před 16 minutami

Jižní Koreu sužují povodně kvůli monzunovým dešťům, vyžádaly si již 30 obětí na životech

Nejméně 30 obětí už si vyžádaly záplavy způsobené silnými monzunovými dešti, které už přes měsíc sužují Jižní Koreu. Více než 3700 lidí přišlo kvůli nim o střechu nad hlavou a nejméně 12 osob se pohřešuje. Informovala o tom dnes agentura AP s odvoláním na korejské ministerstvo vnitra.

Voda zaplavila v Jižní Koreji obytné čtvrti i zemědělskou půdu a poškodila stovky silnic a mostů. Na řadě míst jsou hlášeny sesuvy půdy, které zničily řadu domů.

Povodně sužují i metropoli Soul, kde se rozvodnila řeka Han. Ve městě Kwangdžu na jihu země muselo být zrušeno několik místních leteckých spojů poté, co voda zaplavila runvej, informoval server televize Channel News Asia (CNA).

Podle CNA trvají vydatné deště v Jižní Koreji už skoro sedm týdnů a jsou nejdelšími monzunovými dešti v této zemi od roku 2013. Meteorologé očekávají pokračování lijáků i v dalších dnech.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Macron pořádá charitativní konferenci na pomoc Libanonu, připojí se Trump i Michel

Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes spolu s OSN pořádá dárcovskou videokonferenci na pomoc Libanonu po úterním výbuchu v Bejrútu, který zničil značnou část města. Účast již přislíbil americký prezident Donald Trump či předseda Evropské rady Charles Michel.

Macron Bejrút navštívil ve čtvrtek jako první zahraniční státník po úterním výbuchu asi 2750 tun dusičnanu amonného, který byl nedbale uskladněn v místním přístavu. Rozzlobenému davu místních Macron přislíbil, že peníze na obnovu města se "nedostanou do zkorumpovaných rukou". Účastníci konference se tak dnes budou věnovat i otázce, jak peníze rozdělit, aby pomohly přímo zasaženým lidem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy